Fot. ©Tim De Waele / Getty Images

Remco Evenepoel od kilku dni ma problemy żołądkowe. Z tego powodu musiał wycofać się z Benelux Tour.

Belg był wielkim faworytem belgijskiej etapówki, ponieważ od powrotu z Igrzysk Olimpijskich w Tokio wygrywał wszystkie wyścigi, w których startował. Niestety tegoroczny Benelux Tour był dla niego zdecydowanie mniej udany. W poniedziałek wziął udział w kraksie i zakończył etap 57 sekund za pierwszą grupą. Dzień później było jeszcze gorzej:

Nie mogłem nic zjeść jeszcze na godzinę przed rozpoczęciem jazdy na czas. Teraz przyglądamy się sytuacji dzień po dniu. Jeśli sytuacja nadal będzie się pogarszać, nie będzie sensu dalej jechać

– mówił po zakończeniu etapu, który zakończył na bardzo rozczarowującym 18. miejscu.

Niestety, czarny scenariusz się sprawdził. W piątek rano Deceuninck-Quick Step poinformował, że gwiazda zespołu postanowiła wycofać się z rywalizacji.

Jego stan zdrowia na moment się poprawił, ale niestety zeszłej nocy znów było źle. Remco znów miał problemy żołądkowe. Dlatego postanowiliśmy, że nie wystartuje w Benelux Tour. Lekarze zespołu będą uważnie monitorować jego sytuację w nadchodzących dniach

– czytamy na stronie belgijskiego zespołu.

Trzymamy kciuki, by 21-latek szybko wrócił do zdrowia. Już za kilka dni – 9 września ruszają przecież Mistrzostwa Europy w Trydencie, których Evenepoel miał być największą gwiazdą. Miejmy nadzieję, że pomimo ostatnich problemów uda mu się w nich wystartować i nawiązać do swojego poprzedniego startu w tej imprezie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments