fot. Team Jumbo-Visma

Team Jumbo-Visma poinformowała o przedłużeniu kontraktów dwóch zawodników – Tobiasa Fossa i Koena Bouwman. Pierwszy z nich zostanie w holenderskiej ekipie co najmniej do 2023 roku, natomiast Bouwman przedłużył kontrakt o trzy lata.

Podczas dnia przerwy w Giro d’Italia holenderska ekipa poinformowała o przedłużeniu kontraktów dwóch zawodników jadących aktualnie we włoskim wyścigu – Tobiasa Fossa oraz Koena Bouwmana. Norweg, który w przeszłości triumfował w Tour de l’Avenir, znakomicie rozpoczął La Corsa Rosa. Zajął trzecią pozycję w otwierającej wyścig indywidualnej jeździe na czas w Turynie i przez kilka dni plasował się wysoko w klasyfikacji generalnej.

– Jestem na etapie rozwoju, i dlatego Team Jumbo-Visma jest dla mnie najlepszym zespołem. To, że mogę być jego częścią, jest dla mnie przywilejem. Z tą drużyną mam duże szanse na osiągnięcie moich celów. Miałem szczęście, że zacząłem (zawodową karierę) w tej ekipie – jestem tu bardzo szczęśliwy. Skupiam się na tym, by każdego dnia stawać się lepszym. Zobaczymy, dokąd mnie to zaprowadzi. Mam wielkie marzenia i cele, które chciałbym osiągnąć. Z czasem chciałbym stać się jednym z liderów ekipy

– mówił w komunikacie prasowym drużyny Tobias Foss.

Z holenderską drużyną kontrakt przedłużył też Koen Bouwman, który w drużynie dotychczas głównie pełnił rolę pomocnika. Od czasu do czasu Holender szuka też szczęścia w ucieczkach. Jak w komunikacie prasowym Team Jumbo-Visma powiedział dyrektor sportowy drużyny:

– Koen Bouwman jest bardzo wartościowym kolarzem dla swoich liderów, ale ma też potencjał, by jeździć agresywnie i walczyć o zwycięstwo.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments