W weekend w Dąbkach i Jarosławcu odbyły się zawody z cyklu Pucharu Polski, które jednocześnie Mistrzostwami Krajowego Zrzeszenia LZS w kolarstwie szosowym kobiet. Zmagania trwały dwa dni i składały się z indywidualnej jazdy na czas i wyścigu ze startu wspólnego.

Elita kobiet

W indywidualnej jeździe na czas najszybsza okazała się Agnieszka Skalniak-Sójka z MAT ATOM Deweloper Wrocław / Fundacja BB, która uzyskała czas 18:16,92. Podium uzupełniły kolarki TKK „Pacific” Toruń Nestle Fitness Cycling Team – Aurela Nerlo (18:26,07) i Karolina Karasiewicz (18:28,13).

W wyścigu ze startu wspólnego, po sprincie z dużej grupy, zwyciężyła Łucja Pietrzak z MAT ATOM Deweloper Wrocław / Fundacja BB. Drugie miejsce zajęła Daria Pikulik (KK LARK Ziemia Darłowska), a trzecia była Karolina Karasiewicz.

Juniorki

W wyścigu z czasem najlepiej poradziła sobie Maja Wróblewska z KK Ziemia Darłowska, która przejechała 14 kilometrów w 19 minut i 31 sekund. Dalsze pozycje zajęły reprezentantki Estonii – Elizabeth Ebras (19:52,98) i Laura Lizette Sander (19:53,96).

Ze startu wspólnego najszybsza była Olga Wankiewicz (UKS Copernicus – SMS Toruń CCC), która pokonała Natalię Nawrocką (KTK Kalisz) i Elizabeth Ebras z reprezentacji Estonii.

Juniorki młodsze

Wśród juniorek młodszych na czas najlepsza okazała się Skaiste Kamile Mikasauskaite z reprezentacji Litwy (15:55,56). Podium uzupełniły Kinga Tyszkiewicz (MKS Środa Wielkopolska; 15:56,66) i Katarzyna Stelmach (KK Ziemia Darłowska – Szkółka Kolarska w Darłowie).

W zmaganiach ze startu wspólnego zwyciężyła Kinga Rybkiewicz z LKK Zakłady Mięsne „Warmia” Biskupiec. Srebro zdobyła Eliza Rabażyńska z ALKS STAL Grudziądz Big Star, a na najniższym stopniu podium stanęła Aleksandra Patora (KK Ziemia Darłowska – Szkółka Kolarska w Darłowie).

Młodziki

Rywalizacja młodzików w indywidualnej jeździe na czas była bardzo zacięta. Triumfował Mikołaj Dziadura (LKK Zakłady Mięsne „Warmia” Biskupiec; 8:01,56), przed Marcinem Włodarskim (UKS Koźminianka Kozminek; 8:03,42) i swoim drużynowym kolegą – Filipem Muszakiem (8:06,00).

W wyścigu ze startu wspólnego najlepszy był Estończyk Ron Rooni z CFC Spordiklubi, który na finiszu pokonał Karola Grządziela (UKS Ratusz Maszewo / Szkółka Kolarska w Maszewie) i Jakuba Mielewskiego (ALKS STAL Grudziądz / UKS „Orion” Gmina Grudziądz).

Młodziczki

Indywidualną jazdę na czas młodziczek wygrała Nadia Hartman z UKS Feniks Rydułtowy / Szkółka Kolarska Rydułtowy Cykloklasa Merida (8:38,97). Szesnaście sekund za nią uplasowały się Alicja Purchalak (Stargardzkie Towarzystwo Cyklistów – Szkółka STC Stargard) i Anna Samecka (KS Społem Łódź). O niespełna pół sekundy szybsza była kolarka ze Stargardu.

Nadia Hartman triumfowała również w wyścigu ze startu wspólnego. Za nią uplasowały się między innymi Zuzanna Merda (MLKS Baszta Bytów) i Anna Samecka.

Żacy

Jazdę na czas zdominowali kolarze UKS Koźminianka Koźminek, którzy zajęli dwie pierwsze pozycje. Na najwyższym stopniu podium stanął Igor Juszczak (8:51,63), a drugi był Filip Trawnik (9:32,37). Podium uzupełnił Ksawery Andrzejewski reprezentujący Klub Kolarski Ziemia Kołobrzeska – Szkółka Kolarska KK Ziemia Kołobrzeska.

Wyścig ze startu wspólnego żaków rozstrzygnął dwójkowy finisz, w którym zwyciężył Igor Juszczak, przed Aleksandrem Rutkowskim (Szkółka Kolarska Zegiestów Skalniak). Trzecie miejsce zajął Leon Janikowski reprezentujący KK Tarnovia Tarnowo Podgórne.

Żakinie

Wśród żakiń w indywidualnej jeździe na czas najlepiej spisała się Małgorzata Pyszora z ALKS STAL Grudziądz / UKS „Orion” Gmina Grudziądz (9:14,24). Zaledwie 63 setne sekundy wolniej trasę przejechała Natalia Piróg z KS Deichmann SKSM MAT Sobótka. Brąz zdobyła Maja Tułacz z UKS Koźminianka Koźminek.

Zwyciężyła ona natomiast w wyścigu ze startu wspólnego. Za zawodniczką UKS Koźminianka Koźminek uplasowały się Natalia Piróg i Julia Pośpiech (Szkółka Kolarska – LKK GOS Mszana.

Wszystkie wyniki można znaleźć TUTAJ.

Poprzedni artykułCriterium du Dauphine 2021: Sony Colbrelli zwycięzcą finiszu na wymęczenie
Następny artykułCriterium du Dauphine 2021: Sonny Colbrelli oraz Guillaume Martin podsumowują trzeci etap