fot. Voster ATS Team

Daniel Turek z Team Felbermayr – Simplon Wels po solowej akcji zwyciężył na pierwszym etapie Wyścigu Dookoła Górnej Austrii. Czwarte miejsce zajął Patryk Stosz, reprezentujący Voster ATS Team.

Trasa pierwszego etapu Oberösterreichrundfahrt była pagórkowata. Zmagania kończyły się na ponad 20-kilometrowej rundzie w Maria Schmolln, którą kolarze pokonywali trzykrotnie. Meta zlokalizowana była na kilometrowej ściance o średnim nachyleniu 7%.

fot. procyclingstats.com

W samotną ucieczkę udał się dziś jeden z zawodników P&S Metalltechnik – Immanuel Stark. Niemiec wypracował sobie bardzo dużą przewagę. 60 kilometrów przed metą jechał aż 6 minut przed peletonem. Strata głównej grupy zaczęła jednak maleć – o minutę na 10 kilometrów. Na 30 kilometrów do finałowej wspinaczki Immanuel Stark miał 3-minutową przewagę, która, głównie za sprawą pracy zawodników Team Felbermayr – Simplon Wels, wciąż malała.

Kilka kilometrów później w środku peletonu doszło do kraksy, w którą zaplątani byli między innymi Paweł Cieślik (Voster ATS Team) i Mihkel Raim (HRE Mazowsze Serce Polski). W międzyczasie Immanuel Stark przedostatni raz przeciął linię mety, z niespełna 1,5-minutową przewagą nad grupą, z której odpadali kolejni zawodnicy.

Szarża Niemca z P&S Metalltechnik zakończyła się 15 kilometrów przed finiszem. Wtedy też rozpoczęła się seria ataków z peletonu. Odskoczyć próbowali między innymi kolarze takich zespołów, jak Voster ATS Team, Elkov – Kasper i Leopard Pro Cycling, jednak ich akcje kończyły się niepowodzeniem.

Kilka kilometrów przed kreską zaatakował Daniel Turek (Team Felbermayr – Simplon Wels). Czech utrzymał prowadzenie i odniósł pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Podium uzupełnili Stijn Daemen (ABLOC CT), który w końcówce udał się w pogoń za Turkiem, i Michal Schlegel (Elkov – Kasper). Na czwartej pozycji uplasował się Patryk Stosz z Voster ATS Team. W peletonie etap ukończył też Tomasz Budziński (HRE Mazowsze Serce Polski).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments