fot. Facebook / Marta Lach

Polski Związek Kolarski poinformował, że Marta Lach, ścigająca się na co dzień w ekipie Ceratizit-WNT Pro Cycling, będzie trzecią kolarką szosową, która pojedzie na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Początkowo Polska miała wysłać do Japonii tylko dwie zawodniczki – Annę Plichtę i Katarzynę Niewiadomą.

Kobieca Reprezentacja Polski w kolarstwie szosowym otrzymała dodatkowe miejsce w wyścigu ze startu wspólnego na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Powodem takiej decyzji jest realokacja miejsc niewykorzystanych przez inne kraje. Oprócz Katarzyny Niewiadomej i Anny Plichty, do Tokio pojedzie też Marta Lach.

Mistrzyni Polski ze startu wspólnego z 2020 roku ma za sobą dobrą pierwszą część sezonu. Pełniła ona głównie rolę pomocniczki, ale mimo tego udało jej się kilka razy zająć wysokie miejsce, między innymi na etapach niedawno zakończonego Giro d’Italia Donne czy Healthy Ageing Tour, gdzie finiszowała w czołowej dziesiątce.

Wyścig ze startu wspólnego kobiet na Igrzyskach Olimpijskich odbędzie się już za 11 dni, 25 lipca. Kolarki będą miały do przejechania 137 kilometrów, na których ulokowano dwa większe podjazdy – Doushi Road i Kagosaka Pass.

Radości nie kryje Marta. Powodzenia!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments