Alison Jackson (Liv Racing) po ucieczce wygrała pierwszy etap Simac Ladies Tour. Liderką pozostała triumfatorka prologu Marianne Vos (Team Jumbo-Visma Women). 

Po wczorajszym prologu dziś na panie rywalizujące w holenderskim wyścigu czekał etap ze Zwolle do miejscowości Hardenberg. Do przejechania były ponad 134 kilometry.

Jako pierwsza w odjazd zabrała się Alison Jackson (Liv Racing). Do Kanadyjki po kilku kilometrach dołączyły Maëlle Grossetête (FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope) i Nina Buysman (Parkhotel Valkenburg).

Trójka ładnie współpracowała, ale peleton cały czas kontrolował sytuację. 50 kilometrów przed metą przewaga ucieczki wynosiła niespełna trzy minuty.

W miarę pokonywania kilometrów przewaga malała i była spora szansa na sprint z dużej grupy. 9 kilometrów przed metą z ucieczki odpadła Nina Buysman.

Prowadząca dwójka na ostatni kilometr wjechała z niewielką przewagą, ale między sobą rozegrała walkę o zwycięstwo. Szybsza okazała się Alison Jackson (Liv Racing), a Maëlle Grossetête (FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope) musiała zadowolić się drugim miejscem.

Peleton spóźnił się o cztery sekundy, a przyprowadziła go Lorena Wiebes (Team DSM).

Wyniki pierwszego etapu:

1. JACKSON Alison Liv Racing les 134,8 km en 3h18’20” (moy. 40,780 km/h) (b : 10″°)
2. GROSSETETE Maëlle FDJ Nouvelle-Aquitaine 134.8 (b : 6″)
3. WIEBES Lorena Team DSM 0:04 (b : 4″)
4. VOS Marianne Jumbo-Visma Women Team 0:04
5. KOOL Charlotte NXTG Racing 0:04
6. GUARISCHI Barbara Movistar Team Women 0:04
7. NORSGAARD Emma Movistar Team Women 0:04
8. BALSAMO Elisa Valcar-Travel & Service 0:04
9. BASTIANELLI Marta Ale’ BTC Ljubljana 0:04
10. UNEKEN Lonneke Team SD Worx 0:04
11. VAN DER HULST Amber Parkhotel Valkenburg 0:04
12. GUAZZINI Vittoria Valcar-Travel & Service 0:04
13. COPPONI Clara FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope 0:04
14. DUVAL Eugénie FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope 0:04
15. PIETERS Amy Team SD Worx 0:04
16. WILD Kirsten Ceratizit-WNT Pro Cycling Team 0:04
17. HENGEVELD Daniek GT Krush Tunap Pro Cycling 0:04
18. NIEWIADOMA Katarzyna Canyon//Sram Racing 0:04    
19. HOSKING Chloe Trek-Segafredo 0:04
20. BARNES Alice Canyon//Sram Racing 0:04
21. MARKUS Femke Parkhotel Valkenburg 0:04
22. BRAAM Danique Lotto Soudal Ladies 0:04
23. VOLLERING Demi Team SD Worx 0:04
24. CASTRIQUE Alana Lotto Soudal Ladies 0:04
25. SMULDERS Silke Lotto Soudal Ladies 0:04
26. ROY Sarah Team Bikeexchange 0:04
27. LUDWIG Cecilie Uttrup FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope 0:04
28. MAJERUS Christine Team SD Worx 0:04
29. VAN DIJK Ellen Trek-Segafredo 0:04
30. JASKULSKA Marta Liv Racing 0:04  
31. VANDENBULCKE Jesse Lotto Soudal Ladies 0:04
32. REUSSER Marlen Ale’ BTC Ljubljana 0:04
33. BORGSTRÖM Julia NXTG Racing 0:04
34. DEMEY Valerie Liv Racing 0:04
35. KASPER Romy Jumbo-Visma Women Team 0:04
36. KOREVAAR Jeanne Liv Racing 0:04
37. SWINKELS Karlijn Jumbo-Visma Women Team 0:04
38. VANDER SANDE Elise Lotto Soudal Ladies 0:04
39. GEORGI Pfeiffer Team DSM 0:04
40. HARRIS Ella Canyon//Sram Racing 0:04
41. TEUTENBERG Lea Lin Ceratizit-WNT Pro Cycling Team 0:04
42. CECCHINI Elena Team SD Worx 0:04
43. COLBORNE Henrietta GT Krush Tunap Pro Cycling 0:04
44. HANSON Lauretta Trek-Segafredo 0:04
45. KLEIN Lisa Canyon//Sram Racing 0:04
46. NILSSON Hanna Lotto Soudal Ladies 0:04
47. ERIC Jelena Movistar Team Women 0:04
48. ANDERSEN Susanne Team DSM 0:04
49. BLAAK Chantal Team SD Worx 0:04
50. KIRCHMANN Leah Team DSM 0:04
51. GONZALEZ BLANCO Alicia Movistar Team Women 0:04
52. CONSONNI Chiara Valcar-Travel & Service 0:04
53. PLUIMERS Ilse NXTG Racing 0:04
54. BEEKHUIS Teuntje Jumbo-Visma Women Team 0:04
55. ENSING Janneke Team Bikeexchange 0:04
56. KOSTER Anouska Jumbo-Visma Women Team 0:04
57. CHAPMAN Brodie FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope 0:04
58. TON Quinty GT Krush Tunap Pro Cycling 0:04
59. LUNDMARK Clara GT Krush Tunap Pro Cycling 0:04
60. BARNES Hannah Canyon//Sram Racing 0:04
61. CONFALONIERI Maria Giulia Ceratizit-WNT Pro Cycling Team 0:04
62. DIDERIKSEN Amalie Trek-Segafredo 0:04
63. TOMASI Laura Ale’ BTC Ljubljana 0:04
64. LETH Julie Ceratizit-WNT Pro Cycling Team 0:04
65. JASTRAB Megan Team DSM 0:04
66. BREDEWOLD Mischa Parkhotel Valkenburg 0:04
67. PERSICO Silvia Valcar-Travel & Service 0:04
68. WASMUS Nienke GT Krush Tunap Pro Cycling 0:04
69. SOEK Julia Team DSM 0:04
70. VIGIE Margaux Valcar-Travel & Service 0:04
71. RIJNBEEK Maud NXTG Racing 0:04
72. KUIJPERS Evy Liv Racing 0:04
73. CAMPBELL Teniel Team Bikeexchange 0:04
74. GASPARRINI Eleonora Valcar-Travel & Service 0:04
75. BRAUßE Franziska Ceratizit-WNT Pro Cycling Team 0:04
76. GERRITSE Femke Parkhotel Valkenburg 0:04
77. BOOGAARD Maaike Ale’ BTC Ljubljana 0:04
78. SOTO CAMPOS Catalina NXTG Racing 0:04
79. PATERNOSTER Letizia Trek-Segafredo 0:04
80. RYAN Alexis Canyon//Sram Racing 0:04
81. MATHIESEN Pernille Jumbo-Visma Women Team 0:04
82. WORRACK Trixi Trek-Segafredo 0:04
83. ALLEN Jessica Team Bikeexchange 0:58
84. RODRIGUEZ SANCHEZ Gloria Movistar Team Women 1:14
85. NOOIJEN Lieke Parkhotel Valkenburg 2:18
86. BUIJSMAN Nina Parkhotel Valkenburg 2:18
87. KNAVEN Britt NXTG Racing 2:18
88. WILLIAMS Georgia Team Bikeexchange 2:18
89. BOUWMEESTER Sanne GT Krush Tunap Pro Cycling 5:21
90. CHURSINA Anastasiia Ale’ BTC Ljubljana 5:21

Klasyfikacja generalna po pierwszym etapie:

1. JACKSON Alison Liv Racing en 3h21’25”
2. VOS Marianne Jumbo-Visma Women Team
3. WIEBES Lorena Team DSM 0:03
4. VAN DIJK Ellen Trek-Segafredo 0:05
5. LUDWIG Cecilie Uttrup FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope 0:06
6. UNEKEN Lonneke Team SD Worx
7. MAJERUS Christine Team SD Worx 0:07
8. GROSSETETE Maëlle FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope 0:08
9. BALSAMO Elisa Valcar-Travel & Service
10. KLEIN Lisa Canyon//Sram Racing
11. GUARISCHI Barbara Movistar Team Women
12. KOOL Charlotte NXTG Racing
13. BLAAK Chantal Team SD Worx 0:09
14. KOSTER Anouska Jumbo-Visma Women Team
15. GEORGI Pfeiffer Team DSM
16. BARNES Alice Canyon//Sram Racing 0:10
17. PIETERS Amy Team SD Worx
18. SWINKELS Karlijn Jumbo-Visma Women Team 0:11
19. COPPONI Clara FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope
20. REUSSER Marlen Ale’ BTC Ljubljana
21. NORSGAARD Emma Movistar Team Women
22. GUAZZINI Vittoria Valcar-Travel & Service
23. KIRCHMANN Leah Team DSM
24. BREDEWOLD Mischa Parkhotel Valkenburg 0:12
25. PERSICO Silvia Valcar-Travel & Service
26. JASTRAB Megan Team DSM
27. VOLLERING Demi Team SD Worx
28. VIGIE Margaux Valcar-Travel & Service
29. VAN DER HULST Amber Parkhotel Valkenburg 0:13
30. NIEWIADOMA Katarzyna Canyon//Sram Racing 
31. CECCHINI Elena Team SD Worx
32. HARRIS Ella Canyon//Sram Racing 0:14
33. RIJNBEEK Maud NXTG Racing
34. ANDERSEN Susanne Team DSM
35. WILD Kirsten Ceratizit-WNT Pro Cycling Team
36. ERIC Jelena Movistar Team Women
37. ROY Sarah Team Bikeexchange
38. CONFALONIERI Maria Giulia Ceratizit-WNT Pro Cycling Team 0:15
39. CONSONNI Chiara Valcar-Travel & Service
40. HOSKING Chloe Trek-Segafredo 0:16
41. KOREVAAR Jeanne Liv Racing
42. PLUIMERS Ilse NXTG Racing
43. BASTIANELLI Marta Ale’ BTC Ljubljana
44. GASPARRINI Eleonora Valcar-Travel & Service
45. TEUTENBERG Lea Lin Ceratizit-WNT Pro Cycling Team
46. MATHIESEN Pernille Jumbo-Visma Women Team 0:17
47. BARNES Hannah Canyon//Sram Racing
48. MARKUS Femke Parkhotel Valkenburg
49. RYAN Alexis Canyon//Sram Racing
50. BRAAM Danique Lotto Soudal Ladies
51. HANSON Lauretta Trek-Segafredo
52. PATERNOSTER Letizia Trek-Segafredo
53. BOOGAARD Maaike Ale’ BTC Ljubljana
54. GONZALEZ BLANCO Alicia Movistar Team Women 0:18
55. SOTO CAMPOS Catalina NXTG Racing
56. TON Quinty GT Krush Tunap Pro Cycling
57. TOMASI Laura Ale’ BTC Ljubljana
58. BORGSTRÖM Julia NXTG Racing 0:19
59. DUVAL Eugénie FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope 0:20
60. KASPER Romy Jumbo-Visma Women Team
61. DIDERIKSEN Amalie Trek-Segafredo
62. NILSSON Hanna Lotto Soudal Ladies
63. GERRITSE Femke Parkhotel Valkenburg
64. HENGEVELD Daniek GT Krush Tunap Pro Cycling 0:21
65. BRAUßE Franziska Ceratizit-WNT Pro Cycling Team
66. LETH Julie Ceratizit-WNT Pro Cycling Team
67. BEEKHUIS Teuntje Jumbo-Visma Women Team
68. ENSING Janneke Team Bikeexchange
69. SMULDERS Silke Lotto Soudal Ladies 0:22
70. SOEK Julia Team DSM 0:23
71. DEMEY Valerie Liv Racing
72. CASTRIQUE Alana Lotto Soudal Ladies
73. JASKULSKA Marta Liv Racing   
74. CAMPBELL Teniel Team Bikeexchange
75. VANDENBULCKE Jesse Lotto Soudal Ladies 0:24
76. KUIJPERS Evy Liv Racing 0:26
77. CHAPMAN Brodie FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope
78. LUNDMARK Clara GT Krush Tunap Pro Cycling
79. WORRACK Trixi Trek-Segafredo
80. COLBORNE Henrietta GT Krush Tunap Pro Cycling 0:27
81. WASMUS Nienke GT Krush Tunap Pro Cycling 0:35
82. VANDER SANDE Elise Lotto Soudal Ladies 0:36
83. ALLEN Jessica Team Bikeexchange 1:23
84. RODRIGUEZ SANCHEZ Gloria Movistar Team Women 1:37
85. NOOIJEN Lieke Parkhotel Valkenburg 2:25
86. BUIJSMAN Nina Parkhotel Valkenburg 2:29
87. WILLIAMS Georgia Team Bikeexchange 2:37
88. KNAVEN Britt NXTG Racing 3:23
89. BOUWMEESTER Sanne GT Krush Tunap Pro Cycling 5:30
90. CHURSINA Anastasiia Ale’ BTC Ljubljana 5:45

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments