Fot. Marek Bala / naszosie.pl

Polski Związek Kolarski zaktualizował skład naszej reprezentacji narodowej, która z dziką kartą wystąpi w 78. Tour de Pologne. Miejsce Alana Banaszka we wstępnym składzie zajął Michał Paluta.

Jest to jedyna zmiana, która nie ma co ukrywać, lekko zaskoczyła. Do składu z listy rezerwowej wskoczył będący w dobrej formie Michał Paluta, zniknął z rezerwy z kolei po aktualizacji Paweł Cieślik. Zmienił się także skład trenerski naszej reprezentacji – funkcję pierwszego dyrektora sportowego i zarazem tymczasowego selekcjonera podczas Tour de Pologne pełnić będzie Łukasz Świderski, którego wesprze w roli drugiego trenera Tomasz Brożyna.

Skład podstawowy reprezentacji Polski na 78. Tour de Pologne:
1. Aniołkowski Stanisław – BINGOAL PAUWELS SAUCES WB
2. Brożyna Piotr – HRE MAZOWSZE SERCE POLSKI
3. Maciejuk Filip – LEOPARD PRO CYCLING
4. Owsian Łukasz – TEAM ARKEA – SAMSIC
5. Paluta Michał – GLOBAL 6 CYCLING
6. Paterski Maciej – VOSTER ATS TEAM
7. Stosz Patryk – VOSTER ATS TEAM

Rezerwa:
1. Kasperkiewicz Przemysław – VC NANTES ATLANTIQUES
2. Rekita Szymon – VOSTER ATS TEAM

Tym samym na starcie Tour de Pologne obejrzymy najprawdopodobniej zarówno obecnego jak i dwóch byłych mistrzów Polski w wyścigu ze startu wspólnego. Na stronie PZKol co prawda widnieje w składzie Kamil Gradek, ale wedle naszych informacji to Michał Paluta powinien wziąć udział w 78. edycji naszej największej krajowej imprezy.

Ostateczny skład poznamy na 72h przed startem wyścigu. Jeśli nie pamiętacie trasy to pisaliśmy o niej TUTAJ. Relacje i transmisje tekstowe na żywo z każdego etapu 78. Tour de Pologne znajdą Państwo w naszym serwisie.

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Michal
Michal

Alan po prostu wyżej ceni 2.2 w Rumunii niż WT. Cóż za preferencje! Szacun!