fot. Mario Stiehl / Mazowsze Serce Polski Cycling Team

Daan Soete (Group HENS – Maes Containers) był najszybszy w prologu Oberösterreichrundfahrt i został pierwszym liderem wyścigu. Najlepszy z Polaków – Marceli Bogusławski (HRE Mazowsze Serce Polski) uplasował się na jedenastym miejscu.

Austriacki wyścig Oberösterreichrundfahrt rozpoczął się krótkim, niespełna 650-metrowym, prologiem po brukowanych ulicach Linzu. Ostatnie 200 metrów prowadziło pod górę o średnim nachyleniu 9,4%.

Z rampy startowej jako pierwszy zjechał Chiel Schulten (Sensa KvK Cyclingteam) i to on został pierwszym liderem, uzyskując czas 01:09,86. Błyskawicznie na prowadzeniu zmienił go Daan Soete z przełajowej drużyny Group HENS – Maes Containers. Belg przejechał trasę prologu ponad 6 sekund szybciej od dotychczasowego lidera (01:03,24).

Niewiele później na starcie stanęli Patryk Stosz (Voster ATS Team) i Kim Alexander Heiduk (Team Lotto – Kern Haus). Polak uzyskał czas 01:08,15, natomiast młodemu Niemcowi pokonanie 650 metrów zajęło minutę i sześć sekund. Przed dwójkę kolarzy wskoczył Henri Uhlig (rad-net Rose Team), który uzyskał czas 01:04,12.

Zawodnika Team Lotto – Kern Haus o kilka dziesiątych sekundy wyprzedził też Marceli Bogusławski z HRE Mazowsze Serce Polski (01:05,77). Przez chwilę taki wynik dawał Polakowi miejsce na podium, jednak z biegiem czasu zaczął tracić kolejne pozycje. Miejsca w pierwszej trójce nie udało się też utrzymać Uhligowi, którego przeskoczyli Lander Loockx (Group HENS – Maes Containers; 01:03,76) i Joren Bloem (Sensa KvK Cyclingteam; 01:03,82).

Daan Soete pozostał liderem do końca zmagań. Reszta podium również nie uległa zmianie – kolejne pozycje zajęli Landerem Loockxem i Jorenem Bloemem. Marceli Bogusławski uplasował się na jedenastym miejscu.

Wyniki prologu i klasyfikacja generalna Oberösterreichrundfahrt 2021 przed pierwszym etapem:

1 SOETE Daan group HENS – Maes Containers CX 0:01:03
2 LOOCKX Lander group HENS – Maes Containers CX ,,
3 BLOEM Joren Sensa – Kanjers voor Kanjers ,,
4 UHLIG Henri Rad – Net Rose Team 0:01
5 WOLLENBERG Tim Maloja Pushbikers ,,
6 FEDERSPIEL Daniel Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
7 GADEMAN Sam Sensa – Kanjers voor Kanjers ,,
8 BAESTAENS Vincent group HENS – Maes Containers CX 0:02
9 JOHANNINK Jelle Sensa – Kanjers voor Kanjers ,,
10 DEJONGHE Len group HENS – Maes Containers CX ,,
11 BOGUSLAWSKI Marceli HRE Mazowsze Serce Polski ,,
12 HEIDUK Kim Team Lotto – Kern Haus 0:03
13 ASCHENBRENNER Michel P&S Metalltechnik ,,
14 HUGGER Jan Team Lotto – Kern Haus ,,
15 MEEUSEN Tom group HENS – Maes Containers CX ,,
16 DAEMEN Stijn ABLOC CT ,,
17 GOVEKAR Matevž Tirol KTM Cycling Team ,,
18 HEMING Mika Maloja Pushbikers ,,
19 NOLDE Tobias P&S Metalltechnik 0:04
20 MANDRYSCH John P&S Metalltechnik ,,
21 BETTENDORFF Loïc Leopard Pro Cycling ,,
22 MEILER Lukas Team Vorarlberg ,,
23 BATT Ethan Black Spoke Pro Cycling Academy ,,
24 FOUCHÉ James Black Spoke Pro Cycling Academy ,,
25 SCHUCH Mike ABLOC CT ,,
26 KOCH Christian Team Lotto – Kern Haus 0:05
27 ŤOUPALÍK Adam Elkov – Kasper ,,
28 HEIDERSCHEID Colin Leopard Pro Cycling ,,
29 STOSZ Patryk Voster ATS Team ,,
30 PÖLZER David ARBÖ Raiffeisen RC Feld Am See ,,
31 MAAS Jan Leopard Pro Cycling ,,
32 RÄIM Mihkel HRE Mazowsze Serce Polski ,,
33 KLUCKERS Arthur Leopard Pro Cycling ,,
34 YATES Joel Black Spoke Pro Cycling Academy ,,
35 KOLB Stefan Team Hrinkow Advarics Cycleang ,,
36 GUERIN Alexis Team Vorarlberg ,,
37 KOVAR Stefan Tirol KTM Cycling Team ,,
38 GRATZER Alexander WSA KTM Graz ,,
39 HUPPERTZ Joshua Team Lotto – Kern Haus ,,
40 STÜSSI Colin Team Vorarlberg ,,
41 GÖTZINGER Valentin WSA KTM Graz 0:06
42 RAPP Jonas Team Hrinkow Advarics Cycleang ,,
43 KRETSCHY Moritz Rad – Net Rose Team ,,
44 AAGAARD HANSEN Tobias Uno-X Pro Cycling Team ,,
45 MURIAS Jakub Voster ATS Team ,,
46 PAKALSKI Henrik Rad – Net Rose Team ,,
47 JANSSEN Adriaan ABLOC CT ,,
48 AUER Daniel WSA KTM Graz ,,
49 LEHNER Daniel Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
50 HORNSTEIN Tobias Maloja Pushbikers ,,
51 SCHULTEN Chiel Sensa – Kanjers voor Kanjers ,,
52 LINDNER Tom P&S Metalltechnik 0:07
53 BANASZEK Norbert HRE Mazowsze Serce Polski ,,
54 PATERSON Aden ABLOC CT ,,
55 COSTA Fabian Union Raiffeisen Radteam Tirol ,,
56 STEININGER Fabian Union Raiffeisen Radteam Tirol ,,
57 BAJC Andi Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
58 WEULINK Meindert ABLOC CT ,,
59 DAVIS Corey Maloja Pushbikers ,,
60 KENCH Josh Black Spoke Pro Cycling Academy ,,
61 PAWLAK Tobiasz HRE Mazowsze Serce Polski ,,
62 PETER Jannis Rad – Net Rose Team ,,
63 SPENGLER Mario Team Lotto – Kern Haus ,,
64 COQUERET Louis Leopard Pro Cycling 0:08
65 TEN BOSKE Kars Sensa – Kanjers voor Kanjers ,,
66 OTRUBA Jakub Elkov – Kasper ,,
67 RÖBER Dominik P&S Metalltechnik ,,
68 LODERER Timon Team Hrinkow Advarics Cycleang ,,
69 HULGAARD Morten Uno-X Pro Cycling Team ,,
70 BENZ Pirmin Rad – Net Rose Team ,,
71 GEßNER Jakob Rad – Net Rose Team ,,
72 GRASL Patrick Arbö headstart ON Fahrrad ,,
73 ENGELHARDT Felix Tirol KTM Cycling Team ,,
74 KUKRLE Michael Elkov – Kasper ,,
75 DRINOVEC Matej Slovenia ,,
76 GAMPER Mario Union Raiffeisen Radteam Tirol ,,
77 EICHINGER Daniel Team Hrinkow Advarics Cycleang ,,
78 NEUMAN Dominik Elkov – Kasper ,,
79 MEO Felix James Team Vorarlberg ,,
80 MORENO Adrià Team Vorarlberg ,,
81 BUDZINSKI Tomasz HRE Mazowsze Serce Polski 0:09
82 KALOJÍROS Tomáš Cycling Academy Trenčín ,,
83 DEBONS Antoine Team Vorarlberg ,,
84 KIERNER Florian Tirol KTM Cycling Team ,,
85 SCHLEGEL Michal Elkov – Kasper ,,
86 LISKA Andrej Cycling Academy Trenčín ,,
87 GAMPER Florian Tirol KTM Cycling Team ,,
88 HOCHENWARTER Christof ARBÖ Raiffeisen RC Feld Am See ,,
89 SLEEN Torjus Uno-X Pro Cycling Team ,,
90 FRIEDRICH Marco Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
91 ZOIDL Riccardo Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
92 ZANGERLE Emanuel Tirol KTM Cycling Team ,,
93 CASTERMANS Jarne group HENS – Maes Containers CX 0:10
94 HEIDEMANN Miguel Leopard Pro Cycling ,,
95 HEZEMAN Rick Sensa – Kanjers voor Kanjers ,,
96 ŠTAJNAR Mihael Slovenia ,,
97 RITZINGER Felix WSA KTM Graz ,,
98 VRHOVNIK Luka Slovenia ,,
99 CIEŚLIK Paweł Voster ATS Team ,,
100 SAUGSTAD Lars Uno-X Pro Cycling Team ,,
101 ŽUMER Matic Slovenia ,,
102 PAJEK Luka Team Hrinkow Advarics Cycleang ,,
103 SINSCHEK Nils ABLOC CT 0:11
104 REITER Daniel Union Raiffeisen Radteam Tirol ,,
105 MATZNER Stefan Austria ,,
106 ORAM James Black Spoke Pro Cycling Academy ,,
107 KABAS Maximilian WSA KTM Graz ,,
108 WHITE Alexander Black Spoke Pro Cycling Academy ,,
109 UMHALLER Thomas Austria ,,
110 BICHLMANN Daniel Maloja Pushbikers ,,
111 GAŁKA Michał Maloja Pushbikers 0:12
112 NAGY Simon Cycling Academy Trenčín ,,
113 KULSET Kristian Uno-X Pro Cycling Team ,,
114 LUBE Bernhard Union Raiffeisen Radteam Tirol ,,
115 TARLTON Alexander Team Lotto – Kern Haus ,,
116 KONCZER Michael Team Hrinkow Advarics Cycleang ,,
117 HOPFGARTNER Paul Arbö headstart ON Fahrrad 0:13
118 DOMAGALSKI Karol HRE Mazowsze Serce Polski ,,
119 TICHLER Thomas Arbö headstart ON Fahrrad ,,
120 CIBEJ Simon Slovenia ,,
121 LEOPOLD Hans-Jörg ARBÖ Raiffeisen RC Feld Am See ,,
122 MESSNER Martin WSA KTM Graz ,,
123 TUREK Daniel Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
124 REKITA Szymon Voster ATS Team 0:14
125 PURGAJ Lorenz Arbö headstart ON Fahrrad ,,
126 STÖHR Ján Cycling Academy Trenčín ,,
127 KULSET Sindre Uno-X Pro Cycling Team ,,
128 LAJCHA Juraj Cycling Academy Trenčín ,,
129 STARK Immanuel P&S Metalltechnik ,,
130 PÖLL Stefan ARBÖ Raiffeisen RC Feld Am See 0:15
131 GARBER Thomas Arbö headstart ON Fahrrad ,,
132 OCHSENHOFER Peter Arbö headstart ON Fahrrad 0:16
133 MÜLLER Andreas Austria 0:18
134 GRAF Andreas Austria 0:19
135 STÖHR Pavel Cycling Academy Trenčín 0:20
136 DOBRAVEC Miha Slovenia 0:21
137 REITER Jakob Union Raiffeisen Radteam Tirol ,,
138 ERLACHER Matthias ARBÖ Raiffeisen RC Feld Am See 0:24
139 PATERSKI Maciej Voster ATS Team 0:30
140 BÁRTA Jan Elkov – Kasper 0:32
141 FRANCZAK Paweł Voster ATS Team 0:43

 

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments