fot. Zavod Miru

Axel Laurance (Francja) był najszybszy w finiszu z okrojonej grupy na ostatnim etapie młodzieżowego Wyścigu Pokoju. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej obronił Włoch Filippo Zana.

Trzeci etap młodzieżowego Wyścigu Pokoju kończył się i rozpoczynał w Jeseniku. Ostatnie 100 kilometrów obfitowało w kilkukilometrowe podjazdy, jak Rejviz (6,7 km; 6,3%), Prixny Vrch (5,1 km; 5,3%), Zastavka (2,3 km; 7,6%) czy Kostelni Vrch (4,8 km; 4,2%). Etap kończył się około 10-kilometrowym zjazdem.

fot. procyclingstats.com

W kilkunastoosobowym odjeździe dnia znaleźli się między innymi: Jakub Toupalik (Czechy), Anze Skok, Matevz Govekar (Słowenia), Michel Hessmann (Niemcy), Lars Boven, Enzo Leijnse (Holandia) i Tobias Lund Andresen (Dania). Harcownikom nie udało się jednak przechytrzyć dużej grupy.

O zwycięstwie na ostatnim etapie zadecydował finisz z okrojonego peletonu, w którym najszybszy był Francuz Axel Laurance. Podium uzupełnili Wessel Krul (Holandia) i Lukas Kubis (Słowacja). W peletonie etap ukończył jeden reprezentant Polski – Filip Maciejuk.

W pierwszej grupce finiszowali wszyscy kolarze, którzy po wczorajszym etapie zajmowali miejsca w czołowej piątce klasyfikacji generalnej. Zwycięzcą został więc Włoch Filippo Zana, który o ponad minutę wyprzedził Kristjana Hocevara (Słowenia) i Toona Clynhensa (Belgia). Dla 22-latka jest to pierwszy triumf w etapowym wyścigu rangi UCI w karierze.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments