fot. Bettiniphoto.net

Zegar odliczający do startu najważniejszego wyścigu etapowego w Polsce tyka coraz bardziej. Dziś odsłaniamy karty jakie planuje przysłać do naszego kraju niemiecki zespół BORA-hansgrohe. Na liście jest Polak – Maciej Bodnar.

Ekipa Ralpha Denka do Polski zabiera bardzo mocny zespół, który to z pewnością będzie zainteresowany odniesieniem niejednego zwycięstwa na naszych szosach. Na jego czele stanie sprinter – Pascal Ackermann, któremu towarzyszyć będzie mocny pociąg zarządzany przez Macieja Bodnara, acz to niejedyna opcja tej drużyny. Polak oraz Nils Politt powalczą zapewne na etapie jazdy indywidualnej na czas, a Włosi Giovani Aleotti oraz Matteo Fabbro mogą postraszyć rywali na podjazdach.

Jeśli chodzi o poprzednie starty tych kolarzy to znają oni już bardzo dobrze polskie szosy. Pascal Ackermann ma u nas 4 wygrane etapowe, wielu też z pewnością pamięta triumf Macieja Bodnara w Nowym Sączu z 2015 roku. Dodatkowo należy pamiętać, że 36-latek zaprezentuje przed naszymi kibicami nową koszulkę mistrza Polski w jeździe indywidualnej na czas.

Wstępny skład zespołu BORA-hansgrohe na 78. edycję wyścigu Tour de Pologne (9 – 15 sierpnia 2021 roku):
Pascal Ackermann, Giovanni Aleotti, Maciej Bodnar, Matteo Fabbro, Nils Politt, Lukas Pöstlberger, Michael Schwarzmann.

Ostateczny skład poznamy na 72h przed startem wyścigu. Jeśli nie pamiętacie trasy to pisaliśmy o niej TUTAJ. Relacje i transmisje tekstowe na żywo z każdego etapu 78. Tour de Pologne znajdą Państwo w naszym serwisie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments