fot. PhotoGomezSport

Dunka Emma Norsgaard przedłużyła swój kontrakt z hiszpańską ekipą Movistar Team Women. Jej nowa umowa będzie obowiązywała do końca 2024 roku.

Emma Norsgaard zasiliła hiszpańską formację na początku bieżącego roku. Obok aktualnej mistrzyni Europy, Annemiek van Vleuten, jest ona jednym z najważniejszych filarów drużyny. W tym sezonie odniosła już cztery zwycięstwa – na etapach Ceratizit Festival Elsy Jacobs i Internationale LOTTO Thüringen Ladies Tour.

Z bardzo dobrej strony pokazywała się też w belgijskich wyścigach klasycznych. Na drugim miejscu kończyła aż 4 z nich – Omloop Het Nieuwsblad, Le Samyn des Dames, Oxyclean Classic Brugge-De Panne oraz Scheldeprijs.

– Dotychczas był to dla mnie niesamowity rok. Movistar Team dał mi wiele wiary w siebie. Naprawdę ufam temu projektowi i to nakłoniło mnie do podpisania umowy na kolejne dwa lata (wcześniejszy kontrakt obowiązywał do końca 2022 roku). Nie mogę się doczekać, co przyniesie nam przyszłość

– mówiła Emma Norsgaard w oficjalnym komunikacie ekipy.

W najbliższy weekend Dunka będzie bronić tytułu mistrzyni kraju w wyścigu ze startu wspólnego. Później, w lipcu, weźmie udział w Giro d’Italia kobiet, gdzie będzie liderką drużyny Movistar Team Women.

Nasz wywiad z Emmą Norsgaard można znaleźć TUTAJ.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments