Zbliżamy się do inauguracji 78. edycji Tour de Pologne, najważniejszego wyścigu w naszym kraju, regularnie gromadzącego wielkie nazwiska na linii startu. Dzisiaj wstępnie odkrywamy, kto pojawi się w Polsce w barwach brytyjskiej drużyny INEOS Grenadiers.

Drużyna Dave’a Brailsforda wysyła na nasz narodowy wyścig bardzo silny skład, ukierunkowany na walkę o klasyfikację generalną. Z uwagi na trasę zawierającą jazdę indywidualną na czas oraz etapy o charakterystyce idealnej dla Michała Kwiatkowskiego, to on wydaje się być liderem INEOS Grenadiers. O ile do wstępnych zgłoszeń nie zostaną wprowadzone zmiany, do pomocy Polakowi oddelegowani zostaną wszechstronni i utytułowani kolarze: Gianni Moscon i Andrey Amador, niezawodny przyboczny “Kwiatka”, czyli naturalnie Michał Gołaś, utalentowany góral, zwycięzca Giro d’Italia z 2020 roku – Tao Geoghegan Hart, oraz dwaj szybcy zawodnicy zdolni powalczyć o dobre wyniki na sprinterskich odcinkach, których nie brakuje: Ben Swift oraz Owain Doull.

Sam Michał po zakończeniu Tour de France zapewniał, że do Polski przyjedzie tylko, jeśli jego dyspozycja będzie go zadowalała. Nie mamy nic przeciwko by nasz były mistrz świata utrzymywał formę podobną, jak podczas wyścigu w Tokio i pojawił się na starcie w Lublinie z zamiarem walki o drugi triumf w karierze w klasyfikacji generalnej Tour de Pologne. Wcześniej ta sztuka udała mu się w 2018.

Warto wspomnieć, że dla Michała Gołasia będzie to już 14 (!) start w narodowym Tourze. Najprawdopodobniej ostatni, gdyż doświadczony zawodnik zapowiedział zakończenie swojej bogatej kariery po obecnie trwającym sezonie.

Wstępny skład zespołu INEOS Grenadiers w 78. edycji wyścigu Tour de Pologne (9 – 15 sierpnia 2021 roku):

Michał Kwiatkowski, Gianni Moscon, Andrey Amador, Michał Gołaś, Ben Swift, Owain Doull, Tao Geoghegan Hart.

Ostateczny skład poznamy na 72h przed startem wyścigu. Jeśli nie pamiętacie trasy to pisaliśmy o niej TUTAJ. Relacje i transmisje tekstowe na żywo z każdego etapu 78. Tour de Pologne znajdą Państwo w naszym serwisie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments