fot. Bahrain-Victorious / bettiniphoto

Sonny Colbrelli (Bahrain-Victorious) wygrał trzeci etap wyścigu Criterium du Dauphine, o losach którego rozstrzygnął finisz dużej grupy. Liderem klasyfikacji generalnej pozostał kolarz drużyny BORA-hasngrohe Lukas Postlberger. 

Kolarze ścigali się dziś na 172-kilometrowej trasie z Langeac do Saint-Haon-le-Vieux. W jej pierwszej części mieli do pokonania dwie górskie premie – Côte d’Allegre (3,3 km; 4,8%) oraz Col des Limites (3,7 km; 5,5%). Między nimi organizatorzy ulokowali jedyny na dzisiejszym etapie lotny finisz. Druga połowa etapu nie była bardzo wymagająca, lecz meta w Saint-Haon-le-Vieux położona była na lekkim podjeździe.

Niedługo po starcie uformowała się dwuosobowa ucieczka, którą peleton błyskawicznie odpuścił. Utworzyli ją Loic Vliegen (Intermarche-Wanty-Gobert Materiaux) i mistrz Izraela ze startu wspólnego, Omer Goldstein. To właśnie kolarz Israel Start-Up Nation zdobywał dziś punkty na wszystkich premiach – zarówno górskich, jak i lotnej.

Peleton nie pozwolił daleko odjechać ucieczce. Przez długi czas jej przewaga utrzymywała się na poziomie trzech minut, jednak za półmetkiem etapu zaczęła maleć. Na czele głównej grupy tempo nadawała drużyna lidera wyścigu – BORA-hansgrohe. Rozpędzony peleton stale minimalizował stratę do harcowników, która na 50 kilometrów do mety wynosiła już tylko minutę.

28 kilometrów przed metą na atak zdecydował się Loic Vliegen, jednak po kilku kilometrach solowej akcji został doścignięty przez główną grupę. Walka o pozycje w peletonie była bardzo zacięta, co doprowadziło do kraksy, w której ucierpieli między innymi Guillaume Martin i Simon Geschke z Cofidis, Solutions Credits, a także Warren Barguil (Team Arkea Samsic).

Na ostatnich kilometrach na czoło peletonu wyszła drużyna INEOS Grenadiers, która w szybkiej i chaotycznej końcówce chciała jak najlepiej ochronić swoich liderów. Jednak na ostatnich dwóch kilometrach o pozycje mocno zaczęły walczyć drużyny Deceuninck-Quick Step oraz Jumbo-Visma. Następnie 600-500 metrów przed metą na czoło peletonu wyszedł Michał Kwiatkowski w celu kontrolowania sytuacji.

Ostatecznie na prowadzącym lekko pod górę finiszu najlepszy okazał się wielki faworyt dnia Sonny Colbrelli, który wyprzedził najwcześniej atakującego Alexa Aranburu. Trzecie miejsce (dość zaskakująco) trafiło w ręce Brandona McNulty’ego.

Wyniki trzeciego etapu: 

1 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain Victorious 3:56:36
2 Alex Aranburu Deba (Spa) Astana-Premier Tech
3 Brandon McNulty (USA) UAE Team Emirates
4 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
5 Wilco Kelderman (Ned) Bora-Hansgrohe
6 Clement Venturini (Fra) AG2R Citroën Team
7 Carlos Barbero (Spa) Team Qhubeka Assos
8 Clément Russo (Fra) Team Arkea-Samsic
9 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
10 Kasper Asgreen (Den) Deceuninck-QuickStep
11 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
12 Quentin Pacher (Fra) B&B Hotels p/b KTM
13 Ion Izagirre Insausti (Spa) Astana-Premier Tech
14 Franck Bonnamour (Fra) B&B Hotels p/b KTM
15 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe
16 Steven Kruijswijk (Ned) Jumbo-Visma
17 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ
18 Greg Van Avermaet (Bel) AG2R Citroën Team
19 Geraint Thomas (GBr) Ineos Grenadiers
20 Ilan Van Wilder (Bel) Team DSM
21 Sepp Kuss (USA) Jumbo-Visma
22 Aurélien Paret Peintre (Fra) AG2R Citroën Team
23 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
24 Jack Haig (Aus) Bahrain Victorious
25 Richie Porte (Aus) Ineos Grenadiers
26 Nairo Quintana (Col) Team Arkea-Samsic
27 Sebastian Schönberger (Aut) B&B Hotels p/b KTM
28 Ben Hermans (Bel) Israel Start-up Nation
29 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates
30 Ben O’Connor (Aus) AG2R Citroën Team
31 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
32 Tao Geoghegan Hart (GBr) Ineos Grenadiers
33 Mads Würtz Schmidt (Den) Israel Start-up Nation
34 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana-Premier Tech
35 Tsgabu Grmay (Eth) Team BikeExchange
36 Sven Erik Bystrøm (Nor) UAE Team Emirates
37 Steff Cras (Bel) Lotto Soudal
38 Mattias Skjelmose (Den) Trek-Segafredo
39 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Movistar Team
40 Enric Mas Nicolau (Spa) Movistar Team
41 Dylan Teuns (Bel) Bahrain Victorious
42 Damien Howson (Aus) Team BikeExchange
43 Louis Meintjes (RSA) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
44 Felix Gall (Aut) Team DSM
45 Michael Valgren (Den) EF Education-Nippo
46 Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ
47 Guillaume Martin (Fra) Cofidis
48 Sander Armée (Bel) Team Qhubeka Assos
49 Fabio Aru (Ita) Team Qhubeka Assos
50 Kenny Elissonde (Fra) Trek-Segafredo
51 Jaakko Hänninen (Fin) AG2R Citroën Team
52 Joe Dombrowski (USA) UAE Team Emirates
53 Pierre Rolland (Fra) B&B Hotels p/b KTM
54 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ 0:00:12
55 Sylvain Moniquet (Bel) Lotto Soudal
56 Nils Politt (Ger) Bora-Hansgrohe 0:00:16
57 Eliot Lietaer (Bel) B&B Hotels p/b KTM
58 Théo Delacroix (Fra) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
59 Chris Froome (GBr) Israel Start-up Nation
60 Winner Anacona (Col) Team Arkea-Samsic
61 Andrey Zeits (Kaz) Team BikeExchange
62 Kevin Vermaerke (USA) Team DSM
63 Julien El Fares (Fra) EF Education-Nippo
64 José Rojas (Spa) Movistar Team
65 Shane Archbold (NZl) Deceuninck-QuickStep
66 Sean Bennett (USA) Team Qhubeka Assos 0:00:20
67 Maxime Chevalier (Fra) B&B Hotels p/b KTM 0:00:25
68 Anthony Delaplace (Fra) Team Arkea-Samsic 0:00:36
69 Lukasz Owsian (Pol) Team Arkea-Samsic
70 Barnabás Peák (Hun) Team BikeExchange 0:00:42
71 Martijn Tusveld (Ned) Team DSM
72 Mark Padun (Ukr) Bahrain Victorious 0:00:45
73 Laurent Pichon (Fra) Team Arkea-Samsic
74 Cyril Gautier (Fra) B&B Hotels p/b KTM
75 Oliver Naesen (Bel) AG2R Citroën Team
76 Alexander Cataford (Can) Israel Start-up Nation
77 Kevin Van Melsen (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
78 Andres Camilo Ardila Ordoñez (Col) UAE Team Emirates 0:00:48
79 Emmanuel Morin (Fra) Cofidis
80 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ
81 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
82 Marco Brenner (Ger) Team DSM
83 Carlos Rodriguez Cano (Spa) Ineos Grenadiers 0:00:52
84 Michal Kwiatkowski (Pol) Ineos Grenadiers
85 Dorian Godon (Fra) AG2R Citroën Team 0:00:54
86 Fabio Jakobsen (Ned) Deceuninck-QuickStep 0:01:05
87 Dylan van Baarle (Ned) Ineos Grenadiers
88 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo 0:01:10
89 Kaden Groves (Aus) Team BikeExchange 0:01:12
90 Reto Hollenstein (Swi) Israel Start-up Nation 0:01:16
91 Florian Senechal (Fra) Deceuninck-QuickStep 0:01:23
92 Brent Van Moer (Bel) Lotto Soudal 0:01:48
93 Mikkel Bjerg (Den) UAE Team Emirates 0:01:49
94 Logan Owen (USA) EF Education-Nippo
95 Hideto Nakane (Jpn) EF Education-Nippo
96 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ
97 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
98 Lennard Hofstede (Ned) Jumbo-Visma
99 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Movistar Team
100 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Astana-Premier Tech
101 Warren Barguil (Fra) Team Arkea-Samsic
102 Jasper De Plus (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
103 Yuriy Natarov (Kaz) Astana-Premier Tech
104 Jan Bakelants (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
105 Jeremy Bellicaud (Fra) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
106 Robert Gesink (Ned) Jumbo-Visma
107 William Barta (USA) EF Education-Nippo
108 Timo Roosen (Ned) Jumbo-Visma
109 Dylan Sunderland (Aus) Team Qhubeka Assos
110 Omer Goldstein (Isr) Israel Start-up Nation
111 Lawson Craddock (USA) EF Education-Nippo
112 Simon Geschke (Ger) Cofidis
113 Josef Cerny (Cze) Deceuninck-QuickStep 0:02:09
114 Martin Salmon (Ger) Team DSM 0:02:13
115 Harry Sweeny (Aus) Lotto Soudal 0:02:19
116 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team 0:02:31
117 Santiago Buitrago Sanchez (Col) Bahrain Victorious 0:02:32
118 Chad Haga (USA) Team DSM
119 Kevin Colleoni (Ita) Team BikeExchange
120 Brent Bookwalter (USA) Team BikeExchange
121 Anthony Perez (Fra) Cofidis
122 Sébastien Grignard (Bel) Lotto Soudal
123 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana-Premier Tech
124 Alexis Renard (Fra) Israel Start-up Nation
125 Michael Gogl (Aut) Team Qhubeka Assos
126 Matthew Holmes (GBr) Lotto Soudal 0:02:42
127 Patrick Gamper (Aut) Bora-Hansgrohe 0:02:43
128 Ivo Oliveira (Por) UAE Team Emirates
129 Andrey Amador (CRc) Ineos Grenadiers 0:02:54
130 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ 0:02:57
131 Jonas Vingegaard (Den) Jumbo-Visma 0:03:01
132 Kévin Geniets (Lux) Groupama-FDJ
133 Marco Haller (Aut) Bahrain Victorious 0:03:19
134 Stijn Steels (Bel) Deceuninck-QuickStep 0:03:24
135 Michel Ries (Lux) Trek-Segafredo 0:03:51
136 Lachlan Morton (Aus) EF Education-Nippo
137 Frederik Wandahl (Den) Bora-Hansgrohe
138 Loïc Vliegen (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:04:00
139 Tony Martin (Ger) Jumbo-Visma
140 Pierre-Luc Périchon (Fra) Cofidis 0:04:11
141 Nathan Haas (Aus) Cofidis
142 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis 0:04:30
DNF Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo

Klasyfikacja generalna po trzecim etapie:

1 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 12:35:08
2 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain Victorious 0:00:02
3 Alex Aranburu Deba (Spa) Astana-Premier Tech 0:00:18
4 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 0:00:20
5 Kasper Asgreen (Den) Deceuninck-QuickStep 0:00:23
6 Quentin Pacher (Fra) B&B Hotels p/b KTM 0:00:24
7 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
8 Geraint Thomas (GBr) Ineos Grenadiers
9 Ilan Van Wilder (Bel) Team DSM
10 Steven Kruijswijk (Ned) Jumbo-Visma
11 Sepp Kuss (USA) Jumbo-Visma
12 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana-Premier Tech
13 Michael Valgren (Den) EF Education-Nippo
14 Greg Van Avermaet (Bel) AG2R Citroën Team
15 Guillaume Martin (Fra) Cofidis
16 Wilco Kelderman (Ned) Bora-Hansgrohe
17 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ
18 Aurélien Paret Peintre (Fra) AG2R Citroën Team
19 Ion Izagirre Insausti (Spa) Astana-Premier Tech
20 Enric Mas Nicolau (Spa) Movistar Team
21 Nairo Quintana (Col) Team Arkea-Samsic
22 Tao Geoghegan Hart (GBr) Ineos Grenadiers
23 Mattias Skjelmose (Den) Trek-Segafredo
24 Steff Cras (Bel) Lotto Soudal
25 Ben O’Connor (Aus) AG2R Citroën Team
26 Jack Haig (Aus) Bahrain Victorious
27 Sander Armée (Bel) Team Qhubeka Assos
28 Richie Porte (Aus) Ineos Grenadiers
29 Damien Howson (Aus) Team BikeExchange
30 Kenny Elissonde (Fra) Trek-Segafredo
31 Ben Hermans (Bel) Israel Start-up Nation
32 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Movistar Team
33 Fabio Aru (Ita) Team Qhubeka Assos
34 Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ
35 Felix Gall (Aut) Team DSM
36 Louis Meintjes (RSA) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
37 Jaakko Hänninen (Fin) AG2R Citroën Team
38 Tsgabu Grmay (Eth) Team BikeExchange
39 Pierre Rolland (Fra) B&B Hotels p/b KTM
40 Dylan Teuns (Bel) Bahrain Victorious 0:00:35
41 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ 0:00:36
42 Winner Anacona (Col) Team Arkea-Samsic 0:00:40
43 Joe Dombrowski (USA) UAE Team Emirates 0:00:45
44 Sylvain Moniquet (Bel) Lotto Soudal 0:00:56
45 Kevin Vermaerke (USA) Team DSM 0:01:00
46 Maxime Chevalier (Fra) B&B Hotels p/b KTM 0:01:10
47 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Astana-Premier Tech 0:02:23
48 Carlos Rodriguez Cano (Spa) Ineos Grenadiers 0:02:43
49 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Movistar Team 0:02:54
50 Eliot Lietaer (Bel) B&B Hotels p/b KTM 0:03:29
51 Julien El Fares (Fra) EF Education-Nippo
52 José Rojas (Spa) Movistar Team
53 Clement Venturini (Fra) AG2R Citroën Team 0:03:34
54 Franck Bonnamour (Fra) B&B Hotels p/b KTM 0:03:38
55 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
56 Simon Geschke (Ger) Cofidis 0:03:50
57 Nils Politt (Ger) Bora-Hansgrohe 0:03:54
58 Chris Froome (GBr) Israel Start-up Nation
59 Cyril Gautier (Fra) B&B Hotels p/b KTM 0:03:59
60 Martijn Tusveld (Ned) Team DSM 0:04:20
61 Brandon McNulty (USA) UAE Team Emirates 0:04:31
62 Sean Bennett (USA) Team Qhubeka Assos 0:04:48
63 Brent Van Moer (Bel) Lotto Soudal 0:04:50
64 Omer Goldstein (Isr) Israel Start-up Nation 0:05:24
65 Warren Barguil (Fra) Team Arkea-Samsic 0:05:27
66 Jan Bakelants (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
67 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 0:05:38
68 Anthony Perez (Fra) Cofidis 0:05:45
69 Sebastian Schönberger (Aut) B&B Hotels p/b KTM 0:06:00
70 Michael Gogl (Aut) Team Qhubeka Assos 0:06:10
71 Michal Kwiatkowski (Pol) Ineos Grenadiers 0:06:30
72 Mikkel Bjerg (Den) UAE Team Emirates 0:06:44
73 Mads Würtz Schmidt (Den) Israel Start-up Nation 0:07:24
74 Carlos Barbero (Spa) Team Qhubeka Assos 0:07:55
75 Yuriy Natarov (Kaz) Astana-Premier Tech 0:08:22
76 Brent Bookwalter (USA) Team BikeExchange 0:09:05
77 Lukasz Owsian (Pol) Team Arkea-Samsic 0:09:40
78 Lawson Craddock (USA) EF Education-Nippo 0:09:44
79 Oliver Naesen (Bel) AG2R Citroën Team 0:09:54
80 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates 0:10:26
81 Barnabás Peák (Hun) Team BikeExchange 0:10:28
82 Marco Brenner (Ger) Team DSM 0:10:29
83 Andrey Zeits (Kaz) Team BikeExchange 0:10:31
84 Anthony Delaplace (Fra) Team Arkea-Samsic 0:10:49
85 Lennard Hofstede (Ned) Jumbo-Visma 0:10:58
86 Jeremy Bellicaud (Fra) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:11:30
87 Patrick Gamper (Aut) Bora-Hansgrohe 0:11:49
88 Dorian Godon (Fra) AG2R Citroën Team 0:11:51
89 Jonas Vingegaard (Den) Jumbo-Visma 0:12:10
90 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ 0:12:28
91 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo 0:12:29
92 Dylan van Baarle (Ned) Ineos Grenadiers 0:12:43
93 Nathan Haas (Aus) Cofidis 0:13:20
94 Loïc Vliegen (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:13:47
95 Alexander Cataford (Can) Israel Start-up Nation 0:14:02
96 Clément Russo (Fra) Team Arkea-Samsic 0:14:09
97 Sven Erik Bystrøm (Nor) UAE Team Emirates 0:14:58
98 Santiago Buitrago Sanchez (Col) Bahrain Victorious 0:15:08
99 Timo Roosen (Ned) Jumbo-Visma 0:15:09
100 Reto Hollenstein (Swi) Israel Start-up Nation 0:15:14
101 Laurent Pichon (Fra) Team Arkea-Samsic 0:15:24
102 Théo Delacroix (Fra) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:15:28
103 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team 0:15:51
104 Sébastien Grignard (Bel) Lotto Soudal 0:15:52
105 Shane Archbold (NZl) Deceuninck-QuickStep 0:16:05
106 Kaden Groves (Aus) Team BikeExchange 0:16:18
107 Robert Gesink (Ned) Jumbo-Visma 0:16:28
108 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe 0:16:29
109 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team 0:17:01
110 Mark Padun (Ukr) Bahrain Victorious 0:17:03
111 Kevin Colleoni (Ita) Team BikeExchange 0:17:11
112 William Barta (USA) EF Education-Nippo 0:17:38
113 Chad Haga (USA) Team DSM 0:17:44
114 Florian Senechal (Fra) Deceuninck-QuickStep 0:17:52
115 Martin Salmon (Ger) Team DSM 0:18:06
116 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ 0:18:07
117 Dylan Sunderland (Aus) Team Qhubeka Assos
118 Jasper De Plus (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
119 Harry Sweeny (Aus) Lotto Soudal 0:18:08
120 Kévin Geniets (Lux) Groupama-FDJ 0:18:13
121 Andres Camilo Ardila Ordoñez (Col) UAE Team Emirates 0:18:25
122 Kevin Van Melsen (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:19:07
123 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana-Premier Tech 0:19:31
124 Logan Owen (USA) EF Education-Nippo 0:20:11
125 Andrey Amador (CRc) Ineos Grenadiers 0:20:35
126 Pierre-Luc Périchon (Fra) Cofidis 0:21:10
127 Hideto Nakane (Jpn) EF Education-Nippo 0:21:19
128 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ
129 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis 0:21:29
130 Michel Ries (Lux) Trek-Segafredo 0:21:38
131 Lachlan Morton (Aus) EF Education-Nippo 0:22:13
132 Alexis Renard (Fra) Israel Start-up Nation 0:23:16
133 Stijn Steels (Bel) Deceuninck-QuickStep 0:24:33
134 Tony Martin (Ger) Jumbo-Visma 0:25:09
135 Marco Haller (Aut) Bahrain Victorious
136 Matthew Holmes (GBr) Lotto Soudal 0:26:08
137 Fabio Jakobsen (Ned) Deceuninck-QuickStep 0:27:17
138 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo 0:27:22
139 Josef Cerny (Cze) Deceuninck-QuickStep 0:28:21
140 Emmanuel Morin (Fra) Cofidis 0:29:52
141 Frederik Wandahl (Den) Bora-Hansgrohe 0:30:03
142 Ivo Oliveira (Por) UAE Team Emirates 0:31:47
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments