fot. Szymon Gruchalski / Voster ATS Team

Czech Michal Schlegel (Elkov-Kasper) wygrał klasyk odbywający się na Węgrzech – Visegrad 4 Kerekparverseny (1.2). Ósme miejsce zajął Jakub Murias (Voster ATS Team), a dziesiąty był Jakub Kaczmarek (HRE Mazowsze Serce Polski).

Tegoroczna edycja wyścigu Visegrad 4 Kerekparverseny rozpoczynała się w stolicy Węgier – Budapeszcie. Na trasie do Pannonhalmy, która liczyła sobie 157-kilometrów nie znajdowało się wiele trudności. Dopiero w samej końcówce na rundach kolarze musieli zmierzyć się z krótkim, dynamicznym podjazdem.

Dopiero po 40-kilometrach rywalizacji na czele uformował się czteroosobowy odjazd dnia. Znaleźli się w nim: Marcin Budziński (HRE Mazowsze Serce Polski), Dylan Hopkins (Ljubljana Gusto Santic), Zsolt Istlstekker (Epronex – Gesu Bikewear Cycling Team) oraz Robert Jenko (mebloJOGI Pro-concrete). Po przejechaniu 90-kilometrów trasy czołowa czwórka miała ponad pięć minut przewagi nad peletonem.

Z grona harcowników około 40-kilometrów przed końcową kreską zaatakowali: Marcin Budziński i Dylan Hopkins. Jeszcze 20-kilometrów przed metą grupa zasadnicza traciła minutę i 15 sekund do Polaka i Australijczyka.

Niestety peleton był bezlitosny dla Dylana Hopkinsa i Marcina Budzińskiego. Wspomniani harcownicy zostali wchłonięci przez grupę zasadniczą, gdy do mety zostało około 8-kilometrów. Na rundach w Pannonhalmie zaatakował Michal Schlegel (Elkov-Kasper). Czech zdołał samotnie przekroczyć linię mety i wygrał wyścig Visegrad 4 Kerekparverseny. Drugą lokatę w węgierskim klasyku zajął Chorwat Viktor Potocki (Ljubljana Gusto Santic), a trzeci był reprezentant gospodarzy Viktor Filutás (Giotti Victoria – Savini Due).

Najlepszy z Polaków Jakub Murias (Voster ATS Team) rywalizację w węgierskim klasyku zakończył na ósmej lokacie. Natomiast dziesiąte miejsce zajął kolarz ekipy HRE Mazowsze Serce Polski – Jakub Kaczmarek. W drugiej dziesiątce, na czternastej lokacie wyścig Visegrad 4 Kerekparverseny ukończył kolejny zawodnik ekipy Voster ATS Team – Paweł Cieślik.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments