Arnaud Démare (Groupama – FDJ) wygrał po finiszu z dużej grupy drugi etap La Route d’Occitanie. Liderem pozostał Andrea Vendrame (AG2R Citroën Team). 

W drugim dniu francuskiej “etapówki” na kolarzy czekał najdłuższy odcinek w tegorocznej edycji. Musieli przejechać ponad 198 kilometrów z Villefranche-De-Rouergue do Auch po dość pagórkowatej trasie.

W ucieczkę dnia zabrało się dziś dwóch kolarzy:  Adne VAN ENGELEN (Bike Aid) i Angel MADRAZO RUIZ (Burgos-BH).

Na wszystkich górskich premiach wygrywał Madrazo Ruiz, ale jako trzeci meldował się tam Álvaro Cuadros (Caja Rural – Seguros RGA), który utrzymał prowadzenie w klasyfikacji. 80 kilometrów przed metą z peletonu skontrowali: Morne VAN NIEKERK (St-Michel-Auber 93), Samuel LEROUX (Xelliss-Roubaix Lille Métropole) i Valentin RETAILLEAU (Francja).

Goniąca trójka szybko dojechała do czołówki. Na 50 kilometrów przed metą ucieczka miała prawie 3 minuty przewagi. W peletonie pracowali głównie kolarze EF Education-Nippo, Groupama-FDJ oraz Total Direct Energie. Lotne premie wygrali Van Engelen i Retailleau.

Duża grupa doścignęła czterech uciekinierów na 9 kilometrów przed metą. Jednak na czele nadal kręcił Madrazo, który miał ponad 20 sekund przewagi. Hiszpan walczył ambitnie, ale ostatecznie musiał uznać wyższość dużej grupy.

Sprint w Auch był dość wymagający, ponieważ ostatnie 400 metrów miało 6 % średniego nachylenia. Najlepiej w tych warunkach odnalazł się Arnaud Démare (Groupama – FDJ). Kolejne miejsca zajęli Orluis Aular (Caja Rural – Seguros RGA) i Jacopo Mosca (Trek – Segafredo).

Wyniki drugiego etapu:

1. DEMARE Arnaud (FRA) GFC les 198,7 km en 5h01’31” (moy. 39,54 km/h) (b : 10”)
2. * AULAR SANABRIA Orluis Alberto (VEN) CJR à 00” (b : 6”)
3. MOSCA Jacopo (ITA) TFS ” (b : 4”)
4. MANZIN Lorrenzo (FRA) TDE ”
5. * GONZALEZ LOPEZ David (ESP) CJR ”
6. HARDY Romain (FRA) ARK ”
7. BOUDAT Thomas (FRA) ARK ”
8. VENDRAME Andrea (ITA) ACT ”
9. VERMEULEN Emiel (BEL) XRL ”
10. MAS BONET Luis Guillermo (ESP) MOV ”
11. MÜHLBERGER Gregor (AUT) MOV ”
12. MAURELET Flavien (FRA) AUB ”
13. * BOILEAU Alan (FRA) BBK ”
14. TRARIEUX Julien (FRA) DKO ”
15. SWIFT Ben (GBR) IGD ”
16. HERRADA Jesus (ESP) COF ”
17. CICCONE Giulio (ITA) TFS ”
18. KUDUS Merhawi (ERI) APT ”
19. * ADRIA OLIVERAS Roger (ESP) EKP ”
20. SANCHEZ Luis Leon (ESP) APT ”
21. CAM Maxime (FRA) BBK ”
22. * PARRA CUERDA Jose Felix (ESP) EKP ”
23. * BOU COMPANY Joan (ESP) EUS ”
24. EZQUERRA MUELA Jesus (ESP) BBH ”
25. GALLOPIN Tony (FRA) ACT ”
26. MALDONADO Anthony (FRA) AUB ”
27. BAGIOLI Nicola (ITA) BBK ”
28. * CHAMPOUSSIN Clément (FRA) ACT ”
29. * BONNET Thomas (FRA) FRA ”
30. PEDRERO Antonio (ESP) MOV ”
31. * GARCIA SOSA Jhojan Orlando (COL) CJR ”
32. * AGIRRE EGAÑA Jon (ESP) EKP ”
33. URRUTY Maxime (FRA) XRL ”
34. GESBERT Elie (FRA) ARK ”
35. SCHÖNBERGER Sebastian (AUT) BBK ”
36. LEDANOIS Kevin (FRA) ARK ”
37. * BERTHET Clément (FRA) DKO ”
38. * BAUDIN Alex (FRA) FRA ”
39. RODRIGUEZ MARTIN Cristian (ESP) TDE ”
40. DIAZ GALLEGO Jose Manuel (ESP) DKO ”
41. RODRIGUEZ GARAICOECHEA Oscar (ESP) APT ”
42. * BALLARIN MANSO Iker (ESP) EUS ”
43. * HOLLMANN Juri (GER) MOV ”
44. * ELOSEGUI MOMEÑE Iñigo (ESP) MOV ”
45. JUARISTI ARRIETA Txomin (ESP) EUS ”
46. PRADES REVERTER Eduard (ESP) DKO ”
47. CABOT Jeremy (FRA) TDE ”
48. BRAMBILLA Gianluca (ITA) TFS ”
49. AMEZQUETA MORENO Julen (ESP) CJR ”
50. * GARCIA PIERNA Carlos (ESP) EKP ”
51. ITURRIA SEGUROLA Mikel (ESP) EUS ”
52. * FINE Eddy (FRA) COF ”
53. * CARR Simon (GBR) EFN ”
54. OKAMIKA BENGOETXEA Ander (ESP) BBH ”
55. DE WITTE Mathias (BEL) XRL ”
56. ROSSETTO Stéphane (FRA) AUB ”
57. NAVARRO GARCIA Daniel (ESP) BBH ”
58. * PRODHOMME Nicolas (FRA) ACT ”
59. * TOUMIRE Hugo (FRA) FRA ”
60. * NATAROV Yuriy (KAZ) APT ”
61. * LOPEZ FUENTES Diego (ESP) EKP ”
62. BIZKARRA ETXEGIBEL Mikel (ESP) EUS ”
63. * JOUSSEAUME Alan (FRA) FRA ”
64. * KIPKEMBOI Salim (KEN) BAI ”
65. * RIES Michel (LUX) TFS ”
66. * MURGUIALDAY Jokin (ESP) CJR à 25”
67. * KAGIMU Charles (UGA) BAI ”
68. BETTIOL Alberto (ITA) EFN à 28”
69. GUARNIERI Jacopo (ITA) GFC ”
70. SINKELDAM Ramon (NED) GFC ”
71. DEBESAY Mekseb (ERI) BAI ”
72. * DELETTRE Alexandre (FRA) DKO à 34”
73. * LOUVEL Matis (FRA) ARK à 37”
74. * BARCELO ARAGON Fernando (ESP) COF ”
75. * MARQUEZ ROMAN Marti (ESP) EKP ”
76. BRAVO OIARBIDE Garikoitz (ESP) EUS ”
77. GROSU Eduard-Michael (ROU) DKO ”
78. * RIVERA VARGAS Brandon Smith (COL) IGD à 41”
79. * LOPEZ PEREZ Juan Pedro (ESP) TFS ”
80. PAILLOT Yoann (FRA) AUB à 46”
81. SCOTSON Miles (AUS) GFC ”
82. LANGELLOTTI Victor (MON) BBH à 50”
83. QUINTANA Dayer (COL) ARK ”
84. FERASSE Thibault (FRA) BBK ”
85. * CHAMPION Thomas (FRA) COF à 57”
86. * RODRIGUES DE CARVALHO André (POR) COF ”
87. * RUIZ SEDANO Ibon (ESP) EKP ”
88. HERRADA Jose (ESP) COF ”
89. CABEDO CARDA Oscar (ESP) BBH ”
90. CALMEJANE Lilian (FRA) ACT ”
91. * JØRGENSEN Mathias (DEN) MOV ”
92. MORICE Julien (FRA) BBK ”
93. * RETAILLEAU Valentin (FRA) FRA ” (b : 2”)
94. GENIEZ Alexandre (FRA) TDE ”
95. DOULL Owain (GBR) IGD à 01’05”
96. ROSA Diego (ITA) ARK ”
97. WURF Cameron (AUS) IGD ”
98. VAN NIEKERK Morné (RSA) AUB ”
99. * BRAZ AFONSO Clément (FRA) FRA ”
100. NIELSEN Magnus Cort (DEN) EFN à 00”
101. GRELLIER Fabien (FRA) TDE à 01’25”
102. * FERRON Valentin (FRA) TDE ”
103. GUILLONNET Adrien (FRA) AUB à 01’32”
104. * DEWULF Stan (BEL) ACT à 01’47”
105. FERNANDEZ CRUZ Delio (ESP) DKO à 01’57”
106. * MOZZATO Luca (ITA) BBK ”
107. ANTOMARCHI Julien (FRA) XRL à 02’02”
108. CARDIS Romain (FRA) AUB à 00”
109. OWEN Logan (USA) EFN à 02’10”
110. DOCKER Mitchell (AUS) EFN à 02’38”
111. KONOVALOVAS Ignatas (LTU) GFC ”
112. BASSO Leonardo (ITA) IGD ”
113. KÖNIG Marco (GER) BAI à 03’20”
114. * GAILLARD Marlon (FRA) TDE ”
115. PICOUX Maximilien (BEL) XRL ”
116. MORTON Lachlan (AUS) EFN à 03’32”
117. MADRAZO RUIZ Angel (ESP) BBH ” (b : 2”)
118. LEROUX Samuel (FRA) XRL ” (b : 3”)
119. GRUZDEV Dmitriy (KAZ) APT à 04’56”
120. * MOLENAAR Alex (NED) BBH ”
121. * BARTA William (USA) EFN ”
122. CUADROS MORATA Alvaro (ESP) CJR ”
123. SAEZ BENITO Hector (ESP) CJR ”
124. MORA VEDRI Sebastian (ESP) MOV ”
125. VAN ENGELEN Adne (NED) BAI à 05’20” (b : 5”)
126. CARSTENSEN Lucas (GER) BAI à 05’47”
127. * DAVY Clément (FRA) GFC ”
128. ROUX Anthony (FRA) GFC à 06’47”
129. * FEDOROV Yevgeniy (KAZ) APT à 12’22”
130. DUVAL Julien (FRA) ACT à 19’06”

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1. VENDRAME Andrea (ITA) ACT les 355,2 km en 9h01’02” (moy. 39,391 km/h)
2. MOSCA Jacopo (ITA) TFS à 06”
3. NIELSEN Magnus Cort (DEN) EFN à 08”
4. * AGIRRE EGAÑA Jon (ESP) EKP à 12”
5. DIAZ GALLEGO Jose Manuel (ESP) DKO à 13”
6. HARDY Romain (FRA) ARK à 14”
7. SWIFT Ben (GBR) IGD ”
8. HERRADA Jesus (ESP) COF ”
9. SANCHEZ Luis Leon (ESP) APT ”
10. * ADRIA OLIVERAS Roger (ESP) EKP ”
11. GALLOPIN Tony (FRA) ACT ”
12. * BOILEAU Alan (FRA) BBK ”
13. MÜHLBERGER Gregor (AUT) MOV ”
14. * BOU COMPANY Joan (ESP) EUS ”
15. CICCONE Giulio (ITA) TFS ”
16. * CHAMPOUSSIN Clément (FRA) ACT ”
17. * GARCIA SOSA Jhojan Orlando (COL) CJR ”
18. KUDUS Merhawi (ERI) APT ”
19. MAS BONET Luis Guillermo (ESP) MOV ”
20. GESBERT Elie (FRA) ARK ”
21. * PARRA CUERDA Jose Felix (ESP) EKP ”
22. TRARIEUX Julien (FRA) DKO ”
23. RODRIGUEZ GARAICOECHEA Oscar (ESP) APT ”
24. SCHÖNBERGER Sebastian (AUT) BBK ”
25. * BERTHET Clément (FRA) DKO ”
26. CABOT Jeremy (FRA) TDE ”
27. LEDANOIS Kevin (FRA) ARK ”
28. RODRIGUEZ MARTIN Cristian (ESP) TDE ”
29. * LOPEZ FUENTES Diego (ESP) EKP ”
30. PEDRERO Antonio (ESP) MOV ”
31. * NATAROV Yuriy (KAZ) APT ”
32. AMEZQUETA MORENO Julen (ESP) CJR ”
33. ITURRIA SEGUROLA Mikel (ESP) EUS ”
34. OKAMIKA BENGOETXEA Ander (ESP) BBH ”
35. * GARCIA PIERNA Carlos (ESP) EKP ”
36. NAVARRO GARCIA Daniel (ESP) BBH ”
37. * TOUMIRE Hugo (FRA) FRA ”
38. BIZKARRA ETXEGIBEL Mikel (ESP) EUS ”
39. * PRODHOMME Nicolas (FRA) ACT ”
40. * CARR Simon (GBR) EFN à 37”
41. ROSSETTO Stéphane (FRA) AUB ”
42. * RIES Michel (LUX) TFS ”
43. DEBESAY Mekseb (ERI) BAI à 42”
44. * HOLLMANN Juri (GER) MOV à 48”
45. JUARISTI ARRIETA Txomin (ESP) EUS à 53”
46. * MURGUIALDAY Jokin (ESP) CJR à 59”
47. BETTIOL Alberto (ITA) EFN à 01’53”
48. BRAMBILLA Gianluca (ITA) TFS à 03’38”
49. * MARQUEZ ROMAN Marti (ESP) EKP à 04’15”
50. BRAVO OIARBIDE Garikoitz (ESP) EUS à 07’18”
51. * CHAMPION Thomas (FRA) COF à 07’38”
52. GUILLONNET Adrien (FRA) AUB à 08’13”
53. * MOLENAAR Alex (NED) BBH à 09’42”
54. OWEN Logan (USA) EFN à 11’00”
55. DEMARE Arnaud (FRA) GFC à 15’49”
56. * AULAR SANABRIA Orluis Alberto (VEN) CJR à 15’53”
57. MAURELET Flavien (FRA) AUB à 15’59”
58. * GONZALEZ LOPEZ David (ESP) CJR ”
59. BOUDAT Thomas (FRA) ARK ”
60. CAM Maxime (FRA) BBK ”
61. MALDONADO Anthony (FRA) AUB ”
62. MANZIN Lorrenzo (FRA) TDE ”
63. * BONNET Thomas (FRA) FRA ”
64. BAGIOLI Nicola (ITA) BBK ”
65. * BALLARIN MANSO Iker (ESP) EUS ”
66. * FINE Eddy (FRA) COF à 15’59”
67. PRADES REVERTER Eduard (ESP) DKO ”
68. * ELOSEGUI MOMEÑE Iñigo (ESP) MOV ”
69. * BAUDIN Alex (FRA) FRA ”
70. URRUTY Maxime (FRA) XRL ”
71. DE WITTE Mathias (BEL) XRL ”
72. * KIPKEMBOI Salim (KEN) BAI ”
73. * JOUSSEAUME Alan (FRA) FRA ”
74. CARDIS Romain (FRA) AUB ”
75. * KAGIMU Charles (UGA) BAI à 16’24”
76. SINKELDAM Ramon (NED) GFC à 16’27”
77. CUADROS MORATA Alvaro (ESP) CJR ”
78. GUARNIERI Jacopo (ITA) GFC ”
79. * DELETTRE Alexandre (FRA) DKO à 16’33”
80. * BARCELO ARAGON Fernando (ESP) COF à 16’36”
81. * LOUVEL Matis (FRA) ARK ”
82. * RIVERA VARGAS Brandon Smith (COL) IGD à 16’40”
83. * LOPEZ PEREZ Juan Pedro (ESP) TFS ”
84. PAILLOT Yoann (FRA) AUB à 16’45”
85. SCOTSON Miles (AUS) GFC ”
86. LANGELLOTTI Victor (MON) BBH à 16’49”
87. FERASSE Thibault (FRA) BBK ”
88. QUINTANA Dayer (COL) ARK ”
89. HERRADA Jose (ESP) COF à 16’56”
90. * RUIZ SEDANO Ibon (ESP) EKP ”
91. MORICE Julien (FRA) BBK ”
92. * RODRIGUES DE CARVALHO André (POR) COF ”
93. * JØRGENSEN Mathias (DEN) MOV ”
94. GENIEZ Alexandre (FRA) TDE ”
95. CALMEJANE Lilian (FRA) ACT ”
96. CABEDO CARDA Oscar (ESP) BBH ”
97. VAN NIEKERK Morné (RSA) AUB à 17’04”
98. WURF Cameron (AUS) IGD ”
99. DOULL Owain (GBR) IGD ”
100. ROSA Diego (ITA) ARK ”
101. * BRAZ AFONSO Clément (FRA) FRA ”
102. * FERRON Valentin (FRA) TDE à 17’24”
103. GRELLIER Fabien (FRA) TDE ”
104. * DEWULF Stan (BEL) ACT à 17’46”
105. FERNANDEZ CRUZ Delio (ESP) DKO à 17’56”
106. ANTOMARCHI Julien (FRA) XRL à 18’01”
107. KONOVALOVAS Ignatas (LTU) GFC à 18’37”
108. BASSO Leonardo (ITA) IGD ”
109. DOCKER Mitchell (AUS) EFN ”
110. * GAILLARD Marlon (FRA) TDE à 19’19”
111. LEROUX Samuel (FRA) XRL à 19’28”
112. MADRAZO RUIZ Angel (ESP) BBH à 19’29”
113. MORTON Lachlan (AUS) EFN à 19’31”
114. * BARTA William (USA) EFN à 20’55”
115. SAEZ BENITO Hector (ESP) CJR ”
116. GRUZDEV Dmitriy (KAZ) APT ”
117. MORA VEDRI Sebastian (ESP) MOV ”
118. VAN ENGELEN Adne (NED) BAI à 21’14”
119. CARSTENSEN Lucas (GER) BAI à 21’46”
120. * DAVY Clément (FRA) GFC ”
121. ROUX Anthony (FRA) GFC à 22’46”
122. * FEDOROV Yevgeniy (KAZ) APT à 23’51”
123. VERMEULEN Emiel (BEL) XRL à 23’59”
124. EZQUERRA MUELA Jesus (ESP) BBH ”
125. GROSU Eduard-Michael (ROU) DKO à 24’36”
126. * RETAILLEAU Valentin (FRA) FRA à 24’54”
127. DUVAL Julien (FRA) ACT à 25’47”
128. * MOZZATO Luca (ITA) BBK à 25’56”
129. KÖNIG Marco (GER) BAI à 27’19”
130. PICOUX Maximilien (BEL) XRL ”

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments