fot. Israel Start-Up Nation

Ekipa Israel Start-Up Nation poinformowała, że Chris Froome wystartuje w tegorocznej edycji Tour de France. Czterokrotny zwycięzca wyścigu będzie pełnił rolę kapitana drużyny.

Po dwóch latach przerwy, Chris Froome powróci na Tour de France. Ostatni raz Brytyjczyk brał udział w Wielkiej Pętli w 2018 roku – zajął wtedy trzecie miejsce, ulegając swojemu koledze z drużyny, Geraintowi Thomasowi, oraz Tomowi Dumoulinowi, który ścigał się wtedy w barwach Team Sunweb.

Rok później Froome ponownie chciał spróbować sięgnąć po piąty triumf w Tour de France, lecz z powodu kraksy, której uległ podczas rekonesansu indywidualnej jazdy na czas w Criterium du Dauphine, nie wystartował w najbardziej prestiżowym wyścigu świata. Do rywalizacji Brytyjczyk powrócił dopiero w 2020 roku. Od tego czasu próbuje wrócić do swojej dawnej dyspozycji, lecz na obecną chwilę jest tego daleki.

Z tego powodu nie pojedzie on w Wielkiej Pętli jako lider drużyny na klasyfikację generalną. Tym będzie Michael Woods, który niedawno zajął piąte miejsce w Tour de Suisse. Froome będzie pełnił rolę kapitana Israel Start-Up Nation.

– Wartość jego doświadczenia, jako czterokrotnego zwycięzcy Touru, jest nie do przeceniania. Będzie ono niezwykle przydatne dla drużyny podczas wyścigu. Jeśli chodzi o poziom sportowy, mam nadzieję, że będzie on lepszy po niedawnym obozie treningowym w Alpach. Mamy nadzieję, że z etapu na etap zobaczymy coraz większy progres Chrisa

– mówił w komunikacie prasowym ekipy Rik Verbrugghe, dyrektor sportowy Israel Start-Up Nation.

– Po dwóch latach przerwy, nie mogę doczekać się powrotu na Tour de France. To była żmudna podróż, od czasu mojej kraksy, ale powrót na ten wyścig był jedną z moich największych motywacji. Pracowałem niestrudzenie, żeby dotrzeć do miejsca, w którym teraz się znajduję. Chociaż nie będę jechał jako lider, mam nadzieję wspierać drużynę z całych sił jako kapitan. Mamy w ekipie silnego Michaela Woodsa i nie mogę się doczekać, by dać z siebie wszystko dla drużyny i dla niego

– dodał Chris Froome.

Tegoroczna edycja Tour de France rozpocznie się w przyszłą sobotę, 26 czerwca.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments