Kacper Majewski (GKS Cartusia Kartuzy) wygrał drugi etap jazdy indywidualnej na czas w trzyetapowym słowackim wyścigu Trnava Tour. U naszych południowych sąsiadów podopieczni Dariusza Małeckiego mogli sprawdzić nogę przed mistrzostwami Polski w międzynarodowym towarzystwie.

Drużyna GKS Cartusia Kartuzy przygotowuje się do domowych mistrzostw Polski w Kartuzach. Ostatnio kolarski klub z Kaszub wystartował w składającym się z trzech etapów wyścigu Trnava Tour. 12-kilometrową jazdę indywidualną na czas wygrał Kacper Majewski, natomiast Radosław Lewandowski uplasował się na siódmym miejscu w klasyfikacji generalnej.

Na pierwszym etapie kolarze pokonali dystans 115 kilometrów, zaś trzeciego i zarazem ostatniego dnia rywalizacji do przejechania było 125 kilometrów. Podium klasyfikacji generalnej zajęli gospodarze, czyli kolarze zespołu DUKLA Bańska Bystrzyca, a zwyciężył Patrik Tybor.

GKS Cartusia Kartuzy ścigała się na Słowacji w następującym składzie: Kacper Majewski, Jan Krukowski, Adam Woźniak, Maciej Noceń, Szymon Pomian oraz Radosław Lewandowski.

Poprzedni artykułOberösterreich Rundfahrt 2021: Daan Soete najszybszy, Marceli Bogusławski jedenasty
Następny artykułTour de Suisse 2021: Julian Alaphilippe ukarany za pobranie jedzenia w niedozwolonym momencie
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.