fot. Szymon Gruchalski / Voster ATS Team

Francuz Alexis Guerin (Team Vorarlberg) wygrał trzeci etap wyścigu Oberösterreich Rundfahrt i został zwycięzca klasyfikacji generalnej wyprzedzając o zaledwie jedną sekundę Riccardo Zoidla (Team Felbermayr – Simplon Wels). Czwarte miejsce na etapie zajął Paweł Cieślik, a szósty był Szymon Rekita (obaj Voster ATS Team). Natomiast Tomasz Budziński (HRE Mazowsze Serce Polski) zajął 14. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Ostatni odcinek austriackiego wyścigu rozpoczynał się w mieście Traun, a po przejechaniu 124-kilometrów kończył się na podjeździe Hinterstoder (Höss) (9,8 km, śr. 8,1%). Profil dzisiejszego etapu zapowiadał walkę klasycznych górali, którzy między sobą mieli rozstrzygnąć losy zwycięstwa etapowego oraz ostatecznego kształtu klasyfikacji generalnej wyścigu Oberösterreich Rundfahrt.

Ucieczkę na ostatnim etapie stworzyło w sumie sześciu zawodników, wśród których był Polak Maciej Paterski (Voster ATS Team). 65-kilometrów przed metą uciekinierzy nad peletonem mieli dwie minuty i 15 sekund przewagi. Niestety grupa zasadnicza była dla harcowników bezlitosna i to z grona kolarzy jadących w peletonie poznaliśmy dzisiejszego zwycięzcę etapu i całego wyścigu.

W końcówce podjazdu Hinterstoder (Höss) (9,8 km, śr. 8,1%) o triumf walczyli Alexis Guerin (Team Vorarlberg) oraz Riccardo Zoidl (Team Felbermayr – Simplon Wels). Francuz o sekundę wyprzedził na mecie Austriaka i dodatkowo dzięki uzyskanej bonifikacie wygrał klasyfikację generalną wyścigu Oberösterreich Rundfahrt. Riccardo Zoidl w ostatecznym rozrachunku przegrał „generalkę” swojej rodzimej imprezy o zaledwie jedną sekundę.

Dobrze na dzisiejszym, królewskim etapie wyścigu odbywającego się na austriackich szosach zaprezentowali się Polacy. Ze stratą 38 sekund na metę przyjechał Paweł Cieślik (Voster ATS Team), który zakończył wyścig w klasyfikacji generalnej na siedemnastej lokacie. Oczko wyżej w „generalce” ściganie w Oberösterreich Rundfahrt ukończył jego kolega z ekipy Voster ATS Team – Szymon Rekita, który był dziś szósty.

Najlepszym z Polaków w kontekście klasyfikacji generalnej był Tomasz Budziński (HRE Mazowsze Serce Polski). Urodzony w Opocznie kolarz, który zajął dziś 24. miejsce na etapie, wyścig zakończył na czternastej lokacie w klasyfikacji generalnej.

Pełne wyniki Oberösterreich Rundfahrt 2021 dostępne są pod tym linkiem.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments