Romain Bardet
fot. Team DSM

14. etap La Vuelta ciclista a España przyniósł nam ciekawe, górskie rozstrzygnięcia. Po triumf na Pico Villuercas sięgnął uciekinier – Romain Bardet. Liderem pozostał Odd Christian Eiking.

Sobotni odcinek z Don Benito do Pico Villuercas mierzył około 166km i był zaprojektowany zgodnie z najlepszą praktyką planowania etapów na weekendy – w drugiej części działo się wiele, a na metę prowadził trudny podjazd. Górskie premie to Puerto Berzocana (7,7km, 5,8%, 80km do mety), Puerto Collado de Ballesteros (2,9km, 13,4%, 68km do mety) oraz prowadząca na metę wspinaczka do Pico Villuercas (14,4km, 6,3%).

W ucieczce dnia, która zawiązywała się około przez około 20km, znalazło się 18 kolarzy. Byli to zarówno polujący na wygraną etapową zawodnicy jak Clément Champoussin, Nicolas Prodhomme (obaj AG2R Citroën Team), Jay Vine (Alpecin-Fenix), Jan Tratnik (Bahrain – Victorious), Jesús Herrada (Cofidis, Solutions Crédits), Thomas Pidcock (INEOS Grenadiers), Andrey Zeits (Team BikeExchange) czy Matthew Holmes (Lotto Soudal), polujący nie tylko na triumf, ale i klasyfikację górską Romain Bardet (Team DSM) czy raczej walczący z limitem czasu Jens Keukeleire (EF Education – Nippo), Arnaud Démare, Kevin Geniets (obaj Groupama-FDJ), Sep Vanmarcke (Israel Start-Up Nation), Dylan Sunderland (Team Qhubeka NextHash) czy Ryan Gibbons (UAE-Team Emirates). Nie zabrakło też lokalnych zawodników – tym razem dzielnymi Hiszpanami byli Daniel Navarro (Burgos-BH), Aritz Bagües (Caja Rural – Seguros RGA) i Xabier Mikel Azparren (Euskaltel – Euskadi).

Ucieczka błyskawicznie uzyskała dużą przewagę. Podczas wspinaczki pod Puerto Berzocana (7,7km, 5,8%, 3. kat.) na zegarze pierwszy raz pojawiło się 10 minut, niemniej należy pamiętać, że żaden z uciekinierów nie był groźny dla faworytów klasyfikacji generalnej czy lidera. Na premii po 3 punkty sięgnął Romain Bardet i był już tylko oczko od prowadzącego w walce o tą koszulkę Damiano Caruso.

Także i na Puerto Collado de Ballesteros (2,9km, 13,4%, 1. kat.) wygrał Francuz, który był jako jedyny wyraźnie zainteresowany zbieraniem punktów. Tym samym to kolarz Team DSM jutro założy niebieskie grochy. Z ucieczki odpadli za to Démare, Bagües i Keukeleire. Peleton na 50km przed metą tracił niemalże 10 minut i było wiadomo, że najprawdopodobniej to ktoś z czołowej piętnastki sięgnie po wygraną etapową.

Na zjazdach swoich sił spróbowali Holmes, Navarro i Prodhomme, za to piętnastka nadal była tak samo liczna, bowiem wrócili do niej słabsi na podjazdach kolarze. Brytyjczyk szybko wrócił do kolegów z tyłu z powodu defektu, a 38-letni Daniel Navarro wygrał lotną premię w miejscowości Alía.

Błąd techniczny, w wyniku którego doszło do wypadku z własnym wozem technicznym, wyeliminował z ucieczki Jay’a Vine’a. Australijczyk długo nie podnosił się z asfaltu. Wielka szkoda, że tak skończyła się dzisiejsza walka zwycięzcy Zwift Academy z roku 2020 o wygraną etapową.

Tymczasem ponownie z pościgu wyskoczył Matthew Holmes i dołączył do swoich kolegów z akcji. Reszta uciekinierów traciła do nich około 45 sekund, peleton niemalże 12 minut. Chwilę później do czuba przeskoczył też Sep Vanmarcke. Tymczasem za plecami tej czwórki dzieliło się, a dość sensacyjnie odpadał jako jeden z pierwszych Tom Pidcock.

Kraksę w ucieczce spowodował za to Navarro, który prostując zakręt zabrał ze sobą do rowu Sepa Vanmarcke. Ogólnie w zjazdy wdało się sporo chaosu, ale pod ich koniec mocno spadło tempo pościgu i za samotnie jadącym Francuzem Prodhommem grupa połączyła się ponownie.

Tym samym kolarz AG2R z minutową przewagą ruszył pod Pico Villuercas (14,4km, 6,3%), niemalże 14 minut traciła główna grupa. Francuz zaczął jednak przegrywać z odwodnieniem, a w pościg za nim ruszył najpierw Andrey Zeits, a później Romain Bardet. Ten drugi pociągnął za sobą jednak większą grupę, więc odpuścił.

Nowy lider klasyfikacji górskiej poprawił na 7km przed metą i niedługo później dopadł najpierw Kazacha, a potem i Francuza. Bardet nie czekał i od razu ruszył po zwycięstwo etapowe. 30 sekund tracili do niego wracający po wypadku Jay Vine i Jesús Herrada i w sumie gdzieś w tej piątce należało szukać dzisiejszego triumfatora.

Romain Bardet powiększał przewagę, więc samotnie za nim ruszył kolarz Alpecin-Fenix. Jego tempo próbował wytrzymać jeszcze Hiszpan z Cofidisu, acz to było prawie 40 sekund straty na 3,5km przed metą. Wszystko się ustabilizowało na tym poziomie i to zawodnik Team DSM pewnie zmierzał po wygraną.

Tymczasem w peletonie śmiały atak przypuścił Cofidis. Sprawiło to, że do przodu wyrwała się piątka z Guillaume Martinem w składzie co mogło przyczynić się do zmiany lidera klasyfikacji generalnej. Francuz został skasowany przez Team Jumbo-Visma i wszystko zanosiło się na to, że to Odd Christian Eiking utrzyma czerwoną koszulkę.

Na metę za Romainem Bardet wpadła dwójka, z której lepiej poradził sobie Jesús Herrada. Kolejne miejsca zajęli Jay Vine, Thomas Pidcock i Clément Champoussin. Peleton nadal miał do mety niemalże 4km. 2700m przed kreską ruszył Miguel Ángel López. Kolumbijczyk nie dał się złapać aż do mety i nadrobił nieco nad swoimi rywalami. W końcówce zaatakował Słoweniec i tym samym na jego kole przyjechało tylko trzech kolarzy, acz różnice dziś nie były zbyt wielkie. Liderem pozostał Odd Christian Eiking.

Klasyfikacja 14. etapu (nieoficjalna):

1  BARDET Romain Team DSM 4:20:36
2  HERRADA Jesús Cofidis, Solutions Crédits 0:44
3  VINE Jay Alpecin-Fenix ,,
4  PIDCOCK Thomas INEOS Grenadiers 1:12
5  CHAMPOUSSIN Clément AG2R Citroën Team 1:14
6  HOLMES Matthew Lotto Soudal 1:16
7  ZEITS Andrey Team BikeExchange 1:19
8  GENIETS Kevin Groupama – FDJ 1:46
9  PRODHOMME Nicolas AG2R Citroën Team 2:04
10  TRATNIK Jan Bahrain – Victorious 2:15
11  GIBBONS Ryan UAE-Team Emirates 2:26
12  NAVARRO Daniel Burgos-BH 2:43
13  SUNDERLAND Dylan Team Qhubeka NextHash 4:02
14  BAGÜES Aritz Caja Rural – Seguros RGA 5:39
15  DÉMARE Arnaud Groupama – FDJ 10:03
16  LÓPEZ Miguel Ángel Movistar Team 10:25
17  ROGLIČ Primož Team Jumbo-Visma 10:29
18  MAS Enric Movistar Team ,,
19  BERNAL Egan INEOS Grenadiers ,,
20  HAIG Jack Bahrain – Victorious ,,
21  YATES Adam INEOS Grenadiers 10:41
22  GROßSCHARTNER Felix BORA – hansgrohe 10:42
23  MÄDER Gino Bahrain – Victorious ,,
24  VLASOV Aleksandr Astana – Premier Tech 10:45
25  CICCONE Giulio Trek – Segafredo ,,
26  MEINTJES Louis Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux ,,
27  KUSS Sepp Team Jumbo-Visma ,,
28  MARTIN Guillaume Cofidis, Solutions Crédits ,,
29  DE LA CRUZ David UAE-Team Emirates ,,
30  EIKING Odd Christian Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 10:49
31  LÓPEZ Juan Pedro Trek – Segafredo 10:54
32  TAARAMÄE Rein Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 11:16
33  CEPEDA Jefferson Alveiro Caja Rural – Seguros RGA 11:27
34  KRUIJSWIJK Steven Team Jumbo-Visma 11:40
35  CARUSO Damiano Bahrain – Victorious ,,
36  BOUCHARD Geoffrey AG2R Citroën Team 11:54
37  ELISSONDE Kenny Trek – Segafredo ,,
38  CUADROS Álvaro Caja Rural – Seguros RGA 12:05
39  SIVAKOV Pavel INEOS Grenadiers 12:24
40  OOMEN Sam Team Jumbo-Visma ,,
41  MATÉ Luis Ángel Euskaltel – Euskadi ,,
42  CABEDO Óscar Burgos-BH 12:37
43  MAJKA Rafał UAE-Team Emirates ,,
44  VERONA Carlos Movistar Team ,,
45  HIRT Jan Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 12:43
46  BOU Joan Euskaltel – Euskadi 12:53
47  MARTÍN Gotzon Euskaltel – Euskadi ,,
48  MADRAZO Ángel Burgos-BH ,,
49  HENAO Sergio Team Qhubeka NextHash ,,
50  KEUKELEIRE Jens EF Education – Nippo 13:31
51  CALMEJANE Lilian AG2R Citroën Team 13:49
52  CRAS Steff Lotto Soudal 13:53
53  PETILLI Simone Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 14:39
54  PADUN Mark Bahrain – Victorious 15:10
55  ROCHAS Rémy Cofidis, Solutions Crédits 15:20
56  BOUWMAN Koen Team Jumbo-Visma 15:39
57  CHEREL Mikaël AG2R Citroën Team 16:32
58  IZAGIRRE Gorka Astana – Premier Tech ,,
59  ZWIEHOFF Ben BORA – hansgrohe ,,
60  DOMBROWSKI Joe UAE-Team Emirates 16:36
61  LAZKANO Oier Caja Rural – Seguros RGA 16:55
62  POLANC Jan UAE-Team Emirates 17:10
63  IZAGIRRE Ion Astana – Premier Tech 17:33
64  VAN BAARLE Dylan INEOS Grenadiers ,,
65  BRAMBILLA Gianluca Trek – Segafredo 18:25
66  HAMILTON Chris Team DSM 20:16
67  POELS Wout Bahrain – Victorious ,,
68  ROUX Anthony Groupama – FDJ 20:54
69  ROJAS José Joaquín Movistar Team 21:16
70  LANDA Mikel Bahrain – Victorious ,,
71  MOLARD Rudy Groupama – FDJ ,,
72  HERRADA José Cofidis, Solutions Crédits ,,
73  TUSVELD Martijn Team DSM 22:51
74  NIEVE Mikel Team BikeExchange ,,
75  AMEZQUETA Julen Caja Rural – Seguros RGA ,,
76  GESINK Robert Team Jumbo-Visma ,,
77  NIBALI Antonio Trek – Segafredo ,,
78  LASTRA Jonathan Caja Rural – Seguros RGA ,,
79  DE TIER Floris Alpecin-Fenix 23:15
80  AZPARREN Xabier Mikel Euskaltel – Euskadi 24:07
81  ITURRIA Mikel Euskaltel – Euskadi ,,
82  GAMPER Patrick BORA – hansgrohe ,,
83  OKAMIKA Ander Burgos-BH ,,
84  ARMÉE Sander Team Qhubeka NextHash ,,
85  BIZKARRA Mikel Euskaltel – Euskadi ,,
86  NIV Guy Israel Start-Up Nation ,,
87  NATAROV Yuriy Astana – Premier Tech ,,
88  SÁNCHEZ Luis León Astana – Premier Tech ,,
89  ERVITI Imanol Movistar Team ,,
90  BARCELÓ Fernando Cofidis, Solutions Crédits ,,
91  CAMARGO Diego Andrés EF Education – Nippo ,,
92  ARASHIRO Yukiya Bahrain – Victorious ,,
93  OLIVEIRA Nelson Movistar Team 24:22
94  KREDER Wesley Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux ,,
95  VANMARCKE Sep Israel Start-Up Nation 24:26
96  DEWULF Stan AG2R Citroën Team 25:04
97  PALZER Anton BORA – hansgrohe 25:08
98  BOL Jetse Burgos-BH 25:17
99  ARENSMAN Thymen Team DSM ,,
100  SANCHEZ Pelayo Burgos-BH ,,
101  CRADDOCK Lawson EF Education – Nippo ,,
102  HAGA Chad Team DSM ,,
103  FINÉ Eddy Cofidis, Solutions Crédits ,,
104  THWAITES Scott Alpecin-Fenix ,,
105  ARU Fabio Team Qhubeka NextHash ,,
106  PUCCIO Salvatore INEOS Grenadiers ,,
107  HOFSTEDE Lennard Team Jumbo-Visma ,,
108  LUDVIGSSON Tobias Groupama – FDJ ,,
109  SCHULTZ Nick Team BikeExchange ,,
110  HAMILTON Lucas Team BikeExchange ,,
111  PICCOLI James Israel Start-Up Nation ,,
112  SINKELDAM Ramon Groupama – FDJ ,,
113  LE GAC Olivier Groupama – FDJ ,,
114  NARVÁEZ Jhonatan INEOS Grenadiers ,,
115  CAICEDO Jonathan Klever EF Education – Nippo ,,
116  VANHOUCKE Harm Lotto Soudal ,,
117  KRON Andreas Lotto Soudal ,,
118  VERMEERSCH Florian Lotto Soudal ,,
119  SOTO Antonio Jesús Euskaltel – Euskadi ,,
120  VENTURINI Clément AG2R Citroën Team ,,
121  SIMMONS Quinn Trek – Segafredo ,,
122  VAN HOOYDONCK Nathan Team Jumbo-Visma ,,
123  TOUZÉ Damien AG2R Citroën Team 25:28
124  OLIVEIRA Rui UAE-Team Emirates 27:06
125  TRENTIN Matteo UAE-Team Emirates 29:16
126  HOWSON Damien Team BikeExchange ,,
127  VAN MELSEN Kévin Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux ,,
128  ALLEGAERT Piet Cofidis, Solutions Crédits ,,
129  CORT Magnus EF Education – Nippo 29:29
130  KIRSCH Alex Trek – Segafredo 29:34
131  MATTHEWS Michael Team BikeExchange ,,
132  VANSEVENANT Mauri Deceuninck – Quick Step 30:14
133  KNOX James Deceuninck – Quick Step ,,
134  MODOLO Sacha Alpecin-Fenix 30:16
135  JAKOBSEN Fabio Deceuninck – Quick Step 34:01
136  ŠTYBAR Zdeněk Deceuninck – Quick Step ,,
137  SÉNÉCHAL Florian Deceuninck – Quick Step ,,
138  MINALI Riccardo Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux ,,
139  STANNARD Robert Team BikeExchange ,,
140  DAINESE Alberto Team DSM ,,
141  VAN LERBERGHE Bert Deceuninck – Quick Step ,,
142  EINHORN Itamar Israel Start-Up Nation ,,
143  SCULLY Tom EF Education – Nippo ,,
144  REIJNEN Kiel Trek – Segafredo ,,
145  VAN GILS Maxim Lotto Soudal ,,
146  MONIQUET Sylvain Lotto Soudal ,,
147  LINDEMAN Bert-Jan Team Qhubeka NextHash ,,
148  BENEDETTI Cesare BORA – hansgrohe ,,
149  BAGIOLI Andrea Deceuninck – Quick Step ,,
150  MEZGEC Luka Team BikeExchange ,,
151  PLANCKAERT Edward Alpecin-Fenix ,,
152  ČERNÝ Josef Deceuninck – Quick Step ,,
153  RUBIO Diego Burgos-BH ,,
154  DENZ Nico Team DSM ,,
155  CANAL Carlos Burgos-BH ,,
156  BERWICK Sebastian Israel Start-Up Nation ,,
157  BROWN Connor Team Qhubeka NextHash ,,
158  STORER Michael Team DSM ,,
159  CLAEYS Dimitri Team Qhubeka NextHash ,,
160  LOBATO Juan José Euskaltel – Euskadi ,,
161  KRIEGER Alexander Alpecin-Fenix ,,
162  LAAS Martin BORA – hansgrohe ,,
163  MEEUS Jordi BORA – hansgrohe ,,
164  ABERASTURI Jon Caja Rural – Seguros RGA ,,
DNS  CARAPAZ Richard INEOS Grenadiers

 

Klasyfikacja generalna po 14. etapach:

1  EIKING Odd Christian Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 55:03:17
2  MARTIN Guillaume Cofidis, Solutions Crédits 0:54
3  ROGLIČ Primož Team Jumbo-Visma 1:36
4  MAS Enric Movistar Team 2:11
5  LÓPEZ Miguel Ángel Movistar Team 3:04
6  HAIG Jack Bahrain – Victorious 3:35
7  BERNAL Egan INEOS Grenadiers 4:21
8  YATES Adam INEOS Grenadiers 4:49
9  KUSS Sepp Team Jumbo-Visma 4:59
10  GROßSCHARTNER Felix BORA – hansgrohe 5:31
11  VLASOV Aleksandr Astana – Premier Tech 6:04
12  CICCONE Giulio Trek – Segafredo 6:16
13  MÄDER Gino Bahrain – Victorious 6:47
14  MEINTJES Louis Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 7:07
15  DE LA CRUZ David UAE-Team Emirates 7:11
16  LÓPEZ Juan Pedro Trek – Segafredo 10:08
17  KRUIJSWIJK Steven Team Jumbo-Visma 16:24
18  CARUSO Damiano Bahrain – Victorious 18:40
19  POLANC Jan UAE-Team Emirates 19:58
20  ROCHAS Rémy Cofidis, Solutions Crédits 26:29
21  BOUCHARD Geoffrey AG2R Citroën Team 26:53
22  MAJKA Rafał UAE-Team Emirates 29:30
23  VERONA Carlos Movistar Team 29:54
24  CHAMPOUSSIN Clément AG2R Citroën Team 36:04
25  BARDET Romain Team DSM 38:27
26  CALMEJANE Lilian AG2R Citroën Team 39:05
27  OOMEN Sam Team Jumbo-Visma 39:46
28  CRAS Steff Lotto Soudal 40:42
29  IZAGIRRE Gorka Astana – Premier Tech 43:10
30  ZEITS Andrey Team BikeExchange 44:17
31  BRAMBILLA Gianluca Trek – Segafredo 45:27
32  TUSVELD Martijn Team DSM 45:59
33  CABEDO Óscar Burgos-BH 47:28
34  LANDA Mikel Bahrain – Victorious 47:43
35  HENAO Sergio Team Qhubeka NextHash 48:18
36  CEPEDA Jefferson Alveiro Caja Rural – Seguros RGA 49:00
37  ARU Fabio Team Qhubeka NextHash 50:00
38  HERRADA Jesús Cofidis, Solutions Crédits 51:37
39  PETILLI Simone Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 54:23
40  NAVARRO Daniel Burgos-BH 54:27
41  ELISSONDE Kenny Trek – Segafredo 55:49
42  NIEVE Mikel Team BikeExchange 56:49
43  IZAGIRRE Ion Astana – Premier Tech 57:18
44  MOLARD Rudy Groupama – FDJ 58:35
45  POELS Wout Bahrain – Victorious 1:02:16
46  MATÉ Luis Ángel Euskaltel – Euskadi 1:02:24
47  MARTÍN Gotzon Euskaltel – Euskadi 1:02:25
48  VAN BAARLE Dylan INEOS Grenadiers 1:03:41
49  LASTRA Jonathan Caja Rural – Seguros RGA 1:04:32
50  SCHULTZ Nick Team BikeExchange 1:05:38
51  AMEZQUETA Julen Caja Rural – Seguros RGA 1:06:01
52  GIBBONS Ryan UAE-Team Emirates 1:07:51
53  SÁNCHEZ Luis León Astana – Premier Tech 1:09:38
54  SIVAKOV Pavel INEOS Grenadiers 1:09:46
55  CHEREL Mikaël AG2R Citroën Team 1:14:06
56  PICCOLI James Israel Start-Up Nation 1:17:49
57  KEUKELEIRE Jens EF Education – Nippo 1:18:54
58  HIRT Jan Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 1:20:43
59  KRON Andreas Lotto Soudal 1:21:07
60  PADUN Mark Bahrain – Victorious 1:21:14
61  BIZKARRA Mikel Euskaltel – Euskadi 1:22:52
62  STORER Michael Team DSM 1:23:35
63  PRODHOMME Nicolas AG2R Citroën Team ,,
64  DE TIER Floris Alpecin-Fenix 1:26:26
65  TAARAMÄE Rein Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 1:29:28
66  NARVÁEZ Jhonatan INEOS Grenadiers 1:30:12
67  LE GAC Olivier Groupama – FDJ 1:30:36
68  DOMBROWSKI Joe UAE-Team Emirates 1:31:29
69  CORT Magnus EF Education – Nippo 1:31:31
70  VINE Jay Alpecin-Fenix 1:31:36
71  BAGIOLI Andrea Deceuninck – Quick Step 1:33:07
72  BOU Joan Euskaltel – Euskadi 1:33:09
73  ZWIEHOFF Ben BORA – hansgrohe 1:33:49
74  HAMILTON Lucas Team BikeExchange 1:35:05
75  ROJAS José Joaquín Movistar Team 1:35:18
76  BOL Jetse Burgos-BH 1:36:26
77  MADRAZO Ángel Burgos-BH 1:36:43
78  VANSEVENANT Mauri Deceuninck – Quick Step 1:36:56
79  BOUWMAN Koen Team Jumbo-Visma 1:37:27
80  BAGÜES Aritz Caja Rural – Seguros RGA 1:38:39
81  ROUX Anthony Groupama – FDJ 1:38:44
82  CRADDOCK Lawson EF Education – Nippo 1:39:40
83  DEWULF Stan AG2R Citroën Team 1:40:48
84  MATTHEWS Michael Team BikeExchange 1:41:46
85  SOTO Antonio Jesús Euskaltel – Euskadi 1:42:58
86  CAICEDO Jonathan Klever EF Education – Nippo 1:44:28
87  NATAROV Yuriy Astana – Premier Tech 1:45:32
88  OLIVEIRA Rui UAE-Team Emirates 1:46:07
89  BARCELÓ Fernando Cofidis, Solutions Crédits 1:46:11
90  PIDCOCK Thomas INEOS Grenadiers 1:46:15
91  ERVITI Imanol Movistar Team 1:46:22
92  VAN GILS Maxim Lotto Soudal 1:47:26
93  HERRADA José Cofidis, Solutions Crédits 1:47:40
94  GENIETS Kevin Groupama – FDJ 1:48:05
95  OLIVEIRA Nelson Movistar Team 1:48:27
96  BENEDETTI Cesare BORA – hansgrohe 1:48:40
97  DÉMARE Arnaud Groupama – FDJ 1:51:46
98  GESINK Robert Team Jumbo-Visma 1:51:47
99  CAMARGO Diego Andrés EF Education – Nippo 1:51:49
100  HOLMES Matthew Lotto Soudal 1:51:52
101  HOWSON Damien Team BikeExchange 1:52:31
102  TRENTIN Matteo UAE-Team Emirates 1:52:32
103  TOUZÉ Damien AG2R Citroën Team 1:53:09
104  SUNDERLAND Dylan Team Qhubeka NextHash 1:53:16
105  TRATNIK Jan Bahrain – Victorious 1:54:34
106  KNOX James Deceuninck – Quick Step ,,
107  NIV Guy Israel Start-Up Nation 1:56:02
108  ARMÉE Sander Team Qhubeka NextHash 1:56:48
109  ARENSMAN Thymen Team DSM 1:57:28
110  VENTURINI Clément AG2R Citroën Team 1:57:54
111  ITURRIA Mikel Euskaltel – Euskadi 1:58:19
112  MONIQUET Sylvain Lotto Soudal 1:58:28
113  HAMILTON Chris Team DSM 1:58:42
114  SANCHEZ Pelayo Burgos-BH 1:58:51
115  MEZGEC Luka Team BikeExchange 2:00:01
116  CUADROS Álvaro Caja Rural – Seguros RGA 2:00:50
117  LAZKANO Oier Caja Rural – Seguros RGA 2:03:47
118  VANHOUCKE Harm Lotto Soudal 2:04:47
119  VAN HOOYDONCK Nathan Team Jumbo-Visma 2:05:31
120  KREDER Wesley Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 2:06:48
121  GAMPER Patrick BORA – hansgrohe 2:08:18
122  NIBALI Antonio Trek – Segafredo 2:08:36
123  OKAMIKA Ander Burgos-BH 2:08:59
124  CANAL Carlos Burgos-BH 2:10:34
125  SINKELDAM Ramon Groupama – FDJ 2:10:39
126  ARASHIRO Yukiya Bahrain – Victorious 2:10:41
127  SÉNÉCHAL Florian Deceuninck – Quick Step 2:10:46
128  AZPARREN Xabier Mikel Euskaltel – Euskadi 2:11:00
129  VERMEERSCH Florian Lotto Soudal 2:12:40
130  FINÉ Eddy Cofidis, Solutions Crédits 2:13:37
131  PALZER Anton BORA – hansgrohe 2:14:01
132  LUDVIGSSON Tobias Groupama – FDJ 2:18:15
133  PLANCKAERT Edward Alpecin-Fenix 2:19:10
134  STANNARD Robert Team BikeExchange 2:19:55
135  HAGA Chad Team DSM 2:21:38
136  VANMARCKE Sep Israel Start-Up Nation 2:23:10
137  ŠTYBAR Zdeněk Deceuninck – Quick Step 2:23:14
138  ABERASTURI Jon Caja Rural – Seguros RGA 2:23:19
139  KRIEGER Alexander Alpecin-Fenix 2:24:22
140  PUCCIO Salvatore INEOS Grenadiers 2:25:38
141  HOFSTEDE Lennard Team Jumbo-Visma 2:25:49
142  DENZ Nico Team DSM 2:26:19
143  ALLEGAERT Piet Cofidis, Solutions Crédits 2:27:36
144  MODOLO Sacha Alpecin-Fenix 2:29:10
145  LINDEMAN Bert-Jan Team Qhubeka NextHash 2:29:12
146  THWAITES Scott Alpecin-Fenix 2:30:00
147  KIRSCH Alex Trek – Segafredo 2:32:45
148  BERWICK Sebastian Israel Start-Up Nation 2:33:41
149  CLAEYS Dimitri Team Qhubeka NextHash 2:33:58
150  LOBATO Juan José Euskaltel – Euskadi 2:35:03
151  VAN MELSEN Kévin Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 2:36:26
152  VAN LERBERGHE Bert Deceuninck – Quick Step 2:37:14
153  BROWN Connor Team Qhubeka NextHash 2:37:53
154  SIMMONS Quinn Trek – Segafredo 2:39:03
155  SCULLY Tom EF Education – Nippo 2:39:08
156  DAINESE Alberto Team DSM 2:39:25
157  RUBIO Diego Burgos-BH 2:41:27
158  MINALI Riccardo Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 2:41:31
159  MEEUS Jordi BORA – hansgrohe 2:44:30
160  JAKOBSEN Fabio Deceuninck – Quick Step 2:48:10
161  LAAS Martin BORA – hansgrohe 2:48:24
162  EINHORN Itamar Israel Start-Up Nation 2:50:49
163  ČERNÝ Josef Deceuninck – Quick Step 2:53:26
164  REIJNEN Kiel Trek – Segafredo 2:55:30

 

Klasyfikacja górska po 14. etapach (top10):

1  BARDET Romain Team DSM 50
2  CARUSO Damiano Bahrain – Victorious 31
3  STORER Michael Team DSM 17
4  SIVAKOV Pavel INEOS Grenadiers 16
5  HAIG Jack Bahrain – Victorious 15
6  ROGLIČ Primož Team Jumbo-Visma 12
7  ELISSONDE Kenny Trek – Segafredo 11
8  TAARAMÄE Rein Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 10
9  KUSS Sepp Team Jumbo-Visma 9
10  CORT Magnus EF Education – Nippo 8

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments