Brytyjski sprinter Mark Cavendish (Deceuninck-Quick-Step) odniósł dziś swój 32. triumf w karierze na etapach wyścigu Tour de France. Liderem klasyfikacji generalnej „Wielkiej Pętli” pozostał Holender Mathieu van der Poel (Alpecin-Fenix).
Trasa szóstego etapu Wielkiej Pętli była niemalże całkowicie płaska. Między Tours a Chateauroux organizatorzy zaplanowali po jednej premii górskiej – na Côte de Saint-Aignan (4. kat.; 2,1 km; 2,9%) – i lotnej (w Lucay-Le-Male).
Finisz tym razem nie był bardzo skomplikowany – etap kończył się na ponad półtorakilometrowej prostej.
Na początku dzisiejszej rywalizacji kliku kolarzy próbowało zabrać się w odjazd. Ostatecznie pierwszym z harcowników, który na dobre oderwał się od peletonu był mistrz olimpijski w Rio de Janeiro – Greg Van Avermaet (AG2R Citroën Team). Po pewnym czasie do Belga dołączył Niemiec Roger Kluge (Lotto Soudal). 60-kilometrów przed finiszem dwójka harcowników miała już tylko minutę przewagi nad peletonem prowadzonym przez ekipy zainteresowane masowym sprintem na mecie w Chateauroux.
Przez kolejne kilometry na czele grupy zasadniczej mogliśmy oglądać głównie Tima Declercqa (Deceuninck-Quick-Step) oraz zawodników zespołu Alpecin-Fenix. Van Avermaet i Kluge nie mogli mieć żadnych złudzeń, że ich dzisiejsza akcja może zakończyć się sukcesem. 30-kilometrów Belg z Niemcem mieli tylko około 25 sekund przewagi nad peletonem.
12-kilometrów przed metą różnica między grupą zasadniczą, a uciekającą dwójką wzrosła do ponad 40 sekund. Mimo tego peleton w pełni kontrolował harcowników. Ostatecznie Greg Van Avermaet i Roger Kluge zostali doścignięci 2500 metrów przed metą. Zgodnie z oczekiwaniami o losach zwycięstwa etapowego miał zadecydować masowy sprint z peletonu.
Najlepiej na ostatnim kilometrze w kwestii rozprowadzenia swojego sprintera wyglądały ekipy Deceuninck-Quick-Step i Alpecin-Fenix. Finalnie na mecie pierwszy pojawił się pochodzący z Wyspy Man – sprinter „Watahy”. Drugie zwycięstwo etapowe w tegorocznym wyścigu Tour de France odniósł Mark Cavendish (Deceuninck-Quick-Step). Za Brytyjczykiem zafiniszował drugi Jasper Philipsen (Alpecin-Fenix). Natomiast na trzeciej lokacie etap zakończył Francuz Nacer Bouhanni (Arkéa-Samsic).
Liderem klasyfikacji generalnej wyścigu Tour de France pozostał Holender Mathieu van der Poel (Alpecin-Fenix).
🏆 Cav wins again !!!! 🏆
🏆 @MarkCavendish s’impose à nouveau !!! 🏆#TDF2021 pic.twitter.com/6UlVRqj7eb
— Tour de France™ (@LeTour) July 1, 2021
Wyniki szóstego etapu Tour de France 2021:
1 | Mark Cavendish (GBr) Deceuninck-QuickStep | 3:17:36 |
2 | Jasper Philipsen (Bel) Alpecin-Fenix | |
3 | Nacer Bouhanni (Fra) Team Arkea-Samsic | |
4 | Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ | |
5 | Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe | |
6 | Cees Bol (Ned) Team DSM | |
7 | Tim Merlier (Bel) Alpecin-Fenix | |
8 | Wout Van Aert (Bel) Jumbo-Visma | |
9 | Michael Matthews (Aus) Team BikeExchange | |
10 | Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo | |
11 | Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain Victorious | |
12 | Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal | |
13 | Maximilian Walscheid (Ger) Qhubeka-NextHash | |
14 | Rick Zabel (Ger) Israel Start-up Nation | |
15 | Mike Teunissen (Ned) Jumbo-Visma | |
16 | Bryan Coquard (Fra) B&B Hotels p/b KTM | |
17 | Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal | |
18 | Danny van Poppel (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | |
19 | Anthony Turgis (Fra) TotalEnergies | |
20 | Ivan Garcia Cortina (Spa) Movistar Team | |
21 | Michael Mørkøv (Den) Deceuninck-QuickStep | |
22 | Christophe Laporte (Fra) Cofidis | |
23 | André Greipel (Ger) Israel Start-up Nation | |
24 | Matej Mohoric (Slo) Bahrain Victorious | |
25 | Tadej Pogacar (Slo) UAE Team Emirates | |
26 | Luka Mezgec (Slo) Team BikeExchange | |
27 | Cyril Barthe (Fra) B&B Hotels p/b KTM | |
28 | Jonas Rickaert (Bel) Alpecin-Fenix | |
29 | Nils Eekhoff (Ned) Team DSM | |
30 | Benoit Cosnefroy (Fra) AG2R Citroën Team | |
31 | Richard Carapaz (Ecu) Ineos Grenadiers | |
32 | Enric Mas Nicolau (Spa) Movistar Team | |
33 | Joris Nieuwenhuis (Ned) Team DSM | |
34 | Mathieu van der Poel (Ned) Alpecin-Fenix | |
35 | Wilco Kelderman (Ned) Bora-Hansgrohe | |
36 | Victor Campenaerts (Bel) Qhubeka-NextHash | |
37 | Silvan Dillier (Swi) Alpecin-Fenix | |
38 | Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo | |
39 | Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team BikeExchange | |
40 | Harry Sweeny (Aus) Lotto Soudal | |
41 | Nans Peters (Fra) AG2R Citroën Team | |
42 | Davide Ballerini (Ita) Deceuninck-QuickStep | |
43 | Edvald Boasson Hagen (Nor) TotalEnergies | |
44 | Søren Kragh Andersen (Den) Team DSM | |
45 | Daniel McLay (GBr) Team Arkea-Samsic | |
46 | Geraint Thomas (GBr) Ineos Grenadiers | |
47 | Julien Simon (Fra) TotalEnergies | |
48 | David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ | |
49 | Vincenzo Nibali (Ita) Trek-Segafredo | |
50 | Alexey Lutsenko (Kaz) Astana-Premier Tech | |
51 | Guillaume Boivin (Can) Israel Start-up Nation | |
52 | Imanol Erviti (Spa) Movistar Team | |
53 | Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team | |
54 | Dorian Godon (Fra) AG2R Citroën Team | |
55 | Davide Formolo (Ita) UAE Team Emirates | |
56 | Greg Van Avermaet (Bel) AG2R Citroën Team | |
57 | Pierre Latour (Fra) TotalEnergies | |
58 | Fabien Doubey (Fra) TotalEnergies | |
59 | Lucas Hamilton (Aus) Team BikeExchange | |
60 | Ben O’Connor (Aus) AG2R Citroën Team | |
61 | Jakob Fuglsang (Den) Astana-Premier Tech | |
62 | Nairo Quintana (Col) Team Arkea-Samsic | |
63 | Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates | |
64 | Carlos Barbero (Spa) Qhubeka-NextHash | |
65 | Sergio Henao Montoya (Col) Qhubeka-NextHash | |
66 | Julian Alaphilippe (Fra) Deceuninck-QuickStep | |
67 | Guillaume Martin (Fra) Cofidis | |
68 | Luke Durbridge (Aus) Team BikeExchange | |
69 | Aurélien Paret Peintre (Fra) AG2R Citroën Team | |
70 | Philippe Gilbert (Bel) Lotto Soudal | |
71 | Franck Bonnamour (Fra) B&B Hotels p/b KTM | |
72 | Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe | |
73 | Miles Scotson (Aus) Groupama-FDJ | |
74 | Primoz Roglic (Slo) Jumbo-Visma | |
75 | Nils Politt (Ger) Bora-Hansgrohe | |
76 | Kasper Asgreen (Den) Deceuninck-QuickStep | |
77 | Warren Barguil (Fra) Team Arkea-Samsic | |
78 | Michael Valgren (Den) EF Education-Nippo | |
79 | Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Movistar Team | |
80 | Jonas Vingegaard (Den) Jumbo-Visma | |
81 | Casper Pedersen (Den) Team DSM | |
82 | Stefan Bissegger (Swi) EF Education-Nippo | |
83 | Rigoberto Uran (Col) EF Education-Nippo | |
84 | Louis Meintjes (RSA) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | |
85 | Pello Bilbao Lopez De Armentia (Spa) Bahrain Victorious | |
86 | Jonas Rutsch (Ger) EF Education-Nippo | |
87 | Magnus Cort (Den) EF Education-Nippo | |
88 | Jan Bakelants (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | |
89 | Steven Kruijswijk (Ned) Jumbo-Visma | |
90 | Wout Poels (Ned) Bahrain Victorious | |
91 | Esteban Chaves Rubio (Col) Team BikeExchange | |
92 | Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo | |
93 | Tiesj Benoot (Bel) Team DSM | |
94 | Hugo Houle (Can) Astana-Premier Tech | |
95 | Maxime Chevalier (Fra) B&B Hotels p/b KTM | |
96 | Richie Porte (Aus) Ineos Grenadiers | |
97 | Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo | |
98 | Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe | |
99 | Brent Van Moer (Bel) Lotto Soudal | |
100 | Ruben Guerreiro (Por) EF Education-Nippo | |
101 | Quentin Pacher (Fra) B&B Hotels p/b KTM | |
102 | Dylan Teuns (Bel) Bahrain Victorious | |
103 | Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ | |
104 | Michael Woods (Can) Israel Start-up Nation | |
105 | Michael Schär (Swi) AG2R Citroën Team | |
106 | Boy van Poppel (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | |
107 | Kenny Elissonde (Fra) Trek-Segafredo | |
108 | Omer Goldstein (Isr) Israel Start-up Nation | |
109 | Mattia Cattaneo (Ita) Deceuninck-QuickStep | |
110 | Cristian Rodriguez Martin (Spa) TotalEnergies | |
111 | Ruben Fernandez (Spa) Cofidis | |
112 | Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo | |
113 | Sergio Higuita Garcia (Col) EF Education-Nippo | |
114 | Nicholas Dlamini (RSA) Qhubeka-NextHash | |
115 | Stefan De Bod (RSA) Astana-Premier Tech | |
116 | Connor Swift (GBr) Team Arkea-Samsic | |
117 | Victor de la Parte (Spa) TotalEnergies | |
118 | Pierre Rolland (Fra) B&B Hotels p/b KTM | |
119 | Daniel Martin (Irl) Israel Start-up Nation | |
120 | Oliver Naesen (Bel) AG2R Citroën Team | |
121 | Tony Martin (Ger) Jumbo-Visma | |
122 | Sepp Kuss (USA) Jumbo-Visma | |
123 | Anthony Delaplace (Fra) Team Arkea-Samsic | |
124 | Cyril Gautier (Fra) B&B Hotels p/b KTM | 0:00:22 |
125 | Clément Russo (Fra) Team Arkea-Samsic | 0:00:24 |
126 | Elie Gesbert (Fra) Team Arkea-Samsic | |
127 | Jonas Koch (Ger) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 0:00:40 |
128 | Brandon McNulty (USA) UAE Team Emirates | 0:00:46 |
129 | Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo | 0:00:52 |
130 | Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana-Premier Tech | |
131 | Chris Froome (GBr) Israel Start-up Nation | |
132 | Fred Wright (GBr) Bahrain Victorious | 0:01:03 |
133 | Simon Geschke (Ger) Cofidis | 0:01:06 |
134 | Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal | 0:01:07 |
135 | Neilson Powless (USA) EF Education-Nippo | |
136 | Kristian Sbaragli (Ita) Alpecin-Fenix | |
137 | Luke Rowe (GBr) Ineos Grenadiers | |
138 | Roger Kluge (Ger) Lotto Soudal | |
139 | Dylan van Baarle (Ned) Ineos Grenadiers | |
140 | Mark Donovan (GBr) Team DSM | |
141 | Reto Hollenstein (Swi) Israel Start-up Nation | |
142 | Stefan Küng (Swi) Groupama-FDJ | |
143 | Jorge Arcas (Spa) Movistar Team | |
144 | Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe | 0:01:13 |
145 | Michał Kwiatkowski (Pol) Ineos Grenadiers | 0:01:51 |
146 | Georg Zimmermann (Ger) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | |
147 | Michael Gogl (Aut) Qhubeka-NextHash | |
148 | Lorenzo Rota (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | |
149 | Loïc Vliegen (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | |
150 | Jelle Wallays (Bel) Cofidis | |
151 | Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Ineos Grenadiers | |
152 | Jesus Herrada (Spa) Cofidis | |
153 | Tao Geoghegan Hart (GBr) Ineos Grenadiers | |
154 | Simon Yates (GBr) Team BikeExchange | |
155 | Rui Costa (Por) UAE Team Emirates | |
156 | Simon Clarke (Aus) Qhubeka-NextHash | |
157 | Xandro Meurisse (Bel) Alpecin-Fenix | |
158 | Rafał Majka (Pol) UAE Team Emirates | |
159 | Petr Vakoc (Cze) Alpecin-Fenix | |
160 | Alex Aranburu Deba (Spa) Astana-Premier Tech | |
161 | Carlos Verona Quintanilla (Spa) Movistar Team | |
162 | Ion Izagirre Insausti (Spa) Astana-Premier Tech | |
163 | Pierre-Luc Périchon (Fra) Cofidis | |
164 | Omar Fraile Matarranz (Spa) Astana-Premier Tech | |
165 | Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ | |
166 | Marc Hirschi (Swi) UAE Team Emirates | |
167 | Sean Bennett (USA) Qhubeka-NextHash | |
168 | Tim Declercq (Bel) Deceuninck-QuickStep | |
169 | Dries Devenyns (Bel) Deceuninck-QuickStep | |
170 | Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe | |
171 | Ide Schelling (Ned) Bora-Hansgrohe | |
172 | Jeremy Cabot (Fra) TotalEnergies | |
173 | Christopher Juul-Jensen (Den) Team BikeExchange | 0:01:56 |
174 | Mikkel Bjerg (Den) UAE Team Emirates | 0:02:13 |
175 | Marco Haller (Aut) Bahrain Victorious | 0:02:30 |
176 | Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ | 0:03:42 |
177 | Anthony Perez (Fra) Cofidis | 0:04:24 |
Klasyfikacja generalna:
1 | Mathieu van der Poel (Ned) Alpecin-Fenix | 20:09:17 |
2 | Tadej Pogacar (Slo) UAE Team Emirates | 0:00:08 |
3 | Wout Van Aert (Bel) Jumbo-Visma | 0:00:30 |
4 | Julian Alaphilippe (Fra) Deceuninck-QuickStep | 0:00:48 |
5 | Alexey Lutsenko (Kaz) Astana-Premier Tech | 0:01:21 |
6 | Pierre Latour (Fra) TotalEnergies | 0:01:28 |
7 | Rigoberto Uran (Col) EF Education-Nippo | 0:01:29 |
8 | Jonas Vingegaard (Den) Jumbo-Visma | 0:01:43 |
9 | Richard Carapaz (Ecu) Ineos Grenadiers | 0:01:44 |
10 | Primoz Roglic (Slo) Jumbo-Visma | 0:01:48 |
11 | Kasper Asgreen (Den) Deceuninck-QuickStep | 0:01:49 |
12 | Geraint Thomas (GBr) Ineos Grenadiers | 0:01:54 |
13 | Wilco Kelderman (Ned) Bora-Hansgrohe | 0:01:56 |
14 | Enric Mas Nicolau (Spa) Movistar Team | 0:01:58 |
15 | Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo | 0:02:08 |
16 | Jakob Fuglsang (Den) Astana-Premier Tech | 0:02:16 |
17 | David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ | 0:02:35 |
18 | Nairo Quintana (Col) Team Arkea-Samsic | 0:02:45 |
19 | Vincenzo Nibali (Ita) Trek-Segafredo | 0:02:55 |
20 | Sergio Higuita Garcia (Col) EF Education-Nippo | 0:03:06 |
21 | Pello Bilbao Lopez De Armentia (Spa) Bahrain Victorious | 0:03:24 |
22 | Esteban Chaves Rubio (Col) Team BikeExchange | |
23 | Søren Kragh Andersen (Den) Team DSM | 0:03:38 |
24 | Sergio Henao Montoya (Col) Qhubeka-NextHash | 0:03:55 |
25 | Richie Porte (Aus) Ineos Grenadiers | 0:03:58 |
26 | Lucas Hamilton (Aus) Team BikeExchange | 0:03:59 |
27 | Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain Victorious | 0:04:23 |
28 | Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo | 0:04:29 |
29 | Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe | 0:04:31 |
30 | Steven Kruijswijk (Ned) Jumbo-Visma | 0:04:39 |
31 | Ruben Guerreiro (Por) EF Education-Nippo | 0:04:47 |
32 | Ben O’Connor (Aus) AG2R Citroën Team | 0:04:56 |
33 | Matej Mohoric (Slo) Bahrain Victorious | 0:04:59 |
34 | Guillaume Martin (Fra) Cofidis | 0:05:17 |
35 | Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Movistar Team | 0:05:20 |
36 | Aurélien Paret Peintre (Fra) AG2R Citroën Team | 0:05:22 |
37 | Anthony Turgis (Fra) TotalEnergies | 0:05:24 |
38 | Wout Poels (Ned) Bahrain Victorious | 0:05:25 |
39 | Louis Meintjes (RSA) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 0:05:40 |
40 | Stefan Küng (Swi) Groupama-FDJ | 0:05:46 |
41 | Michael Matthews (Aus) Team BikeExchange | 0:06:28 |
42 | Tiesj Benoot (Bel) Team DSM | 0:06:33 |
43 | Greg Van Avermaet (Bel) AG2R Citroën Team | |
44 | Quentin Pacher (Fra) B&B Hotels p/b KTM | 0:06:35 |
45 | Mattia Cattaneo (Ita) Deceuninck-QuickStep | 0:06:37 |
46 | Jan Bakelants (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 0:07:17 |
47 | Stefan De Bod (RSA) Astana-Premier Tech | 0:07:21 |
48 | Dylan Teuns (Bel) Bahrain Victorious | 0:07:25 |
49 | Michael Valgren (Den) EF Education-Nippo | 0:07:57 |
50 | Davide Formolo (Ita) UAE Team Emirates | 0:08:07 |
51 | Neilson Powless (USA) EF Education-Nippo | 0:08:17 |
52 | Pierre Rolland (Fra) B&B Hotels p/b KTM | 0:08:42 |
53 | Xandro Meurisse (Bel) Alpecin-Fenix | 0:08:53 |
54 | Alex Aranburu Deba (Spa) Astana-Premier Tech | 0:09:00 |
55 | Guillaume Boivin (Can) Israel Start-up Nation | 0:09:32 |
56 | Mark Donovan (GBr) Team DSM | 0:10:07 |
57 | Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team | 0:10:13 |
58 | Ivan Garcia Cortina (Spa) Movistar Team | 0:10:21 |
59 | Elie Gesbert (Fra) Team Arkea-Samsic | 0:10:32 |
60 | Franck Bonnamour (Fra) B&B Hotels p/b KTM | 0:10:39 |
61 | Joris Nieuwenhuis (Ned) Team DSM | 0:11:07 |
62 | Anthony Delaplace (Fra) Team Arkea-Samsic | 0:11:24 |
63 | Magnus Cort (Den) EF Education-Nippo | 0:11:34 |
64 | Jonas Rickaert (Bel) Alpecin-Fenix | |
65 | Fabien Doubey (Fra) TotalEnergies | 0:11:47 |
66 | Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe | 0:11:49 |
67 | Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo | 0:11:52 |
68 | Daniel Martin (Irl) Israel Start-up Nation | 0:12:01 |
69 | Hugo Houle (Can) Astana-Premier Tech | 0:12:30 |
70 | Luka Mezgec (Slo) Team BikeExchange | 0:12:38 |
71 | Simon Yates (GBr) Team BikeExchange | 0:12:40 |
72 | Simon Geschke (Ger) Cofidis | 0:12:46 |
73 | Stefan Bissegger (Swi) EF Education-Nippo | 0:12:53 |
74 | Oliver Naesen (Bel) AG2R Citroën Team | 0:12:54 |
75 | Boy van Poppel (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 0:13:00 |
76 | Kenny Elissonde (Fra) Trek-Segafredo | 0:13:10 |
77 | Cyril Barthe (Fra) B&B Hotels p/b KTM | 0:13:27 |
78 | Victor de la Parte (Spa) TotalEnergies | |
79 | Connor Swift (GBr) Team Arkea-Samsic | 0:13:30 |
80 | Julien Simon (Fra) TotalEnergies | 0:13:33 |
81 | Nils Eekhoff (Ned) Team DSM | 0:14:04 |
82 | Philippe Gilbert (Bel) Lotto Soudal | 0:14:11 |
83 | Michael Gogl (Aut) Qhubeka-NextHash | 0:14:18 |
84 | Ruben Fernandez (Spa) Cofidis | 0:14:28 |
85 | Edvald Boasson Hagen (Nor) TotalEnergies | 0:14:38 |
86 | Michael Woods (Can) Israel Start-up Nation | 0:14:53 |
87 | Dylan van Baarle (Ned) Ineos Grenadiers | 0:15:40 |
88 | Dorian Godon (Fra) AG2R Citroën Team | 0:15:47 |
89 | Omar Fraile Matarranz (Spa) Astana-Premier Tech | |
90 | Brent Van Moer (Bel) Lotto Soudal | 0:15:52 |
91 | Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ | 0:16:04 |
92 | Dries Devenyns (Bel) Deceuninck-QuickStep | 0:16:05 |
93 | Silvan Dillier (Swi) Alpecin-Fenix | 0:16:26 |
94 | Rui Costa (Por) UAE Team Emirates | 0:16:32 |
95 | Christophe Laporte (Fra) Cofidis | 0:16:34 |
96 | Cristian Rodriguez Martin (Spa) TotalEnergies | 0:16:44 |
97 | Michał Kwiatkowski (Pol) Ineos Grenadiers | 0:17:10 |
98 | Cyril Gautier (Fra) B&B Hotels p/b KTM | 0:17:12 |
99 | Rafał Majka (Pol) UAE Team Emirates | 0:17:18 |
100 | Warren Barguil (Fra) Team Arkea-Samsic | 0:17:37 |
101 | Nans Peters (Fra) AG2R Citroën Team | 0:18:06 |
102 | Victor Campenaerts (Bel) Qhubeka-NextHash | 0:18:13 |
103 | Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo | 0:18:24 |
104 | Jonas Rutsch (Ger) EF Education-Nippo | 0:18:32 |
105 | Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe | 0:18:34 |
106 | Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates | 0:18:51 |
107 | Brandon McNulty (USA) UAE Team Emirates | 0:18:58 |
108 | Ion Izagirre Insausti (Spa) Astana-Premier Tech | 0:19:15 |
109 | Imanol Erviti (Spa) Movistar Team | 0:19:27 |
110 | Michael Schär (Swi) AG2R Citroën Team | 0:19:38 |
111 | Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Ineos Grenadiers | 0:19:51 |
112 | Loïc Vliegen (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 0:19:58 |
113 | Benoit Cosnefroy (Fra) AG2R Citroën Team | 0:20:12 |
114 | Carlos Verona Quintanilla (Spa) Movistar Team | 0:20:17 |
115 | Tao Geoghegan Hart (GBr) Ineos Grenadiers | 0:20:20 |
116 | Davide Ballerini (Ita) Deceuninck-QuickStep | 0:20:35 |
117 | Maximilian Walscheid (Ger) Qhubeka-NextHash | |
118 | Fred Wright (GBr) Bahrain Victorious | 0:21:07 |
119 | Kristian Sbaragli (Ita) Alpecin-Fenix | 0:21:51 |
120 | Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ | 0:22:20 |
121 | Jasper Philipsen (Bel) Alpecin-Fenix | 0:22:27 |
122 | Miles Scotson (Aus) Groupama-FDJ | 0:22:42 |
123 | Carlos Barbero (Spa) Qhubeka-NextHash | 0:22:43 |
124 | Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal | 0:22:47 |
125 | Maxime Chevalier (Fra) B&B Hotels p/b KTM | 0:23:01 |
126 | Michael Mørkøv (Den) Deceuninck-QuickStep | 0:23:22 |
127 | Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe | 0:23:42 |
128 | Nacer Bouhanni (Fra) Team Arkea-Samsic | 0:23:55 |
129 | Luke Rowe (GBr) Ineos Grenadiers | 0:23:58 |
130 | Lorenzo Rota (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 0:24:03 |
131 | Sean Bennett (USA) Qhubeka-NextHash | 0:24:06 |
132 | Jonas Koch (Ger) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 0:24:10 |
133 | Danny van Poppel (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 0:24:39 |
134 | Luke Durbridge (Aus) Team BikeExchange | 0:24:52 |
135 | Nicholas Dlamini (RSA) Qhubeka-NextHash | 0:25:20 |
136 | Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal | 0:25:58 |
137 | Nils Politt (Ger) Bora-Hansgrohe | 0:26:07 |
138 | Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana-Premier Tech | 0:26:28 |
139 | Jelle Wallays (Bel) Cofidis | 0:26:30 |
140 | Jesus Herrada (Spa) Cofidis | 0:26:38 |
141 | Jorge Arcas (Spa) Movistar Team | 0:26:44 |
142 | Anthony Perez (Fra) Cofidis | 0:26:45 |
143 | Tim Merlier (Bel) Alpecin-Fenix | 0:26:46 |
144 | Petr Vakoc (Cze) Alpecin-Fenix | 0:26:53 |
145 | Simon Clarke (Aus) Qhubeka-NextHash | 0:26:55 |
146 | Mikkel Bjerg (Den) UAE Team Emirates | 0:27:01 |
147 | Mark Cavendish (GBr) Deceuninck-QuickStep | 0:27:13 |
148 | Harry Sweeny (Aus) Lotto Soudal | 0:27:19 |
149 | Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ | 0:27:22 |
150 | Cees Bol (Ned) Team DSM | 0:27:35 |
151 | Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ | 0:27:57 |
152 | Sepp Kuss (USA) Jumbo-Visma | 0:28:22 |
153 | Christopher Juul-Jensen (Den) Team BikeExchange | 0:28:56 |
154 | Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe | 0:29:12 |
155 | Tim Declercq (Bel) Deceuninck-QuickStep | 0:29:22 |
156 | Jeremy Cabot (Fra) TotalEnergies | 0:29:30 |
157 | Casper Pedersen (Den) Team DSM | 0:29:40 |
158 | André Greipel (Ger) Israel Start-up Nation | 0:29:54 |
159 | Mike Teunissen (Ned) Jumbo-Visma | 0:29:57 |
160 | Pierre-Luc Périchon (Fra) Cofidis | 0:30:30 |
161 | Omer Goldstein (Isr) Israel Start-up Nation | 0:30:31 |
162 | Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal | 0:32:21 |
163 | Georg Zimmermann (Ger) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 0:32:59 |
164 | Bryan Coquard (Fra) B&B Hotels p/b KTM | 0:33:05 |
165 | Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo | 0:33:18 |
166 | Rick Zabel (Ger) Israel Start-up Nation | 0:33:38 |
167 | Chris Froome (GBr) Israel Start-up Nation | 0:33:41 |
168 | Tony Martin (Ger) Jumbo-Visma | 0:35:02 |
169 | Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo | 0:35:19 |
170 | Marc Hirschi (Swi) UAE Team Emirates | 0:37:20 |
171 | Reto Hollenstein (Swi) Israel Start-up Nation | 0:37:49 |
172 | Marco Haller (Aut) Bahrain Victorious | 0:38:15 |
173 | Clément Russo (Fra) Team Arkea-Samsic | 0:39:06 |
174 | Roger Kluge (Ger) Lotto Soudal | 0:39:36 |
175 | Daniel McLay (GBr) Team Arkea-Samsic | 0:39:58 |
176 | Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team BikeExchange | 0:40:26 |
177 | Ide Schelling (Ned) Bora-Hansgrohe | 0:41:17 |