fot. PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk

Kolarze amatorzy oraz mastersi rywalizujący w cyklu PKO Ubezpieczenia VIA Dolny Śląsk ścigali się w Dolinie Baryczy. Trzeci etap cyklu ze startem i metą w Żmigrodzie zgromadził na starcie około 450 osób rywalizujących na dwóch dystansach.

Wyścig zaplanowany pomiędzy miejscowościami Żmigród i Prusice przebiegał w dobrych warunkach pogodowych przy dość mocno wiejącym wietrze. Dzięki temu, choć runda była identyczna jak rok wcześniej, ściganie okazało się zupełnie inne. Nie zabrakło ataków oraz kolarskich rantów a peleton dzielił się na mniejsze grupki do momentu wyselekcjonowania najmocniejszych zawodników na czele stawki.

Panie tradycyjnie miały dedykowany tylko dla siebie sektor który na trasę wyruszył jako ostatni. Po przejechaniu pierwszej rundy zawodniczki rywalizujące na dystansie FUN finiszowały o jak najlepsze miejsca a zawodniczki które zadeklarowały start na dystansie PRO do pokonania miały jeszcze jedno okrążenie.

Na dystanse FUN – 36 km-  wśród kobiet najszybciej trasę pokonały:
1) Katarzyna Kalita – Brandovo
2) Dorota Janusz – Road-Racing.pl
3) Agata Madej – Quest Road

Wśród panów najlepiej trudy trasy pokonali:
1) Tomasz Szrajber – Sokół Skalmierzyce – 39,93 km/h
2) Łukasz Dwornicki – Road-Racing.pl
3) Michał Lorenc – Szczepan Bike Gorzów Wlkp.

Na dystansie Pro kobiety miały do przejechania 72 km a najlepiej poradziły sobie:
1) Katarzyna Wełna – 7R Rowmix Team p/b 72D
2) Karolina Przybylak – Road-Racing.pl
3) Joanna Balawajder – Seven Perceptus Team

Panowie na dłuższym dystansie musieli zmierzyć się z trasą o długości 108 km – najszybsi tego dnia byli:
1) Damian Miela – STREFASPORTU.PL MW INVEST
2) Jakub Jąkała – 7R Rowmix Team p/b 72D
3) Przemysław Wiśniewski – Kopernik Toruńskie Pierniki Team

Przy okazji wyścigów dla dorosłych rywalizowali również najmłodsi w ramach PKO Ubezpieczenia Junior Race. Dzieci od najmłodszych lat bawiły się w kolarstwo na rundzie wiodącej dookoła Żmigrodzkiego rynku. To już druga odsłona wyścigów dzieci a na kolejną zapraszamy do Gromadki 27 czerwca. Na starcie stanęło 80 dzieci podzielonych na 4 osobne wyścigi. Dla najlepszych czekały prawdopodobnie pierwsze w życiu trofea sportowe. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział.

 

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments