fot. INEOS Grenadiers

Tom Pidcock (INEOS Grenadiers), który tydzień temu złamał obojczyk w zderzeniu z samochodem podczas treningu, wrócił do treningów na rowerze. Anglik zamieścił krótki film w mediach społecznościowych, na którym widać, jak „kręci” stojąc w pedałach.

Sześć dni temu mój obojczyk znajdował się w pięciu kawałkach, a dziś to jest możliwe! Ludzkie ciało oraz ręce, które je składają są niesamowite

 – napisał Pidcock.

21-latek przygotowuje się teraz do igrzysk olimpijskich w Tokio, gdzie wystartuje w wyścigu MTB cross-country. Na tę konkurencję przestawił się po kolarskiej wiośnie, podczas której wygrał Brabancką Strzałę, był trzeci w Kuurne-Bruksela-Kuurne oraz drugi o milimetry w Amstel Gold Race.

W MTB cross-country ma już na koncie jedno zwycięstwo w tym sezonie – wygrał zawody z cyklu Pucharu Świata w Nowym Mieście, pokonując między innymi Mathieu Van der Poela.

Według pierwotnych planów Pidcock miał startować w trwającym wyścigu Tour de Suisse, jednak jak uważa jego trener Kurt Bogaerts, jego podopieczny jest w stanie przygotować odpowiednią formę na treningach.

Wyścig MTB XC o mistrzostwo olimpijskie odbędzie się 26 lipca, a kolarz INEOS Grenadiers będzie jednym z największych faworytów do zwycięstwa.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments