Foto: © Deceuninck - Quick-Step Cycling Team / Getty Images

Coraz większym wsparciem finansowym belgijskiej formacji staje się firma Quick-Step. Alpha Vinyl, czyli nowy sponsor tytularny, to jedne z paneli, które znajdują się w ofercie wieloletniego sponsora drużyny Patricka Lefevere.

Wraz z zapowiedzianym wycofaniem się ze sponsoringu kolarstwa firmy Deceuninck, mogliśmy spodziewać się zmian na 2022 rok. Patrick Lefevere jest znany z tego, że świetnie odnajduje się w nawiązywaniu owocnych współprac z firmami. Wiele doniesień medialnych mówi, iż od sezonu 2023 do sponsorowania jego ekipy dołączy firma Soudal, dotychczas wspierająca inną drużynę World Touru. Oznaczałoby to kolejne wzmocnienie budżetu, które być może pozwoli zachować znaczną część gwiazdozbioru jakim w tej chwili dysponuje belgijska ekipa, a także umożliwi zakontraktowanie młodych utalentowanych kolarzy, z czego słynie drużyna Quick – Stepu.

W 2021 roku Lefevere ogłosił przedłużenia kontraktów z takimi zawodnikami jak: Julian Alaphilippe (do 2024 roku), Remco Evenepoel (do 2026 roku) czy Kasper Asgreen (do 2024 roku). Popularny menadżer potwierdził, że po Tour de France zasiądzie do negocjacji o nowej umowie z Markiem Cavendishem.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments