fot. Photo Gomez Sport

Holender Fabio Jakobsen (Deceuninck Quick-Step) triumfował na trasie 16. etapu wyścigu Vuelta a España. Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Norweg Odd Christian Eiking (Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux).

Otwierający rywalizację w trzecim tygodniu ścigania w hiszpańskim Grand Tourze etap liczył sobie 180-kilometrów. Był to lekko pagórkowaty odcinek, jak na standardy wyścigu Vuelta a España, na którym znalazł się w środkowej fazie etapu kategoryzowany podjazd 3. kategorii. Wiele jednak wskazywało na to, że pozostali w wyścigu sprinterzy powinni byli poradzić sobie z tymi trudnościami, gdyż sama końcówka prowadząca do Santa Cruz de Bezana była płaska.

Odjazd dnia po starcie ostrym stworzyło pięciu kolarzy. Byli to: Stan Dewulf (AG2R Citroën Team), Jetse Bol (Burgos-BH), Mikel Bizkarra (Euskaltel – Euskadi), Dimitri Claeys (Team Qhubeka NextHash) oraz Quinn Simmons (Trek – Segafredo). Niestety dla uciekinierów peleton nie pozwalał im wypracować sobie przewagi, która wynosiłaby nieco ponad dwie minuty. 

Podczas jedynej premii górskiej na tym etapie – Alto de Hijas (3.7km à 7.2%) próbę przeskoku do ucieczki podjęli dwaj kolarze zespołu Lotto Soudal: Harm Vanhoucke i Maxim Van Gils. Pierwszy z Belgów zdołał dołączyć reszty harcowników 65-kilometrów przed finiszem. W tamtym momencie rywalizacji grupa zasadnicza traciła do uciekającej szóstki zawodników nieco ponad półtorej minuty.

Na jednym z pagórków znacząco przyśpieszyła ekipa UAE Team Emirates w celu zmęczenia innych sprinterów, a zwłaszcza Fabio Jakobsena (Deceuninck Quick-Step). 32-kilometry przed metą uciekinierzy utrzymywali nadal 55 sekund przewagi nad peletonem. Następnie w grupie zasadniczej do mocnej pracy ponownie zabrały się, takie drużyny jak: Team DSM, Groupama-FDJ, Alpecin-Fenix, czy też Deceuninck Quick-Step.

11-kilometrów przed metą z grona uciekinierów zaatakował Jetse Bol. Do Holendra zdołało dojechać dwóch Belgów: Stan Dewulf i Dimitri Claeys. Następnie to kolarz ekipy AG2R Citroën Team samotnie ruszył w stronę mety zostawiając za sobą niedawnych współtowarzyszy ucieczki.

Stan Dewulf czuł już na swoich plecach oddech kolarzy z peletonu. Ostatecznie akcja 23-letniego Belga została skasowana, gdy do linii mety zostało już tylko 4400 metrów. Końcowe kilometry zbiegły się z walką pociągów sprinterskich o jak najlepsze pozycje dla liderów poszczególnych zespołów.

Najszybszy na mecie 16. etapu wyścigu Vuelta a España okazał się Fabio Jakobsen (Deceuninck Quick-Step). Był to trzeci triumf Holendra w tegorocznej edycji hiszpańskiej Vuelty, w dodatku odniesiony w dniu jego 25 urodzin. Drugie miejsce zajął Belg Jordi Meeus (BORA – hansgrohe), a na trzeciej lokacie zameldował się Włoch Matteo Trentin (UAE Team Emirates). Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Norweg Odd Christian Eiking (Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux).

Wyniki 16. etapu wyścigu Vuelta a España 2021 (Top 10):

1 Fabio Jakobsen (Ned) Deceuninck-QuickStep 4:08:57
2 Jordi Meeus (Bel) Bora-Hansgrohe
3 Matteo Trentin (Ita) UAE Team Emirates
4 Michael Matthews (Aus) Team BikeExchange
5 Alberto Dainese (Ita) Team DSM
6 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
7 Rui Oliveira (Por) UAE Team Emirates
8 Riccardo Minali (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
9 Antonio Jesus Soto Guirao (Spa) Euskaltel-Euskadi
10 Clement Venturini (Fra) AG2R Citroën Team
11 Piet Allegaert (Bel) Cofidis
12 Florian Vermeersch (Bel) Lotto Soudal
13 Sacha Modolo (Ita) Alpecin-Fenix
14 Itamar Einhorn (Isr) Israel Start-up Nation
15 Carlos Canal Blanco (Spa) Burgos-BH
16 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ
17 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Euskaltel-Euskadi
18 Ryan Gibbons (RSA) UAE Team Emirates
19 Jan Tratnik (Slo) Bahrain Victorious
20 Gotzon Martin Sanz (Spa) Euskaltel-Euskadi
21 Sepp Kuss (USA) Jumbo-Visma
22 Lilian Calmejane (Fra) AG2R Citroën Team
23 Magnus Cort (Den) EF Education-Nippo
24 Alexander Krieger (Ger) Alpecin-Fenix
25 Egan Bernal Gomez (Col) Ineos Grenadiers
26 Jack Haig (Aus) Bahrain Victorious
27 Thomas Pidcock (GBr) Ineos Grenadiers
28 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe
29 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain Victorious
30 Robert Stannard (Aus) Team BikeExchange
31 Julen Amezqueta Moreno (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
32 Wesley Kreder (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
33 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
34 Sergio Henao Montoya (Col) Qhubeka NextHash
35 Louis Meintjes (RSA) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
36 Steff Cras (Bel) Lotto Soudal
37 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Astana-Premier Tech
38 Aleksandr Vlasov (Rus) Astana-Premier Tech
39 Primoz Roglic (Slo) Jumbo-Visma
40 Ion Izagirre Insausti (Spa) Astana-Premier Tech
41 Sam Oomen (Ned) Jumbo-Visma
42 Enric Mas Nicolau (Spa) Movistar Team
43 José Rojas (Spa) Movistar Team
44 Nico Denz (Ger) Team DSM
45 Maxim Van Gils (Bel) Lotto Soudal
46 Odd Christian Eiking (Nor) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
47 Adam Yates (GBr) Ineos Grenadiers
48 David de la Cruz (Spa) UAE Team Emirates
49 Guillaume Martin (Fra) Cofidis
50 Guy Niv (Isr) Israel Start-up Nation
51 Bert Van Lerberghe (Bel) Deceuninck-QuickStep
52 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ
53 Gino Mäder (Swi) Bahrain Victorious
54 Clément Champoussin (Fra) AG2R Citroën Team
55 Yuriy Natarov (Kaz) Astana-Premier Tech
56 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Movistar Team
57 Nathan Van Hooydonck (Bel) Jumbo-Visma
58 Rémy Rochas (Fra) Cofidis
59 Oier Lazkano Lopez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
60 Kevin Van Melsen (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
61 Steven Kruijswijk (Ned) Jumbo-Visma
62 Koen Bouwman (Ned) Jumbo-Visma
63 Mikaël Cherel (Fra) AG2R Citroën Team
64 Jetse Bol (Ned) Burgos-BH
65 Simone Petilli (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
66 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Burgos-BH
67 Martijn Tusveld (Ned) Team DSM
68 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos-BH
69 Damiano Caruso (Ita) Bahrain Victorious
70 Nicolas Prodhomme (Fra) AG2R Citroën Team
71 Pelayo Sanchez Mayo (Spa) Burgos-BH
72 Martin Laas (Est) Bora-Hansgrohe
73 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Euskaltel-Euskadi
74 Juan Pedro Lopez Perez (Spa) Trek-Segafredo
75 Sander Armée (Bel) Qhubeka NextHash
76 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe
77 Fernando Barceló Aragon (Spa) Cofidis
78 Damien Howson (Aus) Team BikeExchange
79 Rein Taaramäe (Est) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
80 Jose Herrada (Spa) Cofidis
81 Eddy Fine (Fra) Cofidis
82 Patrick Gamper (Aut) Bora-Hansgrohe
83 Floris De Tier (Bel) Alpecin-Fenix
84 Mikel Landa Meana (Spa) Bahrain Victorious
85 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
86 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana-Premier Tech
87 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskaltel-Euskadi
88 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R Citroën Team
89 Jefferson Cepeda Ortiz (Ecu) Caja Rural-Seguros RGA
90 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Team BikeExchange
91 Nicholas Schultz (Aus) Team BikeExchange 0:00:26
92 Florian Senechal (Fra) Deceuninck-QuickStep 0:00:37
93 Edward Planckaert (Bel) Alpecin-Fenix 0:00:45
94 Damien Touze (Fra) AG2R Citroën Team
95 Mauri Vansevenant (Bel) Deceuninck-QuickStep 0:00:49
96 Luka Mezgec (Slo) Team BikeExchange
97 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ 0:00:52
98 Jens Keukeleire (Bel) EF Education-Nippo
99 Lawson Craddock (USA) EF Education-Nippo
100 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ 0:00:54
101 Lennard Hofstede (Ned) Jumbo-Visma 0:01:11
102 Zdenek Stybar (Cze) Deceuninck-QuickStep 0:01:19
103 Lucas Hamilton (Aus) Team BikeExchange 0:01:32
104 Sylvain Moniquet (Bel) Lotto Soudal 0:01:35
105 Andrey Zeits (Kaz) Team BikeExchange
106 Pavel Sivakov (Rus) Ineos Grenadiers
107 Jesus Herrada (Spa) Cofidis
108 Daniel Navarro Garcia (Spa) Burgos-BH
109 Joe Dombrowski (USA) UAE Team Emirates
110 Andrea Bagioli (Ita) Deceuninck-QuickStep
111 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ
112 Ben Zwiehoff (Ger) Bora-Hansgrohe 0:02:05
113 Anton Palzer (Ger) Bora-Hansgrohe
114 Jan Hirt (Cze) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
115 Chad Haga (USA) Team DSM 0:02:26
116 Wout Poels (Ned) Bahrain Victorious 0:02:38
117 Dylan van Baarle (Ned) Ineos Grenadiers
118 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo
119 Salvatore Puccio (Ita) Ineos Grenadiers
120 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates
121 Rafał Majka (Pol) UAE Team Emirates
122 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Movistar Team
123 Matthew Holmes (GBr) Lotto Soudal
124 Quinn Simmons (USA) Trek-Segafredo
125 Stan Dewulf (Bel) AG2R Citroën Team
126 Andreas Kron (Den) Lotto Soudal 0:02:49
127 Alvaro Cuadros Morata (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:02:56
128 Aritz Bagües Kalparsoro (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
129 Mark Padun (Ukr) Bahrain Victorious
130 Michael Storer (Aus) Team DSM
131 Bert-Jan Lindeman (Ned) Qhubeka NextHash 0:03:13
132 Robert Gesink (Ned) Jumbo-Visma 0:04:03
133 James Piccoli (Can) Israel Start-up Nation
134 Ander Okamika Bengoetxea (Spa) Burgos-BH
135 Tom Scully (NZl) EF Education-Nippo
136 Christopher Hamilton (Aus) Team DSM
137 Jay Vine (Aus) Alpecin-Fenix
138 Sebastian Berwick (Aus) Israel Start-up Nation
139 Thymen Arensman (Ned) Team DSM
140 Kenny Elissonde (Fra) Trek-Segafredo 0:04:07
141 Romain Bardet (Fra) Team DSM
142 Alex Kirsch (Lux) Trek-Segafredo
143 Dimitri Claeys (Bel) Qhubeka NextHash
144 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskaltel-Euskadi
145 Josef Cerny (Cze) Deceuninck-QuickStep 0:04:28
146 Scott Thwaites (GBr) Alpecin-Fenix 0:06:32
147 Dylan Sunderland (Aus) Qhubeka NextHash
148 Diego Camargo Pineda (Col) EF Education-Nippo
149 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
150 Antonio Nibali (Ita) Trek-Segafredo
151 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos-BH
152 Joan Bou Company (Spa) Euskaltel-Euskadi
153 Xabier Mikel Azparren Irurzun (Spa) Euskaltel-Euskadi
154 James Knox (GBr) Deceuninck-QuickStep
155 Fabio Aru (Ita) Qhubeka NextHash
156 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal
157 Kévin Geniets (Lux) Groupama-FDJ
DNF Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ
DNF Sep Vanmarcke (Bel) Israel Start-up Nation
DNF Giulio Ciccone (Ita) Trek-Segafredo

Klasyfikacja generalna:

1 Odd Christian Eiking (Nor) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 64:06:47
2 Guillaume Martin (Fra) Cofidis 0:00:54
3 Primoz Roglic (Slo) Jumbo-Visma 0:01:36
4 Enric Mas Nicolau (Spa) Movistar Team 0:02:11
5 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Movistar Team 0:03:04
6 Jack Haig (Aus) Bahrain Victorious 0:03:35
7 Egan Bernal Gomez (Col) Ineos Grenadiers 0:04:21
8 Adam Yates (GBr) Ineos Grenadiers 0:04:34
9 Sepp Kuss (USA) Jumbo-Visma 0:04:59
10 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe 0:05:31
11 Aleksandr Vlasov (Rus) Astana-Premier Tech 0:06:04
12 Gino Mäder (Swi) Bahrain Victorious 0:06:47
13 Louis Meintjes (RSA) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:07:07
14 David de la Cruz (Spa) UAE Team Emirates 0:07:11
15 Juan Pedro Lopez Perez (Spa) Trek-Segafredo 0:11:08
16 Steven Kruijswijk (Ned) Jumbo-Visma 0:14:46
17 Rémy Rochas (Fra) Cofidis 0:26:35
18 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R Citroën Team 0:28:21
19 Rafał Majka (Pol) UAE Team Emirates 0:28:58
20 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Movistar Team 0:33:50
21 Clément Champoussin (Fra) AG2R Citroën Team 0:37:04
22 Damiano Caruso (Ita) Bahrain Victorious 0:38:47
23 Sam Oomen (Ned) Jumbo-Visma 0:39:52
24 Steff Cras (Bel) Lotto Soudal 0:41:42
25 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Astana-Premier Tech 0:44:38
26 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos-BH 0:48:28
27 Mikel Landa Meana (Spa) Bahrain Victorious 0:48:43
28 Sergio Henao Montoya (Col) Qhubeka NextHash 0:48:44
29 Jefferson Cepeda Ortiz (Ecu) Caja Rural-Seguros RGA 0:49:26
30 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo 0:49:33
31 Romain Bardet (Fra) Team DSM 0:53:09
32 Simone Petilli (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:55:23
33 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 0:55:26
34 Martijn Tusveld (Ned) Team DSM 0:56:30
35 Ion Izagirre Insausti (Spa) Astana-Premier Tech 0:57:44
36 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Team BikeExchange 0:57:54
37 Gotzon Martin Sanz (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:04:45
38 Lilian Calmejane (Fra) AG2R Citroën Team 1:05:10
39 Daniel Navarro Garcia (Spa) Burgos-BH 1:05:13
40 Ryan Gibbons (RSA) UAE Team Emirates 1:10:11
41 Wout Poels (Ned) Bahrain Victorious 1:12:23
42 Pavel Sivakov (Rus) Ineos Grenadiers 1:12:39
43 Jesus Herrada (Spa) Cofidis 1:12:43
44 Dylan van Baarle (Ned) Ineos Grenadiers 1:13:48
45 Fabio Aru (Ita) Qhubeka NextHash 1:16:39
46 Andrey Zeits (Kaz) Team BikeExchange 1:18:42
47 Kenny Elissonde (Fra) Trek-Segafredo 1:20:07
48 Jens Keukeleire (Bel) EF Education-Nippo 1:20:46
49 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:22:31
50 Mikaël Cherel (Fra) AG2R Citroën Team 1:24:37
51 Jan Hirt (Cze) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 1:25:11
52 Julen Amezqueta Moreno (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 1:25:32
53 Nicholas Schultz (Aus) Team BikeExchange 1:25:35
54 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 1:26:05
55 Michael Storer (Aus) Team DSM 1:28:28
56 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana-Premier Tech 1:29:09
57 Joe Dombrowski (USA) UAE Team Emirates 1:35:27
58 Rein Taaramäe (Est) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 1:36:57
59 Koen Bouwman (Ned) Jumbo-Visma 1:38:27
60 Nicolas Prodhomme (Fra) AG2R Citroën Team 1:43:06
61 Ben Zwiehoff (Ger) Bora-Hansgrohe 1:43:23
62 Mark Padun (Ukr) Bahrain Victorious 1:43:41
63 Jose Herrada (Spa) Cofidis 1:52:20
64 Floris De Tier (Bel) Alpecin-Fenix 1:52:31
65 Thomas Pidcock (GBr) Ineos Grenadiers 1:53:52
66 James Piccoli (Can) Israel Start-up Nation 1:54:42
67 José Rojas (Spa) Movistar Team 1:54:49
68 Lucas Hamilton (Aus) Team BikeExchange 1:56:08
69 Jetse Bol (Ned) Burgos-BH 1:56:30
70 Andreas Kron (Den) Lotto Soudal 1:56:46
71 Robert Gesink (Ned) Jumbo-Visma 1:56:50
72 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team 1:56:53
73 Magnus Cort (Den) EF Education-Nippo 1:57:36
74 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ 1:58:15
75 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ 1:58:16
76 Guy Niv (Isr) Israel Start-up Nation 1:58:22
77 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:59:49
78 Lawson Craddock (USA) EF Education-Nippo 2:00:03
79 Maxim Van Gils (Bel) Lotto Soudal 2:00:25
80 Andrea Bagioli (Ita) Deceuninck-QuickStep 2:00:47
81 Christopher Hamilton (Aus) Team DSM 2:02:02
82 Mauri Vansevenant (Bel) Deceuninck-QuickStep 2:03:50
83 Yuriy Natarov (Kaz) Astana-Premier Tech 2:05:03
84 Diego Camargo Pineda (Col) EF Education-Nippo 2:05:50
85 Michael Matthews (Aus) Team BikeExchange 2:07:51
86 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe 2:08:11
87 Jay Vine (Aus) Alpecin-Fenix 2:08:29
88 Stan Dewulf (Bel) AG2R Citroën Team 2:09:29
89 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Burgos-BH 2:09:33
90 Thymen Arensman (Ned) Team DSM 2:12:02
91 Rui Oliveira (Por) UAE Team Emirates 2:12:12
92 Fernando Barceló Aragon (Spa) Cofidis 2:12:16
93 Joan Bou Company (Spa) Euskaltel-Euskadi 2:12:31
94 Damien Howson (Aus) Team BikeExchange 2:12:38
95 Damien Touze (Fra) AG2R Citroën Team 2:13:25
96 Aritz Bagües Kalparsoro (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 2:14:25
97 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 2:14:30
98 Antonio Jesus Soto Guirao (Spa) Euskaltel-Euskadi 2:15:48
99 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskaltel-Euskadi 2:17:50
100 Matteo Trentin (Ita) UAE Team Emirates 2:18:33
101 James Knox (GBr) Deceuninck-QuickStep 2:20:37
102 Kévin Geniets (Lux) Groupama-FDJ 2:20:42
103 Oier Lazkano Lopez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 2:23:18
104 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ 2:24:36
105 Nathan Van Hooydonck (Bel) Jumbo-Visma 2:25:38
106 Luka Mezgec (Slo) Team BikeExchange 2:26:55
107 Matthew Holmes (GBr) Lotto Soudal 2:27:20
108 Jan Tratnik (Slo) Bahrain Victorious 2:27:24
109 Patrick Gamper (Aut) Bora-Hansgrohe 2:27:49
110 Sander Armée (Bel) Qhubeka NextHash 2:29:38
111 Clement Venturini (Fra) AG2R Citroën Team 2:30:44
112 Pelayo Sanchez Mayo (Spa) Burgos-BH 2:31:41
113 Ander Okamika Bengoetxea (Spa) Burgos-BH 2:32:33
114 Dylan Sunderland (Aus) Qhubeka NextHash 2:32:38
115 Wesley Kreder (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 2:32:53
116 Sylvain Moniquet (Bel) Lotto Soudal
117 Eddy Fine (Fra) Cofidis 2:33:08
118 Antonio Nibali (Ita) Trek-Segafredo 2:34:39
119 Salvatore Puccio (Ita) Ineos Grenadiers 2:35:45
120 Alvaro Cuadros Morata (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 2:36:36
121 Florian Senechal (Fra) Deceuninck-QuickStep 2:37:28
122 Florian Vermeersch (Bel) Lotto Soudal 2:38:45
123 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ 2:39:16
124 Carlos Canal Blanco (Spa) Burgos-BH 2:43:24
125 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain Victorious 2:43:31
126 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal 2:44:09
127 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ 2:44:21
128 Robert Stannard (Aus) Team BikeExchange 2:46:00
129 Edward Planckaert (Bel) Alpecin-Fenix
130 Lennard Hofstede (Ned) Jumbo-Visma 2:47:07
131 Anton Palzer (Ger) Bora-Hansgrohe 2:48:56
132 Chad Haga (USA) Team DSM 2:50:09
133 Xabier Mikel Azparren Irurzun (Spa) Euskaltel-Euskadi 2:50:22
134 Alexander Krieger (Ger) Alpecin-Fenix 2:50:27
135 Nico Denz (Ger) Team DSM 2:52:24
136 Piet Allegaert (Bel) Cofidis 2:53:41
137 Sacha Modolo (Ita) Alpecin-Fenix 2:55:15
138 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 2:56:09
139 Alex Kirsch (Lux) Trek-Segafredo 2:56:59
140 Zdenek Stybar (Cze) Deceuninck-QuickStep 2:57:23
141 Dimitri Claeys (Bel) Qhubeka NextHash 2:58:12
142 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos-BH 2:58:30
143 Bert-Jan Lindeman (Ned) Qhubeka NextHash 2:58:39
144 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Euskaltel-Euskadi 3:07:53
145 Kevin Van Melsen (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 3:09:16
146 Tom Scully (NZl) EF Education-Nippo
147 Bert Van Lerberghe (Bel) Deceuninck-QuickStep 3:10:04
148 Sebastian Berwick (Aus) Israel Start-up Nation 3:10:34
149 Scott Thwaites (GBr) Alpecin-Fenix 3:10:57
150 Alberto Dainese (Ita) Team DSM 3:12:15
151 Riccardo Minali (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 3:14:21
152 Quinn Simmons (USA) Trek-Segafredo 3:14:30
153 Jordi Meeus (Bel) Bora-Hansgrohe 3:17:14
154 Fabio Jakobsen (Ned) Deceuninck-QuickStep 3:20:50
155 Martin Laas (Est) Bora-Hansgrohe 3:21:14

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments