fot. Małopolski Wyścig Górski

Dwuetapowa impreza, która wstępnie posiadała kategorię wyścigu 2.2, miała się odbyć w dniach 04-05.09.2021, ale niestety została odwołana. 

Polski Związek Kolarski na swej stronie zamieścił krótką notkę informującą o odwołaniu wyścigu bez podania przyczyny. Miała być to reaktywacja tego wydarzenia. Ostatnia edycja Dookoła Warmii i Mazur, czyli wyścigu o długiej kolarskiej historii, odbyła się w 2000 roku, a zwyciężył w niej Marcin Sapa. Miejmy nadzieje, że jeszcze kiedyś wróci on do kalendarza polskich wyścigów zawodowych.

W tym sezonie, w Polsce, odbyły się jak dotąd cztery szosowe imprezy rangi UCI – ORLEN Wyścig Narodów (U23), Małopolski Wyścig Górski, Międzynarodowy Wyścig „Solidarności” i Olimpijczyków oraz mistrzostwa Polski.

Najbliższym wyścigiem wchodzącym w skład kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej będzie Dookoła Mazowsza (2.2), który ma odbyć się w dniach 14-17 lipca. Dzień po zakończeniu mazowieckiej etapówki kolarze będą rywalizować w Pucharze MON (1.2) i Grand Prix Polski, wchodzące w skład Visegrad 4 Bicycle Race (1.2).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments