fot. Dariusz Krzywaski / Memoriał Joachima Halupczoka

W miniony weekend rozegrana została kolejna odsłona Pucharu Polski w kolarstwie szosowym. Triumfowali między innymi Mikołaj Szulik, Hubert Grygowski i Aleksander Krukowski.

Sobota i niedziela upłynęła młodym kolarzom na rywalizacji w Memoriale Joachima Halupczoka, czyli kolejnej rundzie Pucharu Polski w kolarstwie szosowym. W sobotę rozegrano „czasówki”, a w niedzielę wyścigi ze startu wspólnego.

Wśród młodziczek na dystansie 5 kilometrów najszybsza okazała się Roksana Ciomperlik (LKS Ziemia Opolska), a wśród młodzików wygrał Szymon Wrona (KS Deichmann Mat Sobótka).

Najlepszym juniorem młodszym okazał się Filip Gruszczyński (GK Gliwice), a juniorem Hubert Grygowski (Copernicus – CCC). Tutaj młodzi kolarze rywalizowali na dystansie 10 kilometrów.

Wyniki jazdy indywidualnej na czas.

W niedzielę zawodnicy walczyli w wyścigach ze startu wspólnego. Wśród młodzików po przejechaniu 30 kilometrów o zwycięstwie decydował sprinterski finisz. Najszybszy okazał się Bartosz Łyżwa (UKS Avatar), a drugi był Szymon Wrona (KS Deichmann Mat Sobótka).

Juniorzy młodsi mieli do przejechania 90 kilometrów. Tutaj najlepszym sprinterem okazał się Dawid Lewandowski (LKS POM Strzelce Krajeńskie), który pokonał Marcela Kożyczaka (KKS Gostyń).

Wśród juniorów rywalizujących na dystansie 120 kilometrów rywalom nie dał szans Mikołaj Szulik (UKS Avatar), który był najlepszy z siedmioosobowej grupki. Natomiast na solo kategorię orlików wygrał Aleksander Krukowski (Cartusia Kartuzy).

Wyniki wyścigów ze startu wspólnego.

Poprzedni artykułTour de Suisse Women 2021: Bastianelli z etapem, Deignan z generalką
Następny artykułTom Dumoulin: „Wspaniale było wrócić do ścigania”
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments