fot. Getty Images

Fabio Jakobsen (Deceuninck-Quick Step) wygrał po finiszu z peletonu ósmy etap wyścigu Vuelta a España. Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Primož Roglič (Jumbo-Visma).  

Po górskich zmaganiach poprzedniego dnia, w sobotę czekał na kolarzy ósmy płaski etap z Santa Pola do La Manga del Mar Menor o długości 173,7 km. Na trasie nie znajdowała się żadna górska premia i tylko jeden lotny finisz – na 104. kilometrze w Kartagenie. Warto zwrócić uwagę na miejsce, w którym był rozgrywany finisz – niemalże w Morzu Śródziemnym, na bardzo wąskim półwyspie.

Ucieczkę dnia stworzyło trzech Hiszpanów: Ander Okamika (Burgos-BH), Aritz Bagües (Caja Rural – Seguros RGA) oraz Mikel Iturria (Euskaltel – Euskadi).

Na lotnej premii ścigali się zarówno uciekinierzy, jak i peleton. W pierwszym przypadku chodziło oczywiście o godne zaprezentowanie lokalnych hiszpańskich drużyn i najlepiej zrobił to Aritz Bagues. Z kolei w peletonie najszybszy był Jasper Philipsen, lider klasyfikacji punktowej.

40 kilometrów przed metą z wyścigu wycofał się szybki kolarz drużyny Israel Start-Up Nation Davide Cimolai, który ma zbyt dużo płynu w jednym z kolan. Oznacza to, że drużyna z Izraela kontynuuje wyścig już bez trzech zawodników ze składu, ponieważ wcześniej wycofali się Alexander Cataford i Mads Wurtz Schmidt.

Maksymalna przewaga uciekinierów (na początku etapu) wynosiła ponad 3 minuty, ale niedługo później spadła do dwóch minut. Peleton zdecydowanie miał prowadzącą trójkę pod kontrolą, do tego stopnia, że doścignął ją już 35 kilometrów przed metą. 38 kilometrów przed metą próbę podzielenia peletonu podjęła Astana, mocno podkręcając tempo. Jednak okazało się to skuteczne tylko na chwilę, ponieważ wszystkie grupki się zjechały. Tak czy siak z pewnością przyczyniło się to do wcześniejszego zneutralizowania odjazdu dnia.

W mieście La Manga del Mar Menor, która powitała Vueltę po raz pierwszy od 1966 roku, odbywała bardzo zacięta walka o pozycję, choć jednocześnie dość chaotyczna. Ostatnie kilometry kolarze pokonywali z prędkością ponad 50 km/h. Mniej więcej 1800 metrów przed metą sprinterów próbował zaskoczyć Jetse Bol, ale nie udało mu się odjechać rozpędzonemu peletonowi.

Ostatecznie najlepszym sprinterem dnia okazał się Fabio Jakobsen, który wygrał swój drugi etap w tegorocznej Vuelcie. Holender skorzystał ze znakomitego rozprowadzenia Floriana Senechala i jednocześnie jechał z prędkością, której nikt z jego rywali nie był w stanie osiągnąć. Druga lokata dla Alberto Dainese, zaś trzecia dla Philipsena.

Wyniki ósmego etapu (top 10):

1 Fabio Jakobsen (Ned) Deceuninck-QuickStep 3:56:05
2 Alberto Dainese (Ita) Team DSM
3 Jasper Philipsen (Bel) Alpecin-Fenix
4 Jordi Meeus (Bel) Bora-Hansgrohe
5 Itamar Einhorn (Isr) Israel Start-up Nation
6 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ
7 Michael Matthews (Aus) Team BikeExchange
8 Martin Laas (Est) Bora-Hansgrohe
9 Piet Allegaert (Bel) Cofidis
10 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
11 Antonio Jesus Soto Guirao (Spa) Euskaltel-Euskadi
12 Riccardo Minali (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
13 Clement Venturini (Fra) AG2R Citroën Team
14 Gotzon Martin Sanz (Spa) Euskaltel-Euskadi
15 Damien Touze (Fra) AG2R Citroën Team
16 José Rojas (Spa) Movistar Team
17 Carlos Canal Blanco (Spa) Burgos-BH
18 Johan Jacobs (Swi) Movistar Team
19 Florian Vermeersch (Bel) Lotto Soudal
20 Robert Stannard (Aus) Team BikeExchange
21 Aleksandr Vlasov (Rus) Astana-Premier Tech
22 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Euskaltel-Euskadi
23 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ
24 Jack Haig (Aus) Bahrain Victorious
25 Jan Tratnik (Slo) Bahrain Victorious
26 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe
27 Florian Senechal (Fra) Deceuninck-QuickStep
28 Gino Mäder (Swi) Bahrain Victorious
29 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates
30 Oier Lazkano Lopez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
31 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana-Premier Tech
32 Fernando Barceló Aragon (Spa) Cofidis
33 Rémy Rochas (Fra) Cofidis
34 Connor Brown (NZl) Qhubeka NextHash
35 Tobias Bayer (Aut) Alpecin-Fenix
36 Steff Cras (Bel) Lotto Soudal
37 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
38 Primoz Roglic (Slo) Jumbo-Visma
39 Andrey Zeits (Kaz) Team BikeExchange
40 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ
41 Sepp Kuss (USA) Jumbo-Visma
42 Adam Yates (GBr) Ineos Grenadiers
43 Dimitri Claeys (Bel) Qhubeka NextHash
44 Enric Mas Nicolau (Spa) Movistar Team
45 Giulio Ciccone (Ita) Trek-Segafredo
46 Egan Bernal Gomez (Col) Ineos Grenadiers
47 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Euskaltel-Euskadi
48 Guillaume Martin (Fra) Cofidis
49 Rui Oliveira (Por) UAE Team Emirates
50 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos-BH
51 Lilian Calmejane (Fra) AG2R Citroën Team
52 Louis Meintjes (RSA) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
53 Kevin Van Melsen (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
54 Lennard Hofstede (Ned) Jumbo-Visma
55 Cesare Benedetti (POL) Bora-Hansgrohe
56 Sam Oomen (Ned) Jumbo-Visma
57 Richard Carapaz (Ecu) Ineos Grenadiers
58 Nathan Van Hooydonck (Bel) Jumbo-Visma
59 Bert Van Lerberghe (Bel) Deceuninck-QuickStep
60 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Movistar Team
61 Nico Denz (Ger) Team DSM
62 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
63 David de la Cruz (Spa) UAE Team Emirates
64 Fabio Aru (Ita) Qhubeka NextHash
65 Dylan Sunderland (Aus) Qhubeka NextHash
66 Sergio Henao Montoya (Col) Qhubeka NextHash
67 Sander Armée (Bel) Qhubeka NextHash
68 Matteo Trentin (Ita) UAE Team Emirates
69 Mikel Landa Meana (Spa) Bahrain Victorious
70 Patrick Gamper (Aut) Bora-Hansgrohe
71 Damiano Caruso (Ita) Bahrain Victorious
72 Odd Christian Eiking (Nor) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
73 Simone Petilli (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
74 Rein Taaramäe (Est) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
75 Maximilian Schachmann (Ger) Bora-Hansgrohe
76 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain Victorious
77 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
78 Clément Champoussin (Fra) AG2R Citroën Team
79 Mikaël Cherel (Fra) AG2R Citroën Team
80 Jetse Bol (Ned) Burgos-BH
81 Juan Pedro Lopez Perez (Spa) Trek-Segafredo
82 Maxim Van Gils (Bel) Lotto Soudal
83 Steven Kruijswijk (Ned) Jumbo-Visma
84 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
85 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Astana-Premier Tech
86 Yuriy Natarov (Kaz) Astana-Premier Tech
87 Mark Padun (Ukr) Bahrain Victorious
88 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Burgos-BH
89 Pelayo Sanchez Mayo (Spa) Burgos-BH
90 Stan Dewulf (Bel) AG2R Citroën Team
91 Jose Herrada (Spa) Cofidis
92 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo
93 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ
94 Martijn Tusveld (Ned) Team DSM
95 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ
96 Jefferson Cepeda Ortiz (Ecu) Caja Rural-Seguros RGA
97 Ryan Gibbons (RSA) UAE Team Emirates
98 Sacha Modolo (Ita) Alpecin-Fenix
99 Nicolas Prodhomme (Fra) AG2R Citroën Team
100 Floris De Tier (Bel) Alpecin-Fenix
101 Thymen Arensman (Ned) Team DSM
102 Eddy Fine (Fra) Cofidis
103 Daniel Navarro Garcia (Spa) Burgos-BH
104 Guy Niv (Isr) Israel Start-up Nation
105 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R Citroën Team
106 Julen Amezqueta Moreno (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
107 Wesley Kreder (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
108 Luka Mezgec (Slo) Team BikeExchange
109 Alexander Krieger (Ger) Alpecin-Fenix
110 Anton Palzer (Ger) Bora-Hansgrohe
111 Ben Zwiehoff (Ger) Bora-Hansgrohe
112 Juan Sebastian Molano Benavides (Col) UAE Team Emirates
113 Rafal Majka (Pol) UAE Team Emirates 0:00:25
114 Wout Poels (Ned) Bahrain Victorious
115 Jens Keukeleire (Bel) EF Education-Nippo 0:00:27
116 Nicholas Schultz (Aus) Team BikeExchange
117 Andrea Bagioli (Ita) Deceuninck-QuickStep 0:00:30
118 James Knox (GBr) Deceuninck-QuickStep
119 Ander Okamika Bengoetxea (Spa) Burgos-BH
120 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos-BH
121 Bert-Jan Lindeman (Ned) Qhubeka NextHash
122 Robert Gesink (Ned) Jumbo-Visma
123 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Team BikeExchange
124 Damien Howson (Aus) Team BikeExchange
125 Mauri Vansevenant (Bel) Deceuninck-QuickStep
126 Jan Hirt (Cze) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
127 Joe Dombrowski (USA) UAE Team Emirates
128 Omar Fraile Matarranz (Spa) Astana-Premier Tech
129 Sergio Roman Martin Galan (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
130 Ion Izagirre Insausti (Spa) Astana-Premier Tech
131 Kenny Elissonde (Fra) Trek-Segafredo
132 Alex Kirsch (Lux) Trek-Segafredo
133 Jay Vine (Aus) Alpecin-Fenix
134 Jonathan Caicedo (Ecu) EF Education-Nippo
135 Sep Vanmarcke (Bel) Israel Start-up Nation 0:00:39
136 Edward Planckaert (Bel) Alpecin-Fenix
137 Thomas Pidcock (GBr) Ineos Grenadiers 0:01:09
138 Zdenek Stybar (Cze) Deceuninck-QuickStep 0:01:21
139 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ 0:01:24
140 Xabier Mikel Azparren Irurzun (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:41
141 Kévin Geniets (Lux) Groupama-FDJ
142 Jhonatan Narvaez Prado (Ecu) Ineos Grenadiers 0:02:45
143 Magnus Cort (Den) EF Education-Nippo 0:02:56
144 Andreas Kron (Den) Lotto Soudal
145 Matthew Holmes (GBr) Lotto Soudal
146 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal
147 Sylvain Moniquet (Bel) Lotto Soudal
148 Salvatore Puccio (Ita) Ineos Grenadiers
149 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskaltel-Euskadi
150 Aritz Bagües Kalparsoro (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
151 Michael Storer (Aus) Team DSM
152 Tom Scully (NZl) EF Education-Nippo
153 Jesus Herrada (Spa) Cofidis
154 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Movistar Team
155 Pavel Sivakov (Rus) Ineos Grenadiers
156 Sebastian Berwick (Aus) Israel Start-up Nation
157 James Piccoli (Can) Israel Start-up Nation
158 Antonio Nibali (Ita) Trek-Segafredo
159 Scott Thwaites (GBr) Alpecin-Fenix 0:03:03
160 Dylan van Baarle (Ned) Ineos Grenadiers
161 Quinn Simmons (USA) Trek-Segafredo 0:03:05
162 Josef Cerny (Cze) Deceuninck-QuickStep 0:03:30
163 Joan Bou Company (Spa) Euskaltel-Euskadi
164 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ
165 Lucas Hamilton (Aus) Team BikeExchange
166 Alvaro Cuadros Morata (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:03:43
167 Romain Bardet (Fra) Team DSM 0:03:52
168 Lawson Craddock (USA) EF Education-Nippo 0:04:11
169 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:04:17
170 Alex Aranburu Deba (Spa) Astana-Premier Tech
171 Diego Camargo Pineda (Col) EF Education-Nippo
172 Koen Bouwman (Ned) Jumbo-Visma 0:04:24
173 Christopher Hamilton (Aus) Team DSM 0:05:55
174 Chad Haga (USA) Team DSM
175 Simon Carr (GBr) EF Education-Nippo
DNF Davide Cimolai (Ita) Israel Start-up Nation

Klasyfikacja generalna po ośmiu etapach:

1 Primoz Roglic (Slo) Jumbo-Visma 29:14:40
2 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe 0:00:08
3 Enric Mas Nicolau (Spa) Movistar Team 0:00:25
4 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Movistar Team 0:00:36
5 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 0:00:38
6 Egan Bernal Gomez (Col) Ineos Grenadiers 0:00:41
7 Jack Haig (Aus) Bahrain Victorious 0:00:57
8 Sepp Kuss (USA) Jumbo-Visma 0:00:59
9 Aleksandr Vlasov (Rus) Astana-Premier Tech 0:01:06
10 Adam Yates (GBr) Ineos Grenadiers 0:01:22
11 Giulio Ciccone (Ita) Trek-Segafredo 0:01:28
12 Mikel Landa Meana (Spa) Bahrain Victorious 0:01:42
13 Fabio Aru (Ita) Qhubeka NextHash 0:01:47
14 David de la Cruz (Spa) UAE Team Emirates 0:02:14
15 Louis Meintjes (RSA) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:02:19
16 Richard Carapaz (Ecu) Ineos Grenadiers 0:02:48
17 Gino Mäder (Swi) Bahrain Victorious 0:02:52
18 Juan Pedro Lopez Perez (Spa) Trek-Segafredo 0:03:03
19 Odd Christian Eiking (Nor) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:05:05
20 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ 0:05:09
21 Guillaume Martin (Fra) Cofidis 0:05:34
22 Clément Champoussin (Fra) AG2R Citroën Team 0:05:35
23 Lilian Calmejane (Fra) AG2R Citroën Team 0:06:24
24 Damiano Caruso (Ita) Bahrain Victorious 0:06:47
25 Rémy Rochas (Fra) Cofidis 0:08:17
26 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana-Premier Tech 0:09:32
27 Steven Kruijswijk (Ned) Jumbo-Visma 0:09:40
28 Jefferson Cepeda Ortiz (Ecu) Caja Rural-Seguros RGA 0:11:09
29 Michael Storer (Aus) Team DSM 0:12:06
30 Martijn Tusveld (Ned) Team DSM 0:12:54
31 Rafal Majka (Pol) UAE Team Emirates 0:14:12
32 Steff Cras (Bel) Lotto Soudal 0:14:23
33 Simone Petilli (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:15:44
34 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos-BH 0:16:22
35 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:17:10
36 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Movistar Team 0:17:25
37 Andreas Kron (Den) Lotto Soudal 0:17:32
38 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo 0:18:44
39 Sam Oomen (Ned) Jumbo-Visma 0:19:19
40 Kenny Elissonde (Fra) Trek-Segafredo 0:19:35
41 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Astana-Premier Tech 0:19:40
42 Pavel Sivakov (Rus) Ineos Grenadiers 0:20:05
43 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R Citroën Team 0:22:18
44 Daniel Navarro Garcia (Spa) Burgos-BH 0:22:40
45 Sergio Henao Montoya (Col) Qhubeka NextHash 0:23:05
46 Ion Izagirre Insausti (Spa) Astana-Premier Tech 0:23:52
47 Stan Dewulf (Bel) AG2R Citroën Team 0:24:13
48 James Knox (GBr) Deceuninck-QuickStep 0:24:58
49 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:25:18
50 Tobias Bayer (Aut) Alpecin-Fenix 0:25:34
51 Mark Padun (Ukr) Bahrain Victorious 0:25:41
52 Andrea Bagioli (Ita) Deceuninck-QuickStep 0:26:08
53 Dylan van Baarle (Ned) Ineos Grenadiers 0:26:11
54 Jesus Herrada (Spa) Cofidis 0:26:23
55 Mikaël Cherel (Fra) AG2R Citroën Team 0:26:33
56 Wout Poels (Ned) Bahrain Victorious 0:26:40
57 Gotzon Martin Sanz (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:26:55
58 Mauri Vansevenant (Bel) Deceuninck-QuickStep 0:27:18
59 Jetse Bol (Ned) Burgos-BH 0:27:23
60 Antonio Jesus Soto Guirao (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:27:30
61 Joe Dombrowski (USA) UAE Team Emirates 0:27:51
62 Romain Bardet (Fra) Team DSM 0:28:16
63 Jonathan Caicedo (Ecu) EF Education-Nippo 0:28:25
64 Fernando Barceló Aragon (Spa) Cofidis 0:28:34
65 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:28:43
66 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 0:29:02
67 Lucas Hamilton (Aus) Team BikeExchange 0:29:44
68 Maxim Van Gils (Bel) Lotto Soudal 0:30:07
69 Floris De Tier (Bel) Alpecin-Fenix 0:30:11
70 Nicolas Prodhomme (Fra) AG2R Citroën Team 0:31:31
71 Simon Carr (GBr) EF Education-Nippo 0:31:44
72 Jhonatan Narvaez Prado (Ecu) Ineos Grenadiers 0:32:33
73 José Rojas (Spa) Movistar Team 0:32:53
74 James Piccoli (Can) Israel Start-up Nation 0:32:58
75 Andrey Zeits (Kaz) Team BikeExchange 0:33:02
76 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Burgos-BH 0:33:09
77 Lawson Craddock (USA) EF Education-Nippo 0:33:37
78 Ben Zwiehoff (Ger) Bora-Hansgrohe 0:35:31
79 Robert Gesink (Ned) Jumbo-Visma 0:36:01
80 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Team BikeExchange 0:36:07
81 Diego Camargo Pineda (Col) EF Education-Nippo 0:36:26
82 Ryan Gibbons (RSA) UAE Team Emirates 0:36:38
83 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal 0:36:59
84 Michael Matthews (Aus) Team BikeExchange 0:37:34
85 Sylvain Moniquet (Bel) Lotto Soudal
86 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ 0:37:38
87 Julen Amezqueta Moreno (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:37:40
88 Jay Vine (Aus) Alpecin-Fenix 0:37:56
89 Guy Niv (Isr) Israel Start-up Nation 0:38:03
90 Rein Taaramäe (Est) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:38:34
91 Damien Touze (Fra) AG2R Citroën Team 0:38:49
92 Nicholas Schultz (Aus) Team BikeExchange 0:38:57
93 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team 0:40:28
94 Cesare Benedetti (POL) Bora-Hansgrohe 0:41:14
95 Jens Keukeleire (Bel) EF Education-Nippo 0:41:26
96 Nathan Van Hooydonck (Bel) Jumbo-Visma 0:41:52
97 Maximilian Schachmann (Ger) Bora-Hansgrohe 0:41:58
98 Magnus Cort (Den) EF Education-Nippo 0:42:19
99 Alex Aranburu Deba (Spa) Astana-Premier Tech 0:42:27
100 Clement Venturini (Fra) AG2R Citroën Team
101 Jan Hirt (Cze) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:42:55
102 Luka Mezgec (Slo) Team BikeExchange 0:43:01
103 Carlos Canal Blanco (Spa) Burgos-BH 0:43:23
104 Zdenek Stybar (Cze) Deceuninck-QuickStep 0:43:27
105 Ander Okamika Bengoetxea (Spa) Burgos-BH 0:43:35
106 Joan Bou Company (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:43:50
107 Wesley Kreder (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:43:56
108 Jasper Philipsen (Bel) Alpecin-Fenix 0:44:23
109 Pelayo Sanchez Mayo (Spa) Burgos-BH 0:44:40
110 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ 0:44:47
111 Oier Lazkano Lopez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:45:05
112 Rui Oliveira (Por) UAE Team Emirates 0:45:17
113 Alexander Krieger (Ger) Alpecin-Fenix 0:45:20
114 Edward Planckaert (Bel) Alpecin-Fenix 0:45:22
115 Florian Senechal (Fra) Deceuninck-QuickStep 0:45:25
116 Thomas Pidcock (GBr) Ineos Grenadiers
117 Yuriy Natarov (Kaz) Astana-Premier Tech 0:45:26
118 Jose Herrada (Spa) Cofidis 0:45:31
119 Anton Palzer (Ger) Bora-Hansgrohe 0:45:35
120 Antonio Nibali (Ita) Trek-Segafredo 0:45:50
121 Aritz Bagües Kalparsoro (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:46:00
122 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ 0:46:25
123 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:46:26
124 Eddy Fine (Fra) Cofidis 0:46:33
125 Robert Stannard (Aus) Team BikeExchange 0:47:38
126 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ 0:47:55
127 Sander Armée (Bel) Qhubeka NextHash 0:48:14
128 Bert-Jan Lindeman (Ned) Qhubeka NextHash 0:48:28
129 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ 0:48:48
130 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:49:31
131 Christopher Hamilton (Aus) Team DSM 0:50:08
132 Matthew Holmes (GBr) Lotto Soudal 0:51:12
133 Connor Brown (NZl) Qhubeka NextHash 0:51:13
134 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:51:19
135 Dylan Sunderland (Aus) Qhubeka NextHash 0:51:34
136 Dimitri Claeys (Bel) Qhubeka NextHash 0:51:37
137 Thymen Arensman (Ned) Team DSM 0:51:46
138 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain Victorious 0:51:52
139 Sep Vanmarcke (Bel) Israel Start-up Nation 0:51:53
140 Juan Sebastian Molano Benavides (Col) UAE Team Emirates 0:51:54
141 Bert Van Lerberghe (Bel) Deceuninck-QuickStep 0:52:51
142 Patrick Gamper (Aut) Bora-Hansgrohe 0:53:04
143 Piet Allegaert (Bel) Cofidis 0:53:11
144 Lennard Hofstede (Ned) Jumbo-Visma 0:53:24
145 Alberto Dainese (Ita) Team DSM 0:53:34
146 Sergio Roman Martin Galan (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:54:20
147 Sebastian Berwick (Aus) Israel Start-up Nation 0:54:42
148 Damien Howson (Aus) Team BikeExchange 0:54:43
149 Matteo Trentin (Ita) UAE Team Emirates 0:55:08
150 Kévin Geniets (Lux) Groupama-FDJ 0:55:21
151 Alex Kirsch (Lux) Trek-Segafredo 0:55:23
152 Chad Haga (USA) Team DSM 0:55:25
153 Scott Thwaites (GBr) Alpecin-Fenix 0:55:30
154 Riccardo Minali (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:55:34
155 Koen Bouwman (Ned) Jumbo-Visma
156 Salvatore Puccio (Ita) Ineos Grenadiers 0:55:50
157 Sacha Modolo (Ita) Alpecin-Fenix 0:55:51
158 Omar Fraile Matarranz (Spa) Astana-Premier Tech 0:56:09
159 Johan Jacobs (Swi) Movistar Team 0:56:17
160 Nico Denz (Ger) Team DSM 0:56:34
161 Florian Vermeersch (Bel) Lotto Soudal 0:56:37
162 Alvaro Cuadros Morata (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:57:10
163 Kevin Van Melsen (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:57:42
164 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ 0:58:01
165 Jan Tratnik (Slo) Bahrain Victorious 0:58:07
166 Martin Laas (Est) Bora-Hansgrohe 0:58:39
167 Xabier Mikel Azparren Irurzun (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:59:48
168 Jordi Meeus (Bel) Bora-Hansgrohe 1:00:58
169 Tom Scully (NZl) EF Education-Nippo 1:01:14
170 Fabio Jakobsen (Ned) Deceuninck-QuickStep 1:01:15
171 Quinn Simmons (USA) Trek-Segafredo 1:01:35
172 Itamar Einhorn (Isr) Israel Start-up Nation 1:02:19
173 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo 1:02:29
174 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos-BH 1:02:57
175 Josef Cerny (Cze) Deceuninck-QuickStep 1:05:50
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr

Mnie interesują wyłącznie Polacy, którzy dojechali. Ciekaw jestem czy mozna w tabelce zrobić wyróżnienie dla Polaków ?