W drugim dniu Pucharu Polski w Zamościu zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w wyścigach ze startu wspólnego.

Po piątkowych zmaganiach w jeździe na czas w sobotę przyszła pora na wspólną rywalizację.

W kategorii żakini młode kolarki miały do przejechania niespełna 24 kilometry. Najszybsza okazała się Magdalena Polańska (Szkółka Kolarska Żegiestów Skalniak). Wśród żaków „na solo” z ogromną przewagą wygrał Igor Juszczak (UKS Koźminianka Koźminek).

Wyniki żakini.
Wyniki żak.

Rywalizacja młodziczek na tej samej trasie zakończyła się sprintem z grupy, który wygrała Agata Sekta (UKS Avatar). Młodzicy mieli do pokonania 41 kilometrów, a najszybszy okazał się Mikołaj Listwoń (KKS Gostyń).

Wyniki młodziczka.
Wyniki młodzik.

Eliza Rabażyńska (ALKS Stal Grudziądz Big Star) wygrała wśród juniorek młodszych, a wśród juniorów młodszych „na solo” triumfował Filip Gruszczyński (Grupa Kolarska Gliwice).

Wyniki juniorka młodsza.
Wyniki junior młodszy.

Najlepszą juniorką w rywalizacji była Maja Wróblewska (KK Ziemia Darłowska), a Kacper Gieryk (KTK Kalisz) wygrał wyścig wśród juniorów.

Wyniki juniorka.
Wyniki junior.

Na koniec do rywalizacji przystąpiły panie w kategorii open. Wygrała Karolina Kumięga (TKK „Pacific” Toruń), przed Agnieszką Skalniak-Sójka (MAT Atom Deweloper Wrocław) i Natalią Krześlak (TKK „Pacific” Toruń).

Wyniki kobiety „open”.

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Marianello
Marianello

Małe sprostowanie, bo Puchar Polski w Kolarstwie szosowym odbywał się w pięknym Krasnobrodzie a nie w znakomitym Zamościu. Mimo wszystko impreza znakomita i pięknie zabezpieczona przez policję!!!