Foto: Tour du Rwanda

Cristián Rodríguez (Team Total Direct Energie) triumfował w klasyfikacji generalnej wyścigu Tour du Rwanda wygrywając także ostatni etap. 

Ostatni etap Tour du Rwanda był przez organizatorów nazywany królewskim. Kolarze mieli do przejechania tylko 75 kilometrów, ale po drodze kilka podjazdów (także brukowanych). Finałowa wspinaczka miała 5,1 km długości i średnie nachylenie 6,5 %.

Po 10 kilometrach w ucieczkę zabrali się: Eric Manizabayo (Benediction Ignite), Kent Main (ProTouch), Bernardo Suaza i Brayan Sánchez (obaj Team Medellin), Pierre Rolland i Jonathan Hivert (obaj B&B Hotels p/b KTM), Jean Bosco Nsengimana (Rwanda) oraz Lennert Teugels (Tarteletto – Isorex).

Kolejne podjazdy spowodowały, że sytuacja uległa zmianie. Na czele kręcili Hivert i Sánchez, a za nimi Teugels, Suaza, Main oraz Rolland. Dwójka miała 35 sekund przewagi nad goniącą grupką i minutę nad peletonem po przejechaniu 27 kilometrów.

Na podjazdach o każdy punkt walczył Teugels i w połowie etapu było wiadomo, że Belg został zwycięzcą klasyfikacji górskiej Tour du Rwanda. Grupki zjechały się po 32 kilometrach ścigania. Na wzniesieniach swoich sił co rusz próbowali inni zawodnicy.

19 kilometrów przed metą samotnie na czele kręcił Bernardo Suaza. 30 sekund tracili do niego Rolland i Azzedine Lagab (Algieria), a niespełna minutę peleton prowadzony przez Team Total Direct Energie. Wszystko zjechało się na osiem kilometrów przed metą, czyli tuż przed finałowym podjazdem.

Po raz kolejny na atak zdecydował się niezmordowany dziś Pierre Rolland (B&B Hotels p/b KTM). Francuz celował w drugie etapowe zwycięstwo, ponieważ w klasyfikacji generalnej nie miał szans na triumf.

2 kilometry przed metą do głosu doszedł lider wyścigu Cristián Rodríguez (Team Total Direct Energie), a chwilę później upadek zaliczył drugi w klasyfikacji Jhonatan Restrepo (Androni Giocattoli – Sidermec).

Rodriguez nie dał szans rywalom i samotnie dojechał do mety wygrywając etap i klasyfikację generalną wyścigu. Drugi był James Piccoli (Israel Start-Up Nation), a trzeci Nahom Zerai (Erytrea).

Wyniki ostatniego etapu (TOP 10):

1  Cristian Rodriguez  Total Direct Energie 02:05:06
2  James Piccoli  Israel Start-Up Nation 12
3  Nahom Zerai  Eritrea 14
4  Alex Hoehn  Wildlife Generation 15
5  Alexis Vuillermoz  Total Direct Energie 21
6  Alan Boileau  B&B Hotels p/b KTM 21
7  Oscar Sevilla  Team Medellin 29
8  Quentin Pacher  B&B Hotels p/b KTM 29
9  Charles Kagimu  Bike Aid 44
10  Jhonatan Restrepo  Androni Giocattoli-Sidermec 46

 

Końcowa klasyfikacja generalna (TOP 10):

1  Cristian Rodriguez  Total Direct Energie 22:49:51
2  James Piccoli  Israel Start-Up Nation 17
3  Alex Hoehn  Wildlife Generation 51
4  Jhonatan Restrepo  Androni Giocattoli-Sidermec 51
5  Alan Boileau  B&B Hotels p/b KTM 51
6  Quentin Pacher  B&B Hotels p/b KTM 01:05
7  Alexis Vuillermoz  Total Direct Energie 01:23
8  Oscar Sevilla  Team Medellin 01:25
9  Nahom Zerai  Eritrea 01:37
10  Kent Main  ProTouch 02:44
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments