fot. Israel Start-Up Nation

Niemiecki sprinter Andre Greipel z drużyny Israel Start-Up Nation wygrał ostatni wyścig z cyklu Challenge Mallorca – Trofeo Alcudia-Port d’Alcudia 2021. Jest to jego pierwszy triumf od stycznia 2019 roku. 

Zmagania w przełożonym z powodu pandemii wyścigu Challenge Mallorca (który jednak nie jest wyścigiem etapowym) zakończyło Trofeo Alcudia-Port d’Alcudia. Kolarze mieli do pokonania 169,8 km wokół tego majorkańskiego kurortu, w którym zgrupowania miała zwyczaj odbywać drużyna Sky/INEOS.

Ucieczka dnia zaczęła zawiązywać się dopiero na 45. kilometrze, co oznacza, że pierwszą lotną premię peleton pokonał razem: Jon Barrenetxea (Caja Rural), Antonio Jesus Soto (Euskaltel-Euskadi), Joey Rosskopf, Kyle Murphy (Rallu Cycling), Miguel Ángel Ballesteros (Electro Hiper Europa) oraz Jan Maas (Leopard Pro Cycling).

Peletonowi towarzyszyły bardzo dobre warunki atmosferyczne. Kolarzom najwyraźniej jechało się tak dobrze, że wyprzedzali przewidziany harmonogram o 10 minut, a uciekinierzy nie byli w stanie wypracować sobie większej przewagi niż dwie minuty. Za to, aby strata do uciekinierów nie zrobiła się zbyt duża odpowiadały drużyny UAE Team Emirates oraz Israel Start-Up Nation.

Ostatecznie ucieczka została skasowana 20 kilometrów przed metą i wówczas nie było już żadnych ataków. Peleton przygotowywał się do finałowego sprintu, w którym walczyli starzy wyjadacze, posiadający bardzo bogaty dorobek. Ostatecznie najszybszy na kresce okazał się Andre Greipel, który pokonał drugiego Alexandre’a Kristoffa i trzeciego Christophe’a Noppe. Dla Niemca jest to 157. zwycięstwo w profesjonalnej karierze kolarskiej.

Wyniki Trofeo Alcudia-Port d’Alcudia 2021:

1 André Greipel (Ger) Israel Start-up Nation 3:50:24
2 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates
3 Christophe Noppe (Bel) Team Arkea-Samsic
4 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Qhubeka Assos
5 Gabriel Cullaigh (GBr) Movistar Team
6 Hugo Hofstetter (Fra) Israel Start-up Nation
7 Giovanni Lonardi (Ita) Bardiani CSF Faizane’
8 Tom Devriendt (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
9 Xavier Cañellas Sanchez (Spa) Gios
10 Ethan Vernon (GBr) Great Britain
11 Enrico Zanoncello (Ita) Bardiani CSF Faizane’
12 Sven Thurau (Ger) Team Dauner-Akkon
13 Oscar Pelegri Ferrandis (Spa) Electro Hiper Europa
14 Lindsay De Vylder (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
15 Aaron Van Poucke (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
16 Sander De Pestel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
17 Szymon Sajnok (Pol) Cofidis
18 Marco Canola (Ita) Gazprom-RusVelo
19 Donavan Vincent Grondin (Fra) Team Arkea-Samsic
20 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Euskaltel-Euskadi
21 Franck Bonnamour (Fra) B&B Hotels p/b KTM
22 Carlos Barbero (Spa) Team Qhubeka Assos
23 Eliot Lietaer (Bel) B&B Hotels p/b KTM
24 Rick Zabel (Ger) Israel Start-up Nation
25 Patrick Haller (Ger) Leopard Pro Cycling
26 Magnus Sheffield (USA) Rally Cycling
27 Simone Velasco (Ita) Gazprom-RusVelo
28 Miguel Angel Ballesteros Canovas (Spa) Electro Hiper Europa
29 Markus Pajur (Est) Team Arkea-Samsic
30 Sebastian Schönberger (Aut) B&B Hotels p/b KTM
31 Cédric Pries (Lux) Leopard Pro Cycling
32 Ryan Gibbons (RSA) UAE Team Emirates
33 Rhys Britton (GBr) Great Britain 0:00:13
34 Corey Davis (USA) Maloja Pushbikers 0:00:16
35 Valère Thiébaud (Swi)
36 Dominik Bauer (Ger) Team Dauner-Akkon
37 Fabio Christen (Swi) Nippo-Provence-PTS Conti
38 Jan-Marc Temmen (Ger) Team Dauner-Akkon
39 Alfred George (GBr) Great Britain
40 Dávid D. Kovács (Hun) Electro Hiper Europa
41 Sergio Araiz Michel (Spa) Equipo Kern Pharma
42 Eddy Fine (Fra) Cofidis
43 Andreas Stokbro Nielsen
44 Antonio Jesus Soto Guirao (Spa) Euskaltel-Euskadi
45 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos-BH
46 Miká Heming (Ger) Maloja Pushbikers
47 Jan Maas (Ned) Leopard Pro Cycling
48 Mateu Estelrich Cabanellas (Spa) Electro Hiper Europa
49 Gonzalo Serrano Rodriguez (Spa) Movistar Team
50 Juan Eugenio Belandria Marquina (Ven) Gios
51 Roman Duckert (Ger) Team Dauner-Akkon
52 Jarno Mobach (Ned) Leopard Pro Cycling
53 Juri Hollmann (Ger) Movistar Team
54 Gabriel Muller (Fra) Burgos-BH
55 Tim Wollenberg (Ger) Maloja Pushbikers
56 Ivan Rovny (Rus) Gazprom-RusVelo
57 Juan Diego Alba Bolivar (Col) Movistar Team
58 Iker Ballarin Manso (Spa) Euskaltel-Euskadi
59 Łukasz Owsian (Pol) Team Arkea-Samsic
60 Connor Brown (NZl) Team Qhubeka Assos
61 Maxime Chevalier (Fra) B&B Hotels p/b KTM
62 Franz Schlachter (Ger) Maloja Pushbikers
63 Cristian Scaroni (Ita) Gazprom-RusVelo
64 Alan Boileau (Fra) B&B Hotels p/b KTM
65 Saned Abu-Fares (Isr) Israel Cycling Academy
66 Filip Maciejuk (Pol) Leopard Pro Cycling
67 Isaac Canton Serrano (Spa) Burgos-BH
68 Jorge Bueno Garcia (Spa) Gios
69 Andrea Garosio (Ita) Bardiani CSF Faizane’
70 Fabio Mazzucco (Ita) Bardiani CSF Faizane’
71 Johnatan Cañaveral Vargas (Col) Bardiani CSF Faizane’
72 Roland Thalmann (Swi) Team Vorarlberg
73 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
74 Sven Erik Bystrøm (Nor) UAE Team Emirates
75 Yousif Mirza Al-Hammadi (UAE) UAE Team Emirates
76 Anton Kuzmin (Kaz) Gazprom-RusVelo
77 Txomin Juaristi Arrieta (Spa) Euskaltel-Euskadi
78 Jeremy Bellicaud (Fra) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
79 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskaltel-Euskadi
80 Jonas Fabian Messerschmidt (Ger) Team Dauner-Akkon
81 Jonas Koch (Ger) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
82 Joseph Rosskopf (USA) Rally Cycling
83 Stephen Bassett (USA) Rally Cycling
84 Aaron Verwilst (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
85 Joan Bou Company (Spa) Euskaltel-Euskadi
86 Carlos Garcia Pierna (Spa) Equipo Kern Pharma
87 Kilian Steigner (Ger) Team Dauner-Akkon
88 Marcos Jurado Rodriguez (Spa) Electro Hiper Europa
89 Emil Vinjebo (Den) Team Qhubeka Assos
90 Riley Pickrell (Can) Israel Cycling Academy
91 Luis Mas Bonet (Spa) Movistar Team
92 Jon Barrenetxea Golzarri (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
93 Jose Herrada (Spa) Cofidis
94 Gavin Mannion (USA) Rally Cycling
95 Nicola Bagioli (Ita) B&B Hotels p/b KTM
96 Jose Manuel Gutierrez Revuelta (Spa) Gios
97 Byron Munton (RSA) Electro Hiper Europa
98 Jose Bruzual (Ven) Gios
99 Alessandro Monaco (Ita) Bardiani CSF Faizane’
100 Michał Gałka (Pol) Maloja Pushbikers
101 Mathias Vacek (Cze) Gazprom-RusVelo
102 Robert Donaldson (GBr) Great Britain
103 Sean Bennett (USA) Team Qhubeka Assos 0:00:32
104 Emerson Oronte (USA) Rally Cycling
105 Jesus Herrada (Spa) Cofidis
106 Laurin von Stetten (Ger) Maloja Pushbikers
107 Kevin Ledanois (Fra) Team Arkea-Samsic 0:00:41
108 Jakub Bouček Cze) Israel Cycling Academy 0:00:45
109 Mads Würtz Schmidt (Den) Israel Start-Up Nation
110 Mathias Jørgensen (Den) Movistar Team 0:00:56
111 Rob Britton (Can) Rally Cycling
112 Adne van Engelen (Ned) Bike Aid
113 Marco König (Ger) Bike Aid
114 Miguel Heidemann (Ger) Leopard Pro Cycling
115 Kenny De Ketele (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
116 Dimitri Claeys (Bel) Team Qhubeka Assos
117 Maurits Lammertink (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
118 Thomas Champion (Fra) Cofidis
119 Joab Schneiter (Swi) Vini Zabu’ Brado KTM
120 Georg Zimmermann (Ger) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
121 Victor Langellotti (Mon) Burgos-BH
122 Alexander Evans (Aus) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
123 Jefferson Cepeda Ortiz (Ecu) Caja Rural-Seguros RGA
124 Dayer Quintana (Col) Team Arkea-Samsic
125 Julen Amezqueta Moreno (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
126 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskaltel-Euskadi
127 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
128 Corne van Kessel (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
129 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF Faizane’ 0:01:34
130 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 0:01:41
131 Justin Wolf (Ger) Bike Aid 0:01:46
132 Salim Kipkemboi (Ken) Bike Aid
133 Mekseb Debesay (Eri) Bike Aid 0:01:51
134 William Tidball (GBr) Great Britain 0:01:53
135 Aritz Bagües Kalparsoro (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:02:08
136 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
137 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos-BH 0:02:14
138 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Burgos-BH
139 Sebastian Mora Vedri (Spa) Movistar Team 0:02:20
140 Robbe Ghys (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise 0:02:23
141 Oliver Stockwell (GBr) Great Britain 0:02:27
142 Samuel Watson (GBr) Great Britain
143 Cory Greenberg (USA) Team Dauner-Akkon 0:02:35
144 Nathan Haas (Aus) Cofidis
145 Fernando Lopes Gonzalez (Spa) Gios 0:02:50
146 Jonathan Bögli (Swi) Nippo-Provence-PTS Conti 0:03:03
147 Victor Martinez Garcia (Spa) Electo Hiper Europa
148 Francisco Galvan Fernandez (Spa) Equipo Kern Pharma 0:03:32
149 Jon Agirre Egaña (Spa) Equipo Kern Pharma
150 Thibault Ferasse (Fra) B&B Hotels p/b KTM 0:03:37
151 Carmelo Urbano Fontiveros (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:06:08
152 Kyle Murphy (USA) Rally Cycling 0:06:43
DNF Pelayo Sanchez Mayo (Spa) Burgos-BH
DNF Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
DNF Urko Berrade Fernandez (Spa) Equipo Kern Pharma
DNF Jordi Lopez Caravaca (Spa) Equipo Kern Pharma
DNF Jose Felix Parra Cuerda (Spa) Equipo Kern Pharma
DNF Denis Nekrasov (Rus) Gazprom-RusVelo
DNF Alan Riou (Fra) Team Arkea-Samsic
DNF Matthias Schnapka (Ger) Bike Aid
DNF Matthias Reutimann (Swi) Swiss Racing Academy
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
(po)ruta
(po)ruta

W jakich kaskach oni jeżdżą ?