fot. Getty Images Sport

To chyba jedno z najciekawszych okienek transferowych ostatnich lat. Tym razem przyjrzymy się nowemu ruchowi amerykańskiej ekipy EF Education – Nippo, a ich nabytkiem jest Kolumbijczyk Esteban Chaves.

31-letni góral podpisał ledwie roczny kontrakt co warto podkreślić w czasach, gdy większość umów opiera na czasem wręcz absurdalnie długie okresy. Z drugiej strony sam zarządzający ekipą Jonathan Vaughters mówi, że liczy na ciekawe sezony ze strony uśmiechniętego Kolumbijczyka, więc zapewne gdzieś w tle pojawia się zapis o możliwym przedłużeniu umowy.

– Jesteśmy przekonani, że Esteban będzie miał wspaniałe następne kilka lat. Przezwyciężył swoje problemy zdrowotne i pokazał w tym roku, że jest konsekwentny. Czujemy, że jest gotowy do wybuchu formy i przekształcenia jej w zwycięstwa. Będzie pasował do charakteru naszego zespołu, który stawia przede wszystkim na osobowość i chemię między kolarzami

– podsumowuje rzeczony Jonathan Vaughters, menadżer EF Education – Nippo.

Urodzony i wychowany w Bogocie Chaves zaczął jeździć na rowerze w wieku 14 lat, kiedy jego tata zapisał go na duathlon na pożyczonym rowerze. Szybko zakochał się w tym sporcie. Esteban szybko dał się poznać jako wybitny kolarz gdy wygrał prestiżowy Tour de l’Avenir w 2011 roku, zwany przez wielu Tour de France U23, a wkrótce potem otrzymał swój pierwszy kontrakt na WorldTour. Dalej były etapy wielkich tourów, podium Giro d’Italia i Vuelta a España czy wygrany monument Il Lombardia w 2016 roku.

– Chciałem dołączyć do EF Pro Cycling z kilku powodów. Przede wszystkim z zewnątrz widać, że jest jak duża rodzina, w której wszystkich napędza pasja jazdy na rowerze. Wreszcie chciałbym mieć kolumbijskich kolegów z drużyny. Ponadto uwielbiam poczucie wolności podczas jazdy na rowerze i dumę z dotarcia na szczyt góry lub ukończenia wyścigu, a właśnie to oferuje mi EF. Kolarstwo to sport, który można uprawiać z przyjaciółmi i rodziną. Przede wszystkim naprawdę lubię siłę jazdy na rowerze jako narzędzia do pokazania, że ​​marzenia się spełniają, jeśli ciężko pracujesz

– opowiada podekscytowany transferem Chaves.

Pamiętajmy jednakże, że dla Chavesa droga na najwyższy poziom kolarstwa nie była łatwa. Jego kariera, podobnie jak wielu kolarzy, była pełna kontuzji i wypadków. Przed podpisaniem swojego pierwszego kontraktu w World Tourze, w wieku 22 lat musiał walczyć z zagrażającej karierze kontuzją. Następnie w 2018 roku zdiagnozowano u niego wirusa Epsteina-Barra i przewlekłe zapalenie zatok – chorobę, która sprawiła, że ​​wielu kolarzy rozważyłoby odwieszenie roweru na hak. Esteban jak widać nie poddaje się i trzymamy kciuki by jeszcze nie jeden raz zachwycił.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments