fot. Deceuninck-Quick-Step

Belg Stan Van Tricht od 1 sierpnia 2021 roku jest stażystą drużyny Deceuninck-Quick-Step.

Stan Van Tricht, który we wrześniu będzie świętować swoje 22 urodziny reprezentuje od sierpnia 2019 roku barwy holenderskiej ekipy SEG Racing Academy. W tym czasie kolarz urodzony w Leuven, między innymi zajmował miejsca w czołowej dziesiątce, takich klasyków jak: Circuit de Wallonie, Ronde van Limburg, czy też młodzieżowego Coppa della Pace – Trofeo F.lli Anelli.

Do końca sezonu 2021 młody Belg ma wziąć udział wraz zespołem “Watahy” w kilku wyścigach, które zadecydują o tym, czy Stan Van Tricht otrzyma zawodowy kontrakt na rok 2022. Sam zainteresowany w rozmowie z biurem prasowym belgijskiego zespołu nie krył swojego zadowolenia przed rozpoczęciem nowego rozdziału swojej kariery.

Jestem bardzo podekscytowany możliwością ścigania się wraz z Deceuninck – Quick-Step, zespołem, który podziwiam od dawna i który zawsze osiąga świetne wyniki w wyścigach, które najbardziej lubię, czyli w klasykach. Jestem puncherem, lubię pagórkowate wyścigi i jestem w stanie radzić sobie na wymagających trasach, o czym świadczą moje dotychczasowe wyniki. To sprawia, że wyścigi takie jak Amstel Gold Race czy Strzała Brabancka są dla mnie kuszące

– powiedział Van Tricht.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments