Zawodniczka zespołu MAT ATOM Deweloper Wrocław Agnieszka Skalniak-Sójka wygrała etap i klasyfikację generalną wyścigu Belgrade GP Woman Tour. Oprócz tego na ostatnim etapie imprezy odbywającej się w Serbii triumf odniosła Dominika Włodarczyk, również reprezentująca wrocławską drużynę.

Wczoraj w sobotę w okolicach Belgradu odbyły się dwa etapy wyścigu Belgrade GP Woman Tour. Pierwszy z tych odcinków był jazdą indywidualną na czas o długości zaledwie 4000 metrów. Najlepsza w tej specjalności okazała się Holenderka Daniek Hengeveld (GT Krush Tunap), a na drugim miejscu, zaledwie 6 sekund wolniej tę trasę pokonała Agnieszka Skalniak-Sójka.

Na kolejnym, popołudniowym etapie to właśnie brązowa medalistka mistrzostw świata w Ponferradzie w juniorkach odniosła zwycięstwo „na solo” z przewagą niemal dwóch minut nad peletonem. Grupę zasadniczą na metę przyprowadziły zawodniczki MAT ATOM Deweloper Wrocław. Drugie miejsce zajęła Katarzyna Wilkos, a jako trzecia finiszowała Łucja Pietrzak.

W niedziele odbył się 102-kilometrowy etap rozegrany na rundach w samym Belgradzie. Tym razem triumf odniosła kolejna zawodniczka z zespołu MAT ATOM Deweloper Wrocław – Dominika Włodarczyk. Na drugiej lokacie finiszowała reprezentantka gospodarzy Jelena Erič, a trzecie miejsce zajęła reprezentantka Ukrainy Hanna Solovey.

Natomiast w klasyfikacji generalnej całe podium zajęły zawodniczki wrocławskiego zespołu. Zwycięstwo w klasyfikacji generalnej przypieczętowała Agnieszka-Skalniak Sójka. Druga była dzisiejsza zwyciężczyni Dominika Włodarczyk, a trzecie miejsce zajęła Łucja Pietrzak.

Poprzedni artykułOberösterreich Rundfahrt 2021: Paweł Cieślik czwarty na etapie. Alexis Guerin bierze wszystko
Następny artykułRichard Carapaz: „Pokazaliśmy siłę naszego zespołu”
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.