Piękne widowisko mieliśmy dziś na 78. Tour de Pologne! Na mecie w Przemyślu triumfował João Almeida i to on zostanie nowym liderem wyścigu. Kolejne miejsca zajęli Diego Ulissi, Matej Mohorič i nasz Michał Kwiatkowski.
Liczący 200,8km etap prowadził z Zamościa do Przemyśla. Po drodze organizatorzy przygotowali dwa lotne finisze Lotto w Krasnobrodzie i Józefowie oraz trzy górskie premie – w Wólce Husińskiej (2,9km, 2,6%, 3. kat.), w Kalwarii Pacławskiej (2,1km, 9,3%, 2. kat.) oraz w Gruszowej (3,1km, 5,9%, 3. kat.). Na metę prowadził około 1,5km podjazd z nachyleniami rzędu 13-15%.
Od startu do przodu ruszyła piątka śmiałków, a byli to Patryk Stosz (reprezentacja Polski), Nikita Stalnov (Astana – Premier Tech), Sebastian Langeveld (EF Education – Nippo), Taco van der Hoorn (Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux) oraz Gabriel Cullaigh (Movistar Team). Peleton kontrolował ich przewagę.
Na pierwszej lotnej premii nie obejrzeliśmy walki. Po 3 punkty sięgnął Holender Taco van der Hoorn. Tą obejrzeliśmy podczas górskiej premii 3. kategorii w Wólce Husińskiej, a raczej chciał ją zawiązać Patryk Stosz. Pozostali uciekinierzy nie zareagowali. Analogicznie wyglądał też przejazd przez Józefów, gdzie ponownie „wygrał” kolarz Intermarché.
Podobnie jak wczoraj tak i dziś peleton jechał nad wyraz agresywnie wobec ucieczki i jej przewaga szybko spadła poniżej 2 minut. Trzeba przyznać, że to bardzo nietypowa sytuacja jak na 130km do mety. Trwało to jeszcze z godzinkę aż trójka kolarzy mniej więcej 90km przed końcem zmagań zdecydowała się przeskoczyć do ucieczki. Byli to Lukas Pöstlberger (BORA – hansgrohe), Manuele Boaro (Astana – Premier Tech) i Ryan Mullen (Trek – Segafredo).
W peletonie niezmiennie na czele pracowała ekipa lidera, czyli (Bahrain – Victorious). Nie było z ich strony jednak wielkiej reakcji, więc przewaga ósemki zaczęła powoli rosnąć. Niestety w jedną z kraks w międzyczasie zamieszany był m.in. Michał Paluta, lider klasyfikacji górskiej po pierwszym etapie.
Kolarze dość dynamicznie zbliżali się do Przemyśla, w którym nie skręcali za pierwszym razem na metę, a ruszali na trudną rundę zawierającą wpierw nieoznakowany podjazd, a następnie górskie premie w Kalwarii Pacławskiej (2,1km, 9,3%) oraz w Gruszowej (3,1km, 5,9%). U podnóża tych trudności z ucieczki odskoczył Lukas Pöstlberger i tym samym na 37km przed metą samotnie zaczął mknąć ku końcowi. Peleton, już bez lidera Phila Bauhausa tracił około 2 minut.
Na 30km przed metą, podczas wspinaczki pod Kalwarię Pacławską, na czele znalazła się ekipa INEOS Grenadiers. Przewaga uciekiniera szybko spadała, coraz więcej zawodników traciło też kontakt z peletonem. Ponownie pięknie prowadzono Michała Kwiatkowskiego, trzeba to przyznać. Tak pokonano szczyt Kalwarii oraz zjazdy w stronę Gruszowej.
U ich podnóża z peletonu wyskoczył Biniam Ghirmay (Intermarché – Wanty) i szybko zaczął zmniejszać stratę do samotnego Austriaka. Minął go w trakcie ostatniej wspinaczki przed Przemyślem i tym samym stało się jasne, że nikt nie zabierze dziś koszulki najlepszego górala Michałowi Palucie. A nuż jutro reprezentant Polski stanie aktywniej do obrony tego trykotu?
Akcja Erytrejczyka niestety zakończyła się na około 16km przed metą, a peleton ponownie był „cały”. Pozostawało w nim kilkudziesięciu kolarzy. Rozerwać to jeszcze na dojeździe do Przemyśla próbowała ekipa Lotto Soudal, złapała się nawet na koło ich kolarza mała grupka, acz spełzło to na niczym.
I tak oto peleton wpadł do Przemyśla, w którym czekała na kolarzy arcyciekawa końcówka. Od początku zaatakował João Almeida (Deceuninck – Quick Step) i nikt nie mógł go dogonić. Próbował Einer Augusto Rubio (Movistar Team), dobrze wyglądał Matej Mohorič (Bahrain – Victorious). Końcówka się jednak bardzo dłużyła, a na 500m przed metą ruszył Diego Ulissi (UAE-Team Emirates). Jego koło próbował utrzymać Michał Kwiatkowski, acz nieco mu brakowało.
Włoch złapał koło Portugalczyka 300m przed metą, ale nie zdołał go skutecznie zaatakować. Tym samym etap w Przemyślu wygrywa João Almeida, drugie miejsce dla Diego Ulissiego, a trzecie dla Mateja Mohoriča. Z małą stratą, na 4. miejscu, metę przeciął Michał Kwiatkowski.
Wyniki 2. etapu:
01 | Joao Almeida | Deceuninck-Quick Step | 04:41:33 |
02 | Diego Ulissi | UAE Team Emirates | + 00 |
03 | Matej Mohoric | Bahrain Victorious | + 00 |
04 | Michal Kwiatkowski | INEOS Grenadiers | + 04 |
05 | Mikkel Honore | Deceuninck-Quick Step | + 08 |
06 | Lorenzo Rota | Intermarché-Wanty-Gobert | + 12 |
07 | Jai Hindley | Team DSM | + 12 |
08 | Giovanni Aleotti | BORA-hansgrohe | + 12 |
09 | Dylan Teuns | Bahrain Victorious | + 12 |
10 | Tim Wellens | Lotto Soudal | + 16 |
11 | Einer Rubio | Movistar Team | + 16 |
12 | Alessandro Covi | UAE Team Emirates | + 21 |
13 | Clement Berthet | AG2R Citroën Team | + 28 |
14 | Dion Smith | Team BikeExchange | + 28 |
15 | Ben Tulett | Alpecin-Fenix | + 28 |
16 | Quinten Hermans | Intermarché-Wanty-Gobert | + 30 |
17 | Denis Nekrasov | Gazprom-RusVelo | + 30 |
18 | Tony Gallopin | AG2R Citroën Team | + 30 |
19 | Ruben Fernandez | Cofidis | + 30 |
20 | Pascal Eenkhoorn | Jumbo-Visma | + 35 |
21 | Antonio Tiberi | Trek-Segafredo | + 35 |
22 | Biniam Girmay | Intermarché-Wanty-Gobert | + 35 |
23 | Matteo Fabbro | BORA-hansgrohe | + 35 |
24 | Jonas Gregaard | Astana-Premier Tech | + 35 |
25 | George Bennett | Jumbo-Visma | + 35 |
26 | Davide Villella | Movistar Team | + 41 |
27 | Kristian Sbaragli | Alpecin-Fenix | + 41 |
28 | Tanel Kangert | Team BikeExchange | + 45 |
29 | Georg Zimmermann | Intermarché-Wanty-Gobert | + 45 |
30 | Nicolas Roche | Team DSM | + 51 |
31 | Jenthe Biermans | Israel Start-Up Nation | + 53 |
32 | Vadim Pronskiy | Astana-Premier Tech | + 53 |
33 | Romain Seigle | Groupama-FDJ | + 53 |
34 | Ilnur Zakarin | Gazprom-RusVelo | + 53 |
35 | Barnabas Peak | Team BikeExchange | + 01:05 |
36 | Silvan Dillier | Alpecin-Fenix | + 01:10 |
37 | Logan Owen | EF Education-NIPPO | + 01:10 |
38 | Stefano Oldani | Lotto Soudal | + 01:18 |
39 | Alessandro De Marchi | Israel Start-Up Nation | + 01:18 |
40 | Carlos Barbero | Team Qhubeka NextHash | + 01:18 |
41 | Matteo Sobrero | Astana-Premier Tech | + 01:21 |
42 | Xandro Meurisse | Alpecin-Fenix | + 01:22 |
43 | Kobe Goossens | Lotto Soudal | + 01:22 |
44 | Maciej Paterski | Poland | + 01:26 |
45 | Tsgabu Grmay | Team BikeExchange | + 01:35 |
46 | Andrea Vendrame | AG2R Citroën Team | + 01:40 |
47 | Filippo Conca | Lotto Soudal | + 01:49 |
48 | Dario Cataldo | Movistar Team | + 02:17 |
49 | Remi Cavagna | Deceuninck-Quick Step | + 02:17 |
50 | Simon Clarke | Team Qhubeka NextHash | + 02:17 |
51 | Mikkel Bjerg | UAE Team Emirates | + 03:52 |
52 | Edward Theuns | Trek-Segafredo | + 04:40 |
53 | Tim Declercq | Deceuninck-Quick Step | + 04:40 |
54 | Attila Valter | Groupama-FDJ | + 05:07 |
55 | Piotr Brożyna | Poland | + 05:07 |
56 | Łukasz Owsian | Poland | + 05:07 |
57 | Amanuel Gebreigzabhier | Trek-Segafredo | + 05:07 |
58 | Antwan Tolhoek | Jumbo-Visma | + 05:16 |
59 | Christoph Pfingsten | Jumbo-Visma | + 05:16 |
60 | Evgeny Shalunov | Gazprom-RusVelo | + 05:44 |
61 | Maciej Bodnar | BORA-hansgrohe | + 06:15 |
62 | Sebastian Langeveld | EF Education-NIPPO | + 07:29 |
63 | Taco van der Hoorn | Intermarché-Wanty-Gobert | + 07:29 |
64 | Daniel Arroyave | EF Education-NIPPO | + 07:51 |
65 | Julien El Fares | EF Education-NIPPO | + 07:51 |
66 | Romain Combaud | Team DSM | + 07:51 |
67 | Yevgeniy Fedorov | Astana-Premier Tech | + 08:06 |
68 | Nikita Stalnov | Astana-Premier Tech | + 08:06 |
69 | Nans Peters | AG2R Citroën Team | + 08:06 |
70 | Nikias Arndt | Team DSM | + 08:06 |
71 | Natnael Berhane | Cofidis | + 08:06 |
72 | Kevin Inkelaar | Bahrain Victorious | + 08:06 |
73 | Lawrence Warbasse | AG2R Citroën Team | + 08:06 |
74 | Marco Marcato | UAE Team Emirates | + 08:06 |
75 | Senne Leysen | Alpecin-Fenix | + 08:06 |
76 | Alexis Renard | Israel Start-Up Nation | + 08:06 |
77 | Matthias Brändle | Israel Start-Up Nation | + 08:06 |
78 | Jonas Rickaert | Alpecin-Fenix | + 08:06 |
79 | Andrey Amador | INEOS Grenadiers | + 08:06 |
80 | Andrea Pasqualon | Intermarché-Wanty-Gobert | + 08:06 |
81 | Xandres Vervloesem | Lotto Soudal | + 08:06 |
82 | Tao Geoghegan Hart | INEOS Grenadiers | + 08:06 |
83 | Marco Canola | Gazprom-RusVelo | + 08:12 |
84 | Emils Liepins | Trek-Segafredo | + 08:15 |
85 | Ryan Mullen | Trek-Segafredo | + 08:24 |
86 | Tomasz Marczyński | Lotto Soudal | + 08:31 |
87 | Jos Van Emden | Jumbo-Visma | + 08:31 |
88 | Jake Stewart | Groupama-FDJ | + 08:31 |
89 | Manuele Boaro | Astana-Premier Tech | + 08:42 |
90 | Fabio Sabatini | Cofidis | + 10:42 |
91 | Antoine Duchesne | Groupama-FDJ | + 10:42 |
92 | Tom Bohli | Cofidis | + 10:42 |
93 | David Dekker | Jumbo-Visma | + 10:42 |
94 | Attilio Viviani | Cofidis | + 10:42 |
95 | Filip Maciejuk | Poland | + 10:42 |
96 | Michał Paluta | Poland | + 10:42 |
97 | Heinrich Haussler | Bahrain Victorious | + 10:42 |
98 | Artem Nych | Gazprom-RusVelo | + 10:42 |
99 | Gabriel Cullaigh | Movistar Team | + 10:42 |
100 | Fumiyuki Beppu | EF Education-NIPPO | + 10:42 |
101 | Igor Boev | Gazprom-RusVelo | + 10:42 |
102 | Julius Van Den Berg | EF Education-NIPPO | + 10:42 |
103 | Ivan Garcia | Movistar Team | + 11:00 |
104 | Gijs Van Hoecke | AG2R Citroën Team | + 11:05 |
105 | Alexander Konychev | Team BikeExchange | + 11:05 |
106 | Gianni Moscon | INEOS Grenadiers | + 11:05 |
107 | Patryk Stosz | Poland | + 11:17 |
108 | Olav Kooij | Jumbo-Visma | + 11:21 |
109 | Max Kanter | Team DSM | + 11:23 |
110 | Fabian Lienhard | Groupama-FDJ | + 11:23 |
111 | Anthony Jullien | AG2R Citroën Team | + 12:00 |
112 | Matteo Jorgenson | Movistar Team | + 12:00 |
113 | Łukasz Wiśniowski | Team Qhubeka NextHash | + 12:00 |
114 | Davide Martinelli | Astana-Premier Tech | + 12:00 |
115 | Niklas Märkl | Team DSM | + 12:00 |
116 | Stanisław Aniołkowski | Poland | + 12:00 |
117 | Ian Garrison | Deceuninck-Quick Step | + 12:00 |
118 | Stijn Steels | Deceuninck-Quick Step | + 12:00 |
119 | Florian Stork | Team DSM | + 12:00 |
120 | Michael Hepburn | Team BikeExchange | + 12:00 |
121 | Owain Doull | INEOS Grenadiers | + 12:00 |
122 | Jorge Arcas | Movistar Team | + 12:00 |
123 | Pavel Kochetkov | Gazprom-RusVelo | + 12:00 |
124 | Michał Golaś | INEOS Grenadiers | + 12:00 |
125 | John Degenkolb | Lotto Soudal | + 12:00 |
126 | Hugo Hofstetter | Israel Start-Up Nation | + 12:00 |
127 | Luke Rowe | INEOS Grenadiers | + 12:00 |
128 | Clément Davy | Groupama-FDJ | + 12:00 |
129 | Pieter Vanspeybrouck | Intermarché-Wanty-Gobert | + 12:00 |
130 | William Bonnet | Groupama-FDJ | + 12:00 |
131 | Robert Power | Team Qhubeka NextHash | + 12:00 |
132 | Max Walscheid | Team Qhubeka NextHash | + 12:07 |
133 | Phil Bauhaus | Bahrain Victorious | + 12:07 |
134 | Lionel Taminiaux | Alpecin-Fenix | + 12:07 |
135 | Oliviero Troia | UAE Team Emirates | + 12:07 |
136 | Fernando Gaviria | UAE Team Emirates | + 12:07 |
137 | Maximiliano Richeze | UAE Team Emirates | + 12:07 |
138 | Sean Bennett | Team Qhubeka NextHash | + 12:07 |
139 | Alvaro Hodeg | Deceuninck-Quick Step | + 12:07 |
140 | Michael Schwarzmann | BORA-hansgrohe | + 12:07 |
141 | Norman Vahtra | Israel Start-Up Nation | + 13:27 |
142 | Lukas Pöstlberger | BORA-hansgrohe | + 19:11 |
143 | Charlie Quarterman | Trek-Segafredo | + 19:37 |
144 | Marcel Sieberg | Bahrain Victorious | + 19:37 |
145 | Eros Capecchi | Bahrain Victorious | + 22:12 |
146 | Kaden Groves | Team BikeExchange | + 29:36 |
DNS | Thomas Scully | EF Education-NIPPO | |
DNS | Patrick Bevin | Israel Start-Up Nation |
Klasyfikacja generalna Carrefour po 2. etapach:
1 | Joao Almeida | Deceuninck-Quick Step | 09:42:47 |
02 | Matej Mohoric | Bahrain Victorious | + 04 |
03 | Diego Ulissi | UAE Team Emirates | + 04 |
04 | Michał Kwiatkowski | INEOS Grenadiers | + 11 |
05 | Mikkel Honore | Deceuninck-Quick Step | + 18 |
06 | Dylan Teuns | Bahrain Victorious | + 22 |
07 | Lorenzo Rota | Intermarché-Wanty-Gobert | + 22 |
08 | Jai Hindley | Team DSM | + 22 |
09 | Giovanni Aleotti | BORA-hansgrohe | + 22 |
10 | Tim Wellens | Lotto Soudal | + 26 |
11 | Einer Rubio | Movistar Team | + 26 |
12 | Alessandro Covi | UAE Team Emirates | + 31 |
13 | Dion Smith | Team BikeExchange | + 38 |
14 | Ben Tulett | Alpecin-Fenix | + 38 |
15 | Clement Berthet | AG2R Citroën Team | + 38 |
16 | Quinten Hermans | Intermarché-Wanty-Gobert | + 40 |
17 | Tony Gallopin | AG2R Citroën Team | + 40 |
18 | Denis Nekrasov | Gazprom-RusVelo | + 40 |
19 | Ruben Fernandez | Cofidis | + 40 |
20 | Biniam Girmay | Intermarché-Wanty-Gobert | + 45 |
21 | Matteo Fabbro | BORA-hansgrohe | + 45 |
22 | Pascal Eenkhoorn | Jumbo-Visma | + 45 |
23 | George Bennett | Jumbo-Visma | + 45 |
24 | Antonio Tiberi | Trek-Segafredo | + 45 |
25 | Jonas Gregaard | Astana-Premier Tech | + 45 |
26 | Kristian Sbaragli | Alpecin-Fenix | + 51 |
27 | Davide Villella | Movistar Team | + 51 |
28 | Georg Zimmermann | Intermarché-Wanty-Gobert | + 55 |
29 | Tanel Kangert | Team BikeExchange | + 55 |
30 | Nicolas Roche | Team DSM | + 01:01 |
31 | Vadim Pronskiy | Astana-Premier Tech | + 01:03 |
32 | Jenthe Biermans | Israel Start-Up Nation | + 01:03 |
33 | Romain Seigle | Groupama-FDJ | + 01:03 |
34 | Ilnur Zakarin | Gazprom-RusVelo | + 01:03 |
35 | Logan Owen | EF Education-NIPPO | + 01:20 |
36 | Silvan Dillier | Alpecin-Fenix | + 01:20 |
37 | Carlos Barbero | Team Qhubeka NextHash | + 01:28 |
38 | Stefano Oldani | Lotto Soudal | + 01:28 |
39 | Alessandro De Marchi | Israel Start-Up Nation | + 01:28 |
40 | Matteo Sobrero | Astana-Premier Tech | + 01:31 |
41 | Kobe Goossens | Lotto Soudal | + 01:32 |
42 | Xandro Meurisse | Alpecin-Fenix | + 01:32 |
43 | Maciej Paterski | Poland | + 01:36 |
44 | Tsgabu Grmay | Team BikeExchange | + 01:45 |
45 | Andrea Vendrame | AG2R Citroën Team | + 01:50 |
46 | Filippo Conca | Lotto Soudal | + 01:59 |
47 | Dario Cataldo | Movistar Team | + 02:27 |
48 | Remi Cavagna | Deceuninck-Quick Step | + 02:27 |
49 | Barnabas Peak | Team BikeExchange | + 03:25 |
50 | Simon Clarke | Team Qhubeka NextHash | + 04:27 |
51 | Edward Theuns | Trek-Segafredo | + 04:50 |
52 | Tim Declercq | Deceuninck-Quick Step | + 04:50 |
53 | Attila Valter | Groupama-FDJ | + 05:17 |
54 | Łukasz Owsian | Poland | + 05:17 |
55 | Piotr Brożyna | Poland | + 05:17 |
56 | Amanuel Gebreigzabhier | Trek-Segafredo | + 05:17 |
57 | Antwan Tolhoek | Jumbo-Visma | + 05:26 |
58 | Christoph Pfingsten | Jumbo-Visma | + 06:10 |
59 | Maciej Bodnar | BORA-hansgrohe | + 06:25 |
60 | Evgeny Shalunov | Gazprom-RusVelo | + 06:38 |
61 | Julien El Fares | EF Education-NIPPO | + 08:01 |
62 | Romain Combaud | Team DSM | + 08:01 |
63 | Yevgeniy Fedorov | Astana-Premier Tech | + 08:10 |
64 | Jonas Rickaert | Alpecin-Fenix | + 08:16 |
65 | Lawrence Warbasse | AG2R Citroën Team | + 08:16 |
66 | Andrea Pasqualon | Intermarché-Wanty-Gobert | + 08:16 |
67 | Alexis Renard | Israel Start-Up Nation | + 08:16 |
68 | Matthias Brändle | Israel Start-Up Nation | + 08:16 |
69 | Nans Peters | AG2R Citroën Team | + 08:16 |
70 | Senne Leysen | Alpecin-Fenix | + 08:16 |
71 | Marco Canola | Gazprom-RusVelo | + 08:22 |
72 | Emils Liepins | Trek-Segafredo | + 08:24 |
73 | Jake Stewart | Groupama-FDJ | + 08:41 |
74 | Daniel Arroyave | EF Education-NIPPO | + 08:45 |
75 | Nikias Arndt | Team DSM | + 09:00 |
76 | Nikita Stalnov | Astana-Premier Tech | + 09:00 |
77 | Natnael Berhane | Cofidis | + 09:00 |
78 | Tao Geoghegan Hart | INEOS Grenadiers | + 09:00 |
79 | Taco van der Hoorn | Intermarché-Wanty-Gobert | + 09:12 |
80 | Sebastian Langeveld | EF Education-NIPPO | + 09:18 |
81 | Kevin Inkelaar | Bahrain Victorious | + 09:18 |
82 | Tomasz Marczyński | Lotto Soudal | + 09:25 |
83 | Ryan Mullen | Trek-Segafredo | + 10:22 |
84 | Gabriel Cullaigh | Movistar Team | + 10:48 |
85 | David Dekker | Jumbo-Visma | + 10:52 |
86 | Tom Bohli | Cofidis | + 10:52 |
87 | Julius Van Den Berg | EF Education-NIPPO | + 10:52 |
88 | Heinrich Haussler | Bahrain Victorious | + 10:52 |
89 | Manuele Boaro | Astana-Premier Tech | + 10:52 |
90 | Ivan Garcia | Movistar Team | + 11:10 |
91 | Gijs Van Hoecke | AG2R Citroën Team | + 11:15 |
92 | Gianni Moscon | INEOS Grenadiers | + 11:15 |
93 | Mikkel Bjerg | UAE Team Emirates | + 11:19 |
94 | Max Kanter | Team DSM | + 11:33 |
95 | Fabian Lienhard | Groupama-FDJ | + 11:33 |
96 | Fabio Sabatini | Cofidis | + 11:36 |
97 | Attilio Viviani | Cofidis | + 11:36 |
98 | Artem Nych | Gazprom-RusVelo | + 11:36 |
99 | Fumiyuki Beppu | EF Education-NIPPO | + 11:36 |
100 | Filip Maciejuk | Poland | + 11:36 |
101 | Igor Boev | Gazprom-RusVelo | + 11:36 |
102 | Marco Marcato | UAE Team Emirates | + 11:55 |
103 | Andrey Amador | INEOS Grenadiers | + 11:55 |
104 | Xandres Vervloesem | Lotto Soudal | + 11:55 |
105 | Alexander Konychev | Team BikeExchange | + 11:59 |
106 | Hugo Hofstetter | Israel Start-Up Nation | + 12:06 |
107 | Phil Bauhaus | Bahrain Victorious | + 12:07 |
108 | Patryk Stosz | Poland | + 12:09 |
109 | Matteo Jorgenson | Movistar Team | + 12:10 |
110 | John Degenkolb | Lotto Soudal | + 12:10 |
111 | Stanislaw Aniołkowski | Poland | + 12:10 |
112 | Łukasz Wiśniowski | Team Qhubeka NextHash | + 12:10 |
113 | Jorge Arcas | Movistar Team | + 12:10 |
114 | Alvaro Hodeg | Deceuninck-Quick Step | + 12:11 |
115 | Olav Kooij | Jumbo-Visma | + 12:15 |
116 | Michael Schwarzmann | BORA-hansgrohe | + 12:17 |
117 | Fernando Gaviria | UAE Team Emirates | + 12:17 |
118 | Lionel Taminiaux | Alpecin-Fenix | + 12:17 |
119 | Max Walscheid | Team Qhubeka NextHash | + 12:17 |
120 | Jos Van Emden | Jumbo-Visma | + 12:20 |
121 | Niklas Märkl | Team DSM | + 12:54 |
122 | Davide Martinelli | Astana-Premier Tech | + 12:54 |
123 | Owain Doull | INEOS Grenadiers | + 12:54 |
124 | Michał Gołaś | INEOS Grenadiers | + 12:54 |
125 | Pavel Kochetkov | Gazprom-RusVelo | + 12:54 |
126 | Robert Power | Team Qhubeka NextHash | + 12:54 |
127 | Oliviero Troia | UAE Team Emirates | + 13:01 |
128 | Maximiliano Richeze | UAE Team Emirates | + 13:01 |
129 | Antoine Duchesne | Groupama-FDJ | + 13:02 |
130 | Michael Hepburn | Team BikeExchange | + 13:19 |
131 | Pieter Vanspeybrouck | Intermarché-Wanty-Gobert | + 13:19 |
132 | Luke Rowe | INEOS Grenadiers | + 13:49 |
133 | Anthony Jullien | AG2R Citroën Team | + 14:10 |
134 | William Bonnet | Groupama-FDJ | + 14:20 |
135 | Norman Vahtra | Israel Start-Up Nation | + 15:30 |
136 | Stijn Steels | Deceuninck-Quick Step | + 15:49 |
137 | Ian Garrison | Deceuninck-Quick Step | + 15:49 |
138 | Clément Davy | Groupama-FDJ | + 15:49 |
139 | Sean Bennett | Team Qhubeka NextHash | + 15:54 |
140 | Florian Stork | Team DSM | + 16:33 |
141 | Michał Paluta | Poland | + 17:37 |
142 | Lukas Pöstlberger | BORA-hansgrohe | + 19:21 |
143 | Marcel Sieberg | Bahrain Victorious | + 20:49 |
144 | Eros Capecchi | Bahrain Victorious | + 23:06 |
145 | Charlie Quarterman | Trek-Segafredo | + 24:10 |
146 | Kaden Groves | Team BikeExchange | + 30:55 |
Klasyfikacja punktowa Lotos po 2. etapach (top5):
1 | MOHORIČ Matej | Bahrain – Victorious | 30 |
2 | ULISSI Diego | UAE-Team Emirates | 29 |
3 | ALMEIDA João | Deceuninck – Quick Step | 28 |
4 | KWIATKOWSKI Michał | INEOS Grenadiers | 28 |
5 | HONORÉ Mikkel Frølich | Deceuninck – Quick Step | 23 |
Klasyfikacja górska PZU po 2. etapach:
1 | PALUTA Michał | Poland | 8 |
2 | FEDOROV Yevgeniy | Astana – Premier Tech | 5 |
3 | BENNETT Sean | Team Qhubeka NextHash | 5 |
4 | PÖSTLBERGER Lukas | BORA – hansgrohe | 5 |
5 | MOHORIČ Matej | Bahrain – Victorious | 4 |
6 | LANGEVELD Sebastian | EF Education – Nippo | 3 |
7 | GHIRMAY HAILU Biniam | Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux | 3 |
8 | STOSZ Patryk | Poland | 3 |
9 | VAN DER HOORN Taco | Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux | 2 |
10 | ROTA Lorenzo | Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux | 2 |
11 | CULLAIGH Gabriel | Movistar Team | 1 |
Piękny etap, piękna trasa. Wracać częściej do Przemyśla. Przykro, że nasze zaplecze jest tak słabe. Dodatkowo talenty tracimy: Małecki, Sajnok, Maciejuk, Alan…
super trasa!