fot. AG2R CItroen Team

Clément Berthet zaskakującym transferem w trakcie sezonu dołącza do ekipy AG2R Citroën Team. 23-letni Francuz opuszcza drużynę DELKO i wiąże się czteroletnim kontraktem z formacją Vincenta Lavenu.

Ruch poczyniony przez AG2R to raczej wzmocnienie na mniejsze krajowe wyścigi, w których Berthet spisywał się dobrze, między innymi zajął 13. miejsce w Mont Ventoux Dénivelé Challenge. Jest też zawodnikiem młodym, więc z pewnością ma jeszcze przed sobą możliwości rozwoju. Oto co Francuz miał do powiedzenia po ogłoszeniu jego transferu:

Gdyby na początku roku ktoś mi powiedział, że skończę w drużynie World Touru, szczególnie w AG2R, nie uwierzyłbym. To legendarna drużyna z wyrobioną marką w peletonie. Dziękuję DELKO za danie mi szansy i możliwość pokazania się.

Berthet zadebiutuje w nowej drużynie przy okazji startu w Tour de Pologne (09.08-15.08). Będzie to dla niego pierwszy występ w wyścigu tak wysokiej rangi. To pierwszy sezon Clementa na szosie, wcześniej skupiał się na wyścigach na rowerze górskim, sam uznaje się za kolarza wszechstronnego z dobrym przyspieszeniem.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments