Alé Cipollini Team

Marta Bastianelli reprezentująca Ale BTC Ljubljana zwyciężyła na drugim etapie Tour de Suisse kobiet. W klasyfikacji generalnej, dzięki bonifikatom zdobytym na lotnych premiach, triumfowała Elizabeth Deignan (Trek-Segafredo Women).

Drugi odcinek Tour de Suisse kobiet rozgrywany był na jedenastu, niespełna 9-kilometrowych i płaskich jak stół pętlach w Frauenfeld. Organizatorzy zaplanowali dwa lotne finisze w środkowej części trasy.

fot. procyclingstats.com

Kolarkom nie udało się uformować żadnej ucieczki. Niemalże od startu tempo w peletonie nadawała drużyna Canyon//SRAM Racing, w barwach której jechała liderka wyścigu – Elise Chabbey.

Ze względu na nie najlepsze warunki atmosferyczne, dochodziło do wielu kraks. W jednej z nich ucierpiała Chabbey, przez co nie była w stanie wziąć udziału w lotnym finiszu. Zwyciężyła na nim Elizabeth Deignan (Trek-Segafredo Women), dzięki czemu w klasyfikacji generalnej traciła już tylko sekundę do Szwajcarki.

Brytyjka przegoniła kolarkę Canyon//SRAM Racing na kolejnej lotnej premii, gdzie zajęła drugie miejsce i tym samym zdobyła 2 sekundy bonifikaty. Na ostatnich kilkudziesięciu kilometrach kilka zawodniczek próbowało oderwać się od peletonu. Kilkunastosekundową przewagę nad główną grupą zdołały wypracować sobie Eugenie Duval (FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope) i Ariadna Gutierrez (A.R. Monex Women’s Pro Cycling Team).

Do zawodniczek dolaczyły Hannah Barnes (Canyon//SRAM Racing), Marta Bastianelli (Ale BTC Ljubljana), Lara Vieceli (Ceratizit-WNT Pro Cycling), Nina Buysman (Parkhotel Valkenburg), Tereza Neumanova (Burgos Alimenta) i Linda Indergand (Szwajcaria).

Na 17 kilometrów do mety przewaga czołowej ósemki nad peletonem wynosiła niespełna 30 sekund. Uciekinierki zdołały utrzymać się przed główną grupą i to one powalczyły o etapowe zwycięstwo. Najszybsza z kilkuosobowej grupki była Marta Bastianelli. Podium uzupełniły Tereza Neumanova i Hannah Barnes.

W klasyfikacji generalnej triumfowała Elizabeth Deignan.

Wyniki drugiego etapu Tour de Suisse kobiet 2021:

1 BASTIANELLI Marta Alé BTC Ljubljana 2:13:31
2 NEUMANOVA Tereza Women Cycling Team ,,
3 BARNES Hannah Canyon SRAM Racing ,,
4 INDERGAND Linda Swiss Cycling ,,
5 DUVAL Eugénie FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
6 VIECELI Lara Ceratizit-WNT Pro Cycling ,,
7 BUYSMAN Nina Parkhotel Valkenburg ,,
8 RAGUSA Katia A.R. Monex Women’s Pro Cycling Team ,,
9 ARZUFFI Alice Maria Valcar – Travel & Service ,,
10 COPPONI Clara FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope 0:06
11 DEIGNAN Elizabeth Trek-Segafredo Women ,,
12 ALZINI Martina Valcar – Travel & Service ,,
13 GASPARRINI Eleonora Camilla Valcar – Travel & Service ,,
14 BORGHESI Letizia Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano ,,
15 DRONOVA-BALABOLINA Tamara Cogeas – Mettler Pro Cycling Team ,,
16 LE NET Marie FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
17 SPEROTTO Maria Vittoria A.R. Monex Women’s Pro Cycling Team ,,
18 BRAND Lucinda Trek-Segafredo Women ,,
19 NEFF Jolanda Swiss Cycling ,,
20 LELEIVYTĖ Rasa Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano ,,
21 KRÄHEMANN Lara BeCycling Regional Team ,,
22 CONFALONIERI Maria Giulia Ceratizit-WNT Pro Cycling ,,
23 GUDERZO Tatiana Alé BTC Ljubljana ,,
24 TREVISI Anna Alé BTC Ljubljana ,,
25 BAUR Caroline Swiss Cycling ,,
26 REUSSER Marlen Alé BTC Ljubljana ,,
27 WALDIS Andrea BeCycling Regional Team ,,
28 PATERNOSTER Letizia Trek-Segafredo Women ,,
29 KOLLER Nicole BeCycling Regional Team ,,
30 METTRAUX Léna Andy Schleck – CP NVST – Immo Losch ,,
31 CHABBEY Elise Canyon SRAM Racing ,,
32 RÜEGG Noemi Stade Rochelais Charente-Maritime Women Cycling ,,
33 GERRITSE Femke Parkhotel Valkenburg ,,
34 RYAN Alexis Canyon SRAM Racing ,,
35 KELLER Alessandra Swiss Cycling ,,
36 BORGLI Stine FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
37 BRAUSSE Franziska Ceratizit-WNT Pro Cycling ,,
38 DE GAST Belle Parkhotel Valkenburg ,,
39 ZANETTI Linda BeCycling Regional Team ,,
40 ČEŠULIENĖ Inga Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano ,,
41 LUDWIG Hannah Canyon SRAM Racing ,,
42 ASENCIO Laura Ceratizit-WNT Pro Cycling ,,
43 SEITZ Aline Swiss Cycling ,,
44 LIEHNER Annika BeCycling Regional Team ,,
45 GUILMAN Victorie FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
46 RAAIJMAKERS Marit Parkhotel Valkenburg ,,
47 HARVEY Mikayla Canyon SRAM Racing ,,
48 BLÖCHLINGER Ronja BeCycling Regional Team ,,
49 LIMPENS Pien Parkhotel Valkenburg ,,
50 MAGNALDI Erica Ceratizit-WNT Pro Cycling ,,
51 GUTIERREZ Ariadna A.R. Monex Women’s Pro Cycling Team ,,
52 FREI Sina Swiss Cycling ,,
53 HARRIS Ella Canyon SRAM Racing ,,
54 PIERGIOVANNI Federica Damiana Valcar – Travel & Service ,,
55 STARK Michelle VELO67 Racing Team ,,
56 ZABELINSKAYA Olga Cogeas – Mettler Pro Cycling Team ,,
57 JASINSKA Małgorzata Women Cycling Team ,,
58 WIEL Jade FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
59 PIRRONE Elena Valcar – Travel & Service ,,
60 DEMAY Coralie Stade Rochelais Charente-Maritime Women Cycling ,,
61 CORDON-RAGOT Audrey Trek-Segafredo Women ,,
62 MALCOTTI Barbara Valcar – Travel & Service ,,
63 WORRACK Trixi Trek-Segafredo Women ,,
64 GAREEVA Aigul Cogeas – Mettler Pro Cycling Team 4:45
65 JONKER Kerry Macogep Tornatech Girondins de Bordeaux 4:47
66 HANSELMANN Nicole Women Cycling Team 4:49
67 RIJKES Sarah Ceratizit-WNT Pro Cycling ,,
68 SCHWARZ Daniela VELO67 Racing Team 9:40
69 BUCH Hannah Cogeas – Mettler Pro Cycling Team ,,
70 GERBER Judith VELO67 Racing Team ,,
71 STIENEN Jutta VELO67 Racing Team ,,
72 ANDRES Michelle Andy Schleck – CP NVST – Immo Losch 9:42
73 VIGILIA Alessia Women Cycling Team ,,
74 VAN BOKHOVEN Julia Parkhotel Valkenburg 9:46
75 BÄCKSTEDT Elynor Trek-Segafredo Women ,,
DNF MARCHESINI Giulia Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano
DNF TRITSCH Balladyne Macogep Tornatech Girondins de Bordeaux
DNF BURI Fabienne Andy Schleck – CP NVST – Immo Losch
DNF WEISS Sandra Andy Schleck – CP NVST – Immo Losch
DNF COSTON Morgane Macogep Tornatech Girondins de Bordeaux
DNF DANFORD Georgia Andy Schleck – CP NVST – Immo Losch
DNF EHRLER Desiree Andy Schleck – CP NVST – Immo Losch
DNF BOURBEAU Luce Macogep Tornatech Girondins de Bordeaux
DNF CHRISTOFOROU Antri Women Cycling Team
DNF SERNISSI Gemma Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano
DNF ABGRALL Noémie Stade Rochelais Charente-Maritime Women Cycling
DNF TEOLIS Jade A.R. Monex Women’s Pro Cycling Team
DNF SCANDOLARA Valentina Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano
DNF FORRER Agalia VELO67 Racing Team
DNF PATUELLI Alessia Alé BTC Ljubljana
DNS MAURER Melanie Stade Rochelais Charente-Maritime Women Cycling

Klasyfikacja generalna Tour de Suisse kobiet 2021:

1 DEIGNAN Elizabeth Trek-Segafredo Women 5:14:48
2 CHABBEY Elise Canyon SRAM Racing 0:01
3 REUSSER Marlen Alé BTC Ljubljana 0:34
4 NEFF Jolanda Swiss Cycling 0:44
5 HARVEY Mikayla Canyon SRAM Racing 0:51
6 BRAND Lucinda Trek-Segafredo Women 4:31
7 BORGHESI Letizia Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano 4:36
8 GUDERZO Tatiana Alé BTC Ljubljana ,,
9 MAGNALDI Erica Ceratizit-WNT Pro Cycling ,,
10 FREI Sina Swiss Cycling ,,
11 ZABELINSKAYA Olga Cogeas – Mettler Pro Cycling Team 4:38
12 BASTIANELLI Marta Alé BTC Ljubljana 6:24
13 NEUMANOVA Tereza Women Cycling Team 6:25
14 BARNES Hannah Canyon SRAM Racing 6:30
15 BUYSMAN Nina Parkhotel Valkenburg 6:32
16 INDERGAND Linda Swiss Cycling ,,
17 DUVAL Eugénie FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope 6:33
18 RYAN Alexis Canyon SRAM Racing ,,
19 RAGUSA Katia A.R. Monex Women’s Pro Cycling Team 6:34
20 ARZUFFI Alice Maria Valcar – Travel & Service ,,
21 CONFALONIERI Maria Giulia Ceratizit-WNT Pro Cycling 6:37
22 GASPARRINI Eleonora Camilla Valcar – Travel & Service 6:40
23 DRONOVA-BALABOLINA Tamara Cogeas – Mettler Pro Cycling Team ,,
24 LE NET Marie FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
25 TREVISI Anna Alé BTC Ljubljana ,,
26 LELEIVYTĖ Rasa Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano ,,
27 BAUR Caroline Swiss Cycling ,,
28 RÜEGG Noemi Stade Rochelais Charente-Maritime Women Cycling ,,
29 WALDIS Andrea BeCycling Regional Team ,,
30 KOLLER Nicole BeCycling Regional Team ,,
31 KRÄHEMANN Lara BeCycling Regional Team ,,
32 ASENCIO Laura Ceratizit-WNT Pro Cycling ,,
33 ZANETTI Linda BeCycling Regional Team ,,
34 BORGLI Stine FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
35 LUDWIG Hannah Canyon SRAM Racing ,,
36 CORDON-RAGOT Audrey Trek-Segafredo Women ,,
37 RAAIJMAKERS Marit Parkhotel Valkenburg ,,
38 KELLER Alessandra Swiss Cycling ,,
39 LIMPENS Pien Parkhotel Valkenburg ,,
40 HARRIS Ella Canyon SRAM Racing ,,
41 ČEŠULIENĖ Inga Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano ,,
42 GUILMAN Victorie FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
43 GUTIERREZ Ariadna A.R. Monex Women’s Pro Cycling Team ,,
44 PIERGIOVANNI Federica Damiana Valcar – Travel & Service ,,
45 PIRRONE Elena Valcar – Travel & Service ,,
46 JASINSKA Małgorzata Women Cycling Team ,,
47 GERRITSE Femke Parkhotel Valkenburg 6:46
48 MALCOTTI Barbara Valcar – Travel & Service 6:47
49 LIEHNER Annika BeCycling Regional Team 6:49
50 WORRACK Trixi Trek-Segafredo Women 6:50
51 BLÖCHLINGER Ronja BeCycling Regional Team 7:04
52 GAREEVA Aigul Cogeas – Mettler Pro Cycling Team 11:19
53 DEMAY Coralie Stade Rochelais Charente-Maritime Women Cycling 12:22
54 VIECELI Lara Ceratizit-WNT Pro Cycling 12:46
55 ALZINI Martina Valcar – Travel & Service 12:52
56 COPPONI Clara FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
57 METTRAUX Léna Andy Schleck – CP NVST – Immo Losch ,,
58 PATERNOSTER Letizia Trek-Segafredo Women ,,
59 BRAUSSE Franziska Ceratizit-WNT Pro Cycling ,,
60 WIEL Jade FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
61 DE GAST Belle Parkhotel Valkenburg 13:55
62 SEITZ Aline Swiss Cycling ,,
63 VIGILIA Alessia Women Cycling Team 16:16
64 VAN BOKHOVEN Julia Parkhotel Valkenburg 16:20
65 HANSELMANN Nicole Women Cycling Team 17:35
66 RIJKES Sarah Ceratizit-WNT Pro Cycling ,,
67 JONKER Kerry Macogep Tornatech Girondins de Bordeaux 18:36
68 SPEROTTO Maria Vittoria A.R. Monex Women’s Pro Cycling Team 21:37
69 SCHWARZ Daniela VELO67 Racing Team 22:26
70 BUCH Hannah Cogeas – Mettler Pro Cycling Team ,,
71 STARK Michelle VELO67 Racing Team 24:03
72 BÄCKSTEDT Elynor Trek-Segafredo Women 29:41
73 STIENEN Jutta VELO67 Racing Team 33:37
74 ANDRES Michelle Andy Schleck – CP NVST – Immo Losch 33:39
75 GERBER Judith VELO67 Racing Team 33:41

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments