Niemiecki sprinter Andre Greipel z drużyny Israel Start-Up Nation wygrał ostatni wyścig z cyklu Challenge Mallorca – Trofeo Alcudia-Port d’Alcudia 2021. Jest to jego pierwszy triumf od stycznia 2019 roku.
Zmagania w przełożonym z powodu pandemii wyścigu Challenge Mallorca (który jednak nie jest wyścigiem etapowym) zakończyło Trofeo Alcudia-Port d’Alcudia. Kolarze mieli do pokonania 169,8 km wokół tego majorkańskiego kurortu, w którym zgrupowania miała zwyczaj odbywać drużyna Sky/INEOS.
Ucieczka dnia zaczęła zawiązywać się dopiero na 45. kilometrze, co oznacza, że pierwszą lotną premię peleton pokonał razem: Jon Barrenetxea (Caja Rural), Antonio Jesus Soto (Euskaltel-Euskadi), Joey Rosskopf, Kyle Murphy (Rallu Cycling), Miguel Ángel Ballesteros (Electro Hiper Europa) oraz Jan Maas (Leopard Pro Cycling).
Peletonowi towarzyszyły bardzo dobre warunki atmosferyczne. Kolarzom najwyraźniej jechało się tak dobrze, że wyprzedzali przewidziany harmonogram o 10 minut, a uciekinierzy nie byli w stanie wypracować sobie większej przewagi niż dwie minuty. Za to, aby strata do uciekinierów nie zrobiła się zbyt duża odpowiadały drużyny UAE Team Emirates oraz Israel Start-Up Nation.
Ostatecznie ucieczka została skasowana 20 kilometrów przed metą i wówczas nie było już żadnych ataków. Peleton przygotowywał się do finałowego sprintu, w którym walczyli starzy wyjadacze, posiadający bardzo bogaty dorobek. Ostatecznie najszybszy na kresce okazał się Andre Greipel, który pokonał drugiego Alexandre’a Kristoffa i trzeciego Christophe’a Noppe. Dla Niemca jest to 157. zwycięstwo w profesjonalnej karierze kolarskiej.
Quería la de siempre en Mallorca!!! @AndreGreipel vence el Trofeo Alcudia – Port d’Alcudia! #ChallengeMallorca pic.twitter.com/L8NHC0jfJc
— ChallengeMallorca (@ChallengeMca) May 16, 2021
Wyniki Trofeo Alcudia-Port d’Alcudia 2021:
1 | André Greipel (Ger) Israel Start-up Nation | 3:50:24 |
2 | Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates | |
3 | Christophe Noppe (Bel) Team Arkea-Samsic | |
4 | Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Qhubeka Assos | |
5 | Gabriel Cullaigh (GBr) Movistar Team | |
6 | Hugo Hofstetter (Fra) Israel Start-up Nation | |
7 | Giovanni Lonardi (Ita) Bardiani CSF Faizane’ | |
8 | Tom Devriendt (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | |
9 | Xavier Cañellas Sanchez (Spa) Gios | |
10 | Ethan Vernon (GBr) Great Britain | |
11 | Enrico Zanoncello (Ita) Bardiani CSF Faizane’ | |
12 | Sven Thurau (Ger) Team Dauner-Akkon | |
13 | Oscar Pelegri Ferrandis (Spa) Electro Hiper Europa | |
14 | Lindsay De Vylder (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise | |
15 | Aaron Van Poucke (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise | |
16 | Sander De Pestel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise | |
17 | Szymon Sajnok (Pol) Cofidis | |
18 | Marco Canola (Ita) Gazprom-RusVelo | |
19 | Donavan Vincent Grondin (Fra) Team Arkea-Samsic | |
20 | Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Euskaltel-Euskadi | |
21 | Franck Bonnamour (Fra) B&B Hotels p/b KTM | |
22 | Carlos Barbero (Spa) Team Qhubeka Assos | |
23 | Eliot Lietaer (Bel) B&B Hotels p/b KTM | |
24 | Rick Zabel (Ger) Israel Start-up Nation | |
25 | Patrick Haller (Ger) Leopard Pro Cycling | |
26 | Magnus Sheffield (USA) Rally Cycling | |
27 | Simone Velasco (Ita) Gazprom-RusVelo | |
28 | Miguel Angel Ballesteros Canovas (Spa) Electro Hiper Europa | |
29 | Markus Pajur (Est) Team Arkea-Samsic | |
30 | Sebastian Schönberger (Aut) B&B Hotels p/b KTM | |
31 | Cédric Pries (Lux) Leopard Pro Cycling | |
32 | Ryan Gibbons (RSA) UAE Team Emirates | |
33 | Rhys Britton (GBr) Great Britain | 0:00:13 |
34 | Corey Davis (USA) Maloja Pushbikers | 0:00:16 |
35 | Valère Thiébaud (Swi) | |
36 | Dominik Bauer (Ger) Team Dauner-Akkon | |
37 | Fabio Christen (Swi) Nippo-Provence-PTS Conti | |
38 | Jan-Marc Temmen (Ger) Team Dauner-Akkon | |
39 | Alfred George (GBr) Great Britain | |
40 | Dávid D. Kovács (Hun) Electro Hiper Europa | |
41 | Sergio Araiz Michel (Spa) Equipo Kern Pharma | |
42 | Eddy Fine (Fra) Cofidis | |
43 | Andreas Stokbro Nielsen | |
44 | Antonio Jesus Soto Guirao (Spa) Euskaltel-Euskadi | |
45 | Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos-BH | |
46 | Miká Heming (Ger) Maloja Pushbikers | |
47 | Jan Maas (Ned) Leopard Pro Cycling | |
48 | Mateu Estelrich Cabanellas (Spa) Electro Hiper Europa | |
49 | Gonzalo Serrano Rodriguez (Spa) Movistar Team | |
50 | Juan Eugenio Belandria Marquina (Ven) Gios | |
51 | Roman Duckert (Ger) Team Dauner-Akkon | |
52 | Jarno Mobach (Ned) Leopard Pro Cycling | |
53 | Juri Hollmann (Ger) Movistar Team | |
54 | Gabriel Muller (Fra) Burgos-BH | |
55 | Tim Wollenberg (Ger) Maloja Pushbikers | |
56 | Ivan Rovny (Rus) Gazprom-RusVelo | |
57 | Juan Diego Alba Bolivar (Col) Movistar Team | |
58 | Iker Ballarin Manso (Spa) Euskaltel-Euskadi | |
59 | Łukasz Owsian (Pol) Team Arkea-Samsic | |
60 | Connor Brown (NZl) Team Qhubeka Assos | |
61 | Maxime Chevalier (Fra) B&B Hotels p/b KTM | |
62 | Franz Schlachter (Ger) Maloja Pushbikers | |
63 | Cristian Scaroni (Ita) Gazprom-RusVelo | |
64 | Alan Boileau (Fra) B&B Hotels p/b KTM | |
65 | Saned Abu-Fares (Isr) Israel Cycling Academy | |
66 | Filip Maciejuk (Pol) Leopard Pro Cycling | |
67 | Isaac Canton Serrano (Spa) Burgos-BH | |
68 | Jorge Bueno Garcia (Spa) Gios | |
69 | Andrea Garosio (Ita) Bardiani CSF Faizane’ | |
70 | Fabio Mazzucco (Ita) Bardiani CSF Faizane’ | |
71 | Johnatan Cañaveral Vargas (Col) Bardiani CSF Faizane’ | |
72 | Roland Thalmann (Swi) Team Vorarlberg | |
73 | Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise | |
74 | Sven Erik Bystrøm (Nor) UAE Team Emirates | |
75 | Yousif Mirza Al-Hammadi (UAE) UAE Team Emirates | |
76 | Anton Kuzmin (Kaz) Gazprom-RusVelo | |
77 | Txomin Juaristi Arrieta (Spa) Euskaltel-Euskadi | |
78 | Jeremy Bellicaud (Fra) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | |
79 | Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskaltel-Euskadi | |
80 | Jonas Fabian Messerschmidt (Ger) Team Dauner-Akkon | |
81 | Jonas Koch (Ger) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | |
82 | Joseph Rosskopf (USA) Rally Cycling | |
83 | Stephen Bassett (USA) Rally Cycling | |
84 | Aaron Verwilst (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise | |
85 | Joan Bou Company (Spa) Euskaltel-Euskadi | |
86 | Carlos Garcia Pierna (Spa) Equipo Kern Pharma | |
87 | Kilian Steigner (Ger) Team Dauner-Akkon | |
88 | Marcos Jurado Rodriguez (Spa) Electro Hiper Europa | |
89 | Emil Vinjebo (Den) Team Qhubeka Assos | |
90 | Riley Pickrell (Can) Israel Cycling Academy | |
91 | Luis Mas Bonet (Spa) Movistar Team | |
92 | Jon Barrenetxea Golzarri (Spa) Caja Rural-Seguros RGA | |
93 | Jose Herrada (Spa) Cofidis | |
94 | Gavin Mannion (USA) Rally Cycling | |
95 | Nicola Bagioli (Ita) B&B Hotels p/b KTM | |
96 | Jose Manuel Gutierrez Revuelta (Spa) Gios | |
97 | Byron Munton (RSA) Electro Hiper Europa | |
98 | Jose Bruzual (Ven) Gios | |
99 | Alessandro Monaco (Ita) Bardiani CSF Faizane’ | |
100 | Michał Gałka (Pol) Maloja Pushbikers | |
101 | Mathias Vacek (Cze) Gazprom-RusVelo | |
102 | Robert Donaldson (GBr) Great Britain | |
103 | Sean Bennett (USA) Team Qhubeka Assos | 0:00:32 |
104 | Emerson Oronte (USA) Rally Cycling | |
105 | Jesus Herrada (Spa) Cofidis | |
106 | Laurin von Stetten (Ger) Maloja Pushbikers | |
107 | Kevin Ledanois (Fra) Team Arkea-Samsic | 0:00:41 |
108 | Jakub Bouček Cze) Israel Cycling Academy | 0:00:45 |
109 | Mads Würtz Schmidt (Den) Israel Start-Up Nation | |
110 | Mathias Jørgensen (Den) Movistar Team | 0:00:56 |
111 | Rob Britton (Can) Rally Cycling | |
112 | Adne van Engelen (Ned) Bike Aid | |
113 | Marco König (Ger) Bike Aid | |
114 | Miguel Heidemann (Ger) Leopard Pro Cycling | |
115 | Kenny De Ketele (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise | |
116 | Dimitri Claeys (Bel) Team Qhubeka Assos | |
117 | Maurits Lammertink (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | |
118 | Thomas Champion (Fra) Cofidis | |
119 | Joab Schneiter (Swi) Vini Zabu’ Brado KTM | |
120 | Georg Zimmermann (Ger) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | |
121 | Victor Langellotti (Mon) Burgos-BH | |
122 | Alexander Evans (Aus) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | |
123 | Jefferson Cepeda Ortiz (Ecu) Caja Rural-Seguros RGA | |
124 | Dayer Quintana (Col) Team Arkea-Samsic | |
125 | Julen Amezqueta Moreno (Spa) Caja Rural-Seguros RGA | |
126 | Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskaltel-Euskadi | |
127 | Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates | |
128 | Corne van Kessel (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | |
129 | Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF Faizane’ | 0:01:34 |
130 | Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates | 0:01:41 |
131 | Justin Wolf (Ger) Bike Aid | 0:01:46 |
132 | Salim Kipkemboi (Ken) Bike Aid | |
133 | Mekseb Debesay (Eri) Bike Aid | 0:01:51 |
134 | William Tidball (GBr) Great Britain | 0:01:53 |
135 | Aritz Bagües Kalparsoro (Spa) Caja Rural-Seguros RGA | 0:02:08 |
136 | Jon Aberasturi Izaga (Spa) Caja Rural-Seguros RGA | |
137 | Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos-BH | 0:02:14 |
138 | Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Burgos-BH | |
139 | Sebastian Mora Vedri (Spa) Movistar Team | 0:02:20 |
140 | Robbe Ghys (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise | 0:02:23 |
141 | Oliver Stockwell (GBr) Great Britain | 0:02:27 |
142 | Samuel Watson (GBr) Great Britain | |
143 | Cory Greenberg (USA) Team Dauner-Akkon | 0:02:35 |
144 | Nathan Haas (Aus) Cofidis | |
145 | Fernando Lopes Gonzalez (Spa) Gios | 0:02:50 |
146 | Jonathan Bögli (Swi) Nippo-Provence-PTS Conti | 0:03:03 |
147 | Victor Martinez Garcia (Spa) Electo Hiper Europa | |
148 | Francisco Galvan Fernandez (Spa) Equipo Kern Pharma | 0:03:32 |
149 | Jon Agirre Egaña (Spa) Equipo Kern Pharma | |
150 | Thibault Ferasse (Fra) B&B Hotels p/b KTM | 0:03:37 |
151 | Carmelo Urbano Fontiveros (Spa) Caja Rural-Seguros RGA | 0:06:08 |
152 | Kyle Murphy (USA) Rally Cycling | 0:06:43 |
DNF | Pelayo Sanchez Mayo (Spa) Burgos-BH | |
DNF | Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA | |
DNF | Urko Berrade Fernandez (Spa) Equipo Kern Pharma | |
DNF | Jordi Lopez Caravaca (Spa) Equipo Kern Pharma | |
DNF | Jose Felix Parra Cuerda (Spa) Equipo Kern Pharma | |
DNF | Denis Nekrasov (Rus) Gazprom-RusVelo | |
DNF | Alan Riou (Fra) Team Arkea-Samsic | |
DNF | Matthias Schnapka (Ger) Bike Aid | |
DNF | Matthias Reutimann (Swi) Swiss Racing Academy |
W jakich kaskach oni jeżdżą ?