Marta Jaskulska
fot. Jakub Jarosz/Naszosie.pl

Już w sobotę trzecia edycja Donostia San Sebastian Klasikoa Women, czyli kobiecej wersji legendarnego wyścigu klasycznego rozgrywanego w Kraju Basków. W składzie Liv Racing znalazła się Polka Marta Jaskulska.

21-letnia kolarka już drugi rok reprezentuje ekipę kobiecego World Touru. Ten sezon jest dla niej bardzo ciekawy, ma już na koncie 30 dni wyścigowych, a podczas nich dała się poznać jako bardzo mocna pomocniczka i zawodniczka z potencjałem na liderkę w następnych latach. Ładnie zaprezentowała się podczas mistrzostw Polski – do domu zabrała aż 3 medale. Była 3. w jeździe indywidualnej na czas elity, wygrała tym samym w orliczce, a także zdobyła brąz w wyścigu ze startu wspólnego w kategorii do lat 23.

To ogromny progres dla Marty – rok temu miała ledwie 4 dni startów w wyścigach UCI jako zawodniczka CCC – Liv. Teraz tyle samo razy ścigała się w najważniejszych klasykach WT, a do tego dochodzą jeszcze pomniejsze imprezy czy wyścigi etapowe. Na pewno bardzo cennym doświadczeniem dla niej będzie ukończenie Giro d’Italia Internazionale Femminile, gdzie świetnie wywiązywała się ze swoich zadań.

Wracając już do samego Donostia San Sebastian Klasikoa to w sobotę na zawodniczki czeka 139km ciężkiej przeprawy po Kraju Basków. Liderką holenderskiego Liv Racing na ten wyścig będzie 3. przed dwoma laty w tej imprezie Pauliena Rooijakkers.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments