fot. A.S.O./Charly Lopez

Francuska prokuratura rozpoczęła śledztwo wymierzone w drużynę Bahrain-Victorious. Stawiane zarzuty ekipie z Bahrajnu dotyczą “nabywania, transportu, posiadania oraz sprowadzania substancji zabronionych”.

W środę wieczorem francuska policja zrobiła “nalot” na hotel, w którym przebywali kolarze i obsługa zespołu Bahrain-Victorious. W omawianej sprawie oświadczenie wydała prokuratura w Marsylii. Śledztwo wszczęto 3 lipca 2021 roku, czyli już w trakcie trwania wyścigu Tour de France. Ekipa Bahrain-Victorious jest oskarżona o posiadanie substancji zabronionych, których używania mieliby dopuścić się kolarze podczas “Wielkiej Pętli”.

Dochodzenie w tej sprawie jest prowadzone przez OCLAESP (Centralne Biuro ds. Zwalczania Ataków na Środowisko i Zdrowie Publiczne). Przypomnijmy, że ta sama instytucja w zeszłym roku prowadziła śledztwo w sprawie Nairo Quintany i jego kolegów z ekipy Arkéa-Samsic.

Zespół Bahrain-Victorious w wydanym komunikacie prasowym zaprzeczył anonimowym oskarżeniom o posiadanie i stosowanie środków dopingujących. Miejmy nadzieję, że w najbliższym czasie poznamy finał oraz szczegóły dotyczące powyższej sprawy. Obecnie grupa Bahrain-Victorious jest liderem klasyfikacji drużynowej 108. edycji Tour de France.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments