fot. SD Worx

Anna van der Breggen (SD Worx) była najlepsza na ostatnim etapie Vuelta a Burgos Feminas. Mistrzyni świata zdobyła też czerwoną koszulkę dla zwyciężczyni klasyfikacji generalnej.

Królewski etap zamykający Vuelta a Burgos Feminas 2021 mierzył 124 kilometry i rozpoczynał się w Quintanar de la Sierra. Zawodniczki miały do przejechania ponad 100 pofałdowanych kilometrów, które doprowadziły je do finałowej wspinaczki – Lagunas de Neila (11,9 km; 6,3%), gdzie zlokalizowana była meta.

fot. procyclingstats.com

Podobnie jak wczoraj, w pierwszej części etapu atakowało wiele zawodniczek, jednak każda z akcji szybko była kasowana przez peleton. Na 50 kilometrów do mety od głównej grupy oderwał się aż 30 zawodniczek. W ucieczce znalazły się między innymi Amanda Spratt i Georgia Williams (Team BikeExchange), Soraya Paladin (Liv Racing), Hannah Barnes i Elise Chabbey (Canyon//SRAM Racing).

Zawodniczki wypracowały sobie ponad półtorej minuty przewagi nad główną grupą. Tuż przed ostatnim wzniesieniem, Lagunas de Neila, w odjeździe zostało już tylko 14 zawodniczek.

Na podjeździe liczba kolarek w ucieczce stale się zmniejszała i 7 kilometrów przed metą na czele pozostała ich już tylko czwórka – Amanda Spratt (Team BikeExchange), Katrine Aalerud (Movistar Team), Clara Koppenburg (Rally Cycling Women) i Anna Shackley (SD Worx). Od współuciekinierek próbowała oderwać się Spratt, lecz ta sztuka jej się nie udało. 3 kilometry przed metą cztery zawodniczki miały minutę przewagi nad grupą faworytek.

W międzyczasie, za sprawą pracy kolarek SD Worx, okrojony peleton coraz bardziej się dzielił i zbliżał do liderek. Półtora kilometra przed metą jechał on 25 sekund za najmocniejszymi uciekinierkami – Aalerud i Koppenburg.

Kilometr przed metą w „grupce” faworytek zostały już tylko Annemiek van Vleuten (Movistar Team), Demi Vollering i Anna van der Breggen (SD Worx), które chwilę później doścignęły Aalerud i Koppenburg.

Ostatecznie po zwycięstwo sięgnęła Anna van der Breggen. Holenderka w dwójkowym finiszu pokonała swoją rodaczkę, Annemiek van Vleuten. Na trzeciej pozycji dojechała Demi Vollering.

Katarzyna Niewiadoma dojechała do mety na jedenastej pozycji, przez co w klasyfikacji generalnej spadła na dziesiąte miejsce.

Poprzedni artykułAlpes Isere Tour 2021: Piotr Brożyna siódmy w „generalce”, Paweł Bernas z koszulką najlepszego górala
Następny artykułGiro d’Italia 2021: Victor Campenaerts najlepszy w Gorycji. Egan Bernal nadal właścicielem maglia rosa
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments