fot. Getty Images Sport/Deceuninck-Quick-Step

Tim Declercq zdecydował się podpisać nową umowę ze swoim dotychczasowym pracodawcą – zespołem Deceuninck-Quick-Step. Belg pozostanie w ekipie kierowanej przez Patricka Lefevere’a do końca 2023 roku.

Popularny “El Tractor” jest członkiem swojej obecnej drużyny od początku 2017 roku. Mimo tego, że 32-latek w swoim palmarès nie ma żadnego zawodowego zwycięstwa, to jest on nieocenionym członkiem ekipy „Watahy”.

Tim Declercq na większości wyścigów, w których startuje przez wiele kilometrów prowadzi peleton i jest bezlitosny dla uciekinierów. Działo się, tak chociażby podczas ostatniego Tour de France, gdy Belg był jednym z autorów etapowych zwycięstw Marka Cavendisha i Juliana Alaphillippe’a poprzez swoją ogromną pracę wykonywaną na czele grupy zasadniczej.

Dlatego też Patrick Lefevere i reszta kierownictwa zespołu niezwykle cenni sobie usługi doświadczonego, rosłego kolarza rodem z Leuven. Sam szef „Watahy” w komunikacie prasowym drużyny „Watahy” argumentował decyzję o przedłużeniu współpracy z Timem Declercqiem.

Tim jest wielkim atutem naszego zespołu. Nie jest typem kolarza, który sam wygra wiele wyścigów, ale zamiast tego ma on duży wpływ na, to jak toczy się rywalizacja, poprzez kontrolę nad ucieczką. Zawsze daje z siebie wszystko dla swoich kolegów z drużyny i jest tam, gdzie go potrzeba. Jest naprawdę silny i bardzo zaangażowany. Jestem przekonany, że przez następne dwa sezony Tim nadal będzie ważną częścią składu naszej ekipy 

– powiedział generalny menedżer zespołu Deceuninck-Quick-Step – Patrick Lefevere.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments