W siedzibie Lubelskiego Centrum Konferencyjnego odbyła się konferencja poświęcona omówieniu tras 78. Tour de Pologne w Województwie Lubelskim.

Początek największego polskiego wyścigu kolarskiego zaplanowano 9 sierpnia w Lublinie. Podczas tegorocznego Tour de Pologne UCI World Tour czeka nas wiele nowości, jedną z nich jest trasa. Kolarze zmagania rozpoczną na Lubelszczyźnie. Czeka ich tam 417 kilometrów rywalizacji.

– Cieszę się, że po 12 latach przerwy wyścig wraca do województwa lubelskiego i możemy znów być częścią tego prestiżowego wydarzenia. Jestem pewien, że etapy, podczas których kolarze będą przemierzać drogi naszego regionu, szczególnie na Roztoczu, będą ciekawe i atrakcyjne dla sportowców i kibiców, bo takie właśnie jest Lubelskie. W województwie lubelskim z dumą wspieramy sport i, przy okazji imprez o najwyższej randze, jaką niewątpliwie jest Tour de Pologne, promujemy nasz piękny region

– podkreśla Jarosław Stawiarski, Marszałek Województwa Lubelskiego.

Start 78. Tour de Pologne zaplanowano na placu Zamkowym w Lublinie. Na kolarzy czeka trasa licząca 216 km. Do tego liczne podjazdy, ale i wyjątkowe krajobrazy.

– To wielki zaszczyt i niepowtarzalna okazja, by poprzez wydarzenie, które budzi ogromne emocje i wywołuje wielkie zainteresowanie kibiców, pokazać piękno naszego Miasta. Jestem przekonany, że tegoroczna edycja dostarczy wszystkim niezapomnianych wspomnień i jestem dumny, że Lublin stanie się częścią wielkiego święta kolarstwa

– zaznacza Krzysztof Żuk, Prezydent Lublina.

Finisz I etapu przewidziano w Chełmie.

– Cieszę się, że to właśnie w Chełmie odbędzie się finisz pierwszego odcinka wyścigu. To zdecydowanie największe i najbardziej prestiżowe sportowe wydarzenie w historii miasta, a przy okazji doskonała promocja Niedźwiedziego Grodu. Czekają nas wielkie emocje!

– zapewnia Jakub Banaszek, Prezydent Chełma.

II etap tegorocznego Tour de Pologne zaplanowano w Zamościu, który nazywany jest miastem idealnym. Ten etap, jak podkreślają eksperci, może mieć duży wpływ na kształt klasyfikacji końcowej.

– Największy polski wyścig kolarski wraca do Zamościa po 26-letniej przerwie i to jest dla naszego miasta wielki powód do dumy. Widok najlepszych kolarzy na świecie na tle zamojskiego Ratusza będzie wspominany przez następne lata. Bez cienia przesady można powiedzieć, że imprezy o takim potencjale sportowym i promocyjnym w Zamościu jeszcze nie było. Mam jednocześnie nadzieję, że na kolejną wizytę kolarzy nie będziemy musieli czekać następne ćwierć wieku

– mówi Andrzej Wnuk, Prezydent Zamościa.

W Województwie Lubelskim kolarze zaczną pisać historię 78. Tour de Pologne. Sportowe emocje, rywalizacja na najwyższym poziomie, piękne krajobrazy, promocja aktywności i podkreślenie piękna Polski.

– Tour de Pologne zawita do pięknego Województwa Lubelskiego. Czekają nas ciekawe trasy, na których będą rywalizować najlepsi kolarze. Do tego wyjątkowa oprawa godna sportowego święta

– powiedział Czesław Lang, dyrektor generalny Lang Team.

78. Tour de Pologne UCI World Tour potrwa od 9 do 15 sierpnia.

Animacja trasy 78. Tour de Pologne:

 

Poprzedni artykuł​Jest zielone światło! Gran Fondo Gdynia już 27 czerwca!
Następny artykułVoster ATS Team na Tour of Estonia 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments