fot. Szymon Gruchalski

Drużyna Cofidis poinformowała o pozyskaniu dwóch nowych zawodników, którzy przez kolejne dwa sezony będą ją reprezentować. Do ekipy kierowanej przez Cédrica Vasseura dołączą: Benjamin Thomas i Alexis Renard.

25-letni Thomas przez ostatnie cztery sezony ścigał się w zespole Groupama-FDJ. Francuz jest przede wszystkim specjalistą w jeździe na czas oraz świetnie sobie radzi, także w kolarstwie torowym. W czerwcu został on po raz drugi w karierze mistrzem Francji w samotnej walce z czasem na szosie, a podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio w rywalizacji w madisonie wraz z Donavanem Grondinem wywalczył brązowy medal. W barwach nowej ekipy Benjamin Thomas ma skupić się na pomocy swoim liderom, a także ma on otrzymać swoje okazje jazdy na własne konto.

Kolejnym Francuzem, który wzmocni formację prowadzoną przez Cédrica Vasseura jest Alexis Renard. 22-letni zawodnik od sierpnia 2019 roku reprezentuje zespół Israel Start-Up Nation. Renard ma za sobą tego lata bardzo dobre występy. Pochodzący z Bretanii kolarz zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Tour de Wallonie oraz jechał bardzo aktywnie w zakończonym w ostatnią niedzielę wyścigu Tour de Pologne, gdzie na mecie w Krakowie musiał uznać wyższość tylko Juliana van den Berga (EF Education-Nippo). W nowym środowisku Alexis Renard ma skupić się przede wszystkim na swoim rozwoju i odkrywaniu swoich limitów w poszczególnych dziedzinach kolarskiego rzemiosła.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments