Momparler
fot. RFEC

Hiszpańska Federacja Kolarska (RFEC) potwierdziła, że selekcjoner reprezentacji Hiszpanii w kolarstwie Pascual Momparler uzyskał pozytywny wynik na koronawirusa. Chory na COVID-19 jest również kolejny masażysta.

Koronawirus nie oszczędza hiszpańskiej reprezentacji kolarskiej. Przypomnijmy, że przed wyścigiem ze startu wspólnego pozytywny wynik testu uzyskał masażysta Joseba Elgezabal, w związku z czym start Valverde i spółki w wyścigu ze startu wspólnego wisiał na włosku. Teraz na COVID-19 zachorował selekcjoner Pascual Momparler, który przebywał z Elgezabalem w pokoju.

Momparler znajduje się obecnie w szpitalu na izolacji. Odczuwa bóle mięśni oraz ma lekki kaszel. W związku z tym w środę nie będzie mógł towarzyszyć Ionowi Izagirre, które wystartuje w jeździe indywidualnej na czas. W samochodzie zastąpi go trenerka kobiecej reprezentacji Gema Pascual.

RFEC poinformowała ponadto, że koronawirusa wykryto również u członka ekipy technicznej Hiszpanów Juana Carlosa Escámeza, który jest w trakcie podróży powrotnej do Hiszpanii po tym, jak wykonał swoją pracę podczas wyścigu ze startu wspólnego.

W sumie Hiszpanie zanotowali w swojej kadrze olimpijskiej już trzy przypadki. Ten jeden poza kolarski dotyczy trenera kobiecej reprezentacji hokeja na trawie Adriana Locka.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments