fot. Getty Images Sport/Astana - Premier Tech

Odkrywamy kolejne karty dotyczące 78. edycji wyścigu Tour de Pologne. Wstępny skład drużyny Astana – Premier Tech, który ma zaprezentować się w Polsce będzie mieszanką młodości i doświadczenia.

Kolarzem, którego z pewnością warto obserwować podczas zbliżającego się wielkimi krokami wyścigu Tour de Pologne będzie Matteo Sobrero. Włoch niedawno został mistrzem swojego kraju w jeździe na czas oraz był trzeci w klasyfikacji generalnej wyścigu Tour of Slovenia. Podczas zbliżającej się rywalizacji w Polsce, 24-latka na pewno stać na walkę o wysoką lokatę w klasyfikacji generalnej.

W końcówkach płaskich i pagórkowatych etapów można wypatrywać kolejnego kolarza rodem z Italii, którym jest Davide Martinelli. To właśnie ten zawodnik w 2016 roku wygrał w Warszawie otwierający etap wyścigu Tour de Pologne. Trzecim Włochem, który ma znaleźć się w ekipie Astana – Premier Tech ma być doświadczony Manuele Boaro.

Także we wstępnej kadrze kazachsko – kanadyjskiego zespołu w tegorocznym Tour de Pologne ma znaleźć się trzech Kazachów. Jednym z nich jest mistrz Kazachstanu w wyścigu ze startu wspólnego – Yevgeniy Fedorov, który ma zaledwie 21 lat. Również 23-letni Vadim Pronskiy dobrze prezentował się w Adriatica Ionica Race. Natomiast skład drużyny Astana – Premier Tech uzupełnią: trzeci z Kazachów – Nikita Stalnov i Duńczyk Jonas Gregaard Wilsly.

Wstępny skład zespołu Astana – Premier Tech w 78. edycji wyścigu Tour de Pologne (9 – 15 sierpnia 2021 roku):

Manuele Boaro, Matteo Sobrero, Davide Martinelli (wszyscy Włochy), Yevgeniy Fedorov, Nikita Stalnov, Vadim Pronskiy (wszyscy Kazachstan) oraz Jonas Gregaard Wilsly (Dania).

Ostateczny skład wszystkich ekip poznamy na 72h przed startem wyścigu. Jeśli nie pamiętacie trasy to pisaliśmy o niej TUTAJ. Relacje i transmisje tekstowe na żywo z każdego etapu 78. Tour de Pologne znajdą Państwo w naszym serwisie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments