fot. Mario Stiehl / HRE Mazowsze Serce Polski

Sjoerd Bax (Metec-SOLARWATT p/b Mantel) wygrał ostatni etap i klasyfikację generalną Alpes Isere Tour. Z dobrej strony pokazali się kolarze HRE Mazowsze Serce Polski – Paweł Bernas został najlepszym góralem wyścigu, a Piotr Brożyna zajął siódme miejsce w “generalce”.

Królewski etap wyścigu Alpes Isere Tour obfitował w wymagające podjazdy. Trasa piątego odcinka prowadziła przez Col des Mille Martyrs (8,4 km; 5,3%), Côte de Berland (1,6 km; 6,5%), Col du Cucheron (8,1 km; 6,2%), Col de Coq (8,5 km; 6%) i Col de Marcieu (10,7 km; 6,6%). Szczyt ostatniego wzniesienia ulokowany był 17 kilometrów przed finiszem.

W wyścigu jechała ekipa HRE Mazowsze Serce Polski.

fot. procyclingstats.com

W pierwszej części etapu aktywnie jechał Paweł Bernas z ekipy HRE Mazowsze Serce Polski, któremu udało się zabrać w ucieczkę. Wraz z nim w odjeździe jechali Emil Toudal i Nils Nyborg Broge (obaj BHS-PL Beton Bornholm). W pogoń za trójką kolarzy udał się Daniel Pearson (Vini Zabu), który przez kilkadziesiąt kilometrów “wisiał” między ucieczką, a peletonem.

W międzyczasie Paweł Bernas był najlepszy na trzech pierwszych górskich premiach. Uciekinierzy zostali złapani na stokach Col de Coq. Tempo w peletonie było bardzo wysokie, przez co odpadali z niego gorzej czujący się w górskim terenie kolarze. Na czele wykrystalizowała się kilkunastoosobowa grupka, w której jechali między innymi Michal Schlegel (Elkov-Kasper), Laurens Huys (Bingoal Pauwels Sauces WB), Sjoerd Bax (Metec-SOLARWATT p/b Mantel) i Anthon Charmig (Uno-X Dare Deveopment Team).

Od grupki oderwali się Louis Richard (EC Saint-Etienne Loire) i Alois Charrin (Swiss Racing Academy). Kolarze wypracowali sobie kilkunastosekundową przewagę nad faworytami, jednak po kilkunastu kilometrach zostali doścignięci. Na Col de Mercieu z grupki liderów zaatakowali Laurens Huys i Jon Agirre (Equipo Kern Pharma), za którymi pognali Stefan Bennett (Team Pro Immo Nicolas Roux), Jakub Otruba (Elkov-Kasper) i Sjoerd Bax. Dwie grupki zjechały się kilka kilometrów przed metą.

Kreskę jako pierwszy przeciął Sjoerd Bax, dzięki czemu przypieczętował zwycięstwo w klasyfikacji generalnej wyścigu. Etapowe podium uzupełnili Jakub Otruba i Stefan Bennett.

Siódme miejsce w “generalce” zajął Piotr Brożyna z HRE Mazowsze Serce Polski Cycling, a Paweł Bernas zdobył koszulkę dla najlepszego górala wyścigu.

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Wojtek
Wojtek

Poprawcie proszę pierwszy akapit- na końcu piszecie słusznie, że Piotr Brożyna zajął 7 miejsce, a na początku błędnie że 6. Pozdrawiam 🙂