fot. Getty Images

Po wycofaniu się z Tour de France, Słowak przeszedł w Monako zabieg związany z urazem kolana, którego nabawił się po upadku na 3. etapie Wielkiej Pętli. 

Były mistrz świata czuje się dobrze i wkrótce wróci do treningów na rowerze. Sagan leżał w kraksie spowodowanej przez błąd, który popełnił Caleb Ewan. Peter kontynuował jazdę w La Grande Boucle aż do 12. etapu, kiedy ból okazał się być zbyt silny by Słowak stawił się na starcie kolejnego odcinka. Oto co Sagan miał do powiedzenia po zabiegu:

Chce podziękować całej drużynie BORA-hansgrohe, między innymi głównemu doktorowi Christopherowi Edlerowi za ich wsparcie po mojej kraksie. Dziękuje wszystkim kibicom za wiadomości oraz życzenia zdrowia, otrzymałem ich bardzo wiele. Doceniam to. Na 3. etapie zębatka uderzyła w moje kolano, wbiła się w skórę nad rzepką i zostawiła głęboką ranę. Czyściliśmy ją tak często jak tylko się dało by uniknąć infekcji, mimo tego kilka dni później nadeszło zapalenie, niestety musiałem wycofać się z Touru. Jeszcze raz dziękuję wszystkim lekarzom z kliniki w Monako za tak szybkie i bezbłędne zajęcie się moim kolanem. Już czuje się dużo lepiej.

Miejmy nadzieję, że ten uraz nie odbije się mocno na formie Słowaka w drugiej części sezonu i zdoła on przygotować swoją jak najlepszą dyspozycję na pozostałe cele. Sagan w 2021 roku wystartuje jeszcze między innymi w Paryż – Roubaix oraz mistrzostwach świata we Flandrii.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments