fot. Volta ao Algarve

Kasper Asgreen (Deceuninck – Quick Step) został zwycięzcą jazdy indywidualnej na czas wyścigu Volta ao Algarve. Koszulkę lidera mimo upadku obronił Ethan Hayter (INEOS Grenadiers). 

Czwarty etap portugalskiego wyścigu był “czasówką” w miejscowości Lagoa. Kolarze na pofałdowanej trasie mieli do pokonania niewiele ponad 20 kilometrów.

Bardzo długo na czele utrzymywał się Clément Davy (Groupama-FDJ), który wykręcił czas 25 minut i 8 sekund. Na “gorącym krześle” zamienił go dopiero jeden z faworytów dzisiejszej rywalizacji, czyli Benjamin Thomas (Groupama-FDJ). Był szybszy od swojego kolegi z zespołu o minutę i 7 sekund.

Dość niespodziewanie lepszy wynik zanotował Portugalczyk Rafael Reis (Efapel) – 23’55. Nieźle pojechał Nils Politt (BORA – hansgrohe), który po przejechaniu linii mety zajmował trzecie miejsce. Aż minutę do niego stracił jego kolega z ekipy Lennard Kämna.

Jedyny Polak walczący w Portugalii, Stanisław Aniołkowski (Bingoal Pauwels Sauces WB) wykręcił czas 27’12”. Jeszcze lepiej niż prowadzący Portugalczyk pojechał Kasper Asgreen
(Deceuninck – Quick Step) – 23’52”.

Na pierwszym pomiarze czasu świetnie zaprezentował się lider Ethan Hayter. Niestety chwilę później na jednym z zakrętów kolarz INEOS Grenadiers zaliczył upadek.

W generalce taki sam czas jak Brytyjczyk mieli Jonathan Lastra (Caja Rural – Seguros RGA) i João Rodrigues (W52 / FC Porto). Hiszpan z Caja Rural na mecie zameldował się po 25 minutach i 36 sekundach. Portugalczyk Rodrigues był jeszcze szybszy – 25’06” i był wirtualnym liderem wyścigu.

Ethan Hayter (INEOS Grenadiers) mimo upadku okazał się szybszy od Portugalczyka i obronił koszulkę lidera. Etap wygrał ostatecznie Kasper Asgreen
(Deceuninck – Quick Step).

Wyniki 4. etapu Volta ao Algarve:

01 Kasper Asgreen Deceuninck-Quick Step 23:52
02 Rafael Reis Efapel + 03
03 Benjamin Thomas Groupama-FDJ + 09
04 Thibault Guernalec Arkéa-Samsic + 19
05 Nils Politt BORA-hansgrohe + 28
06 Ivo Oliveira UAE Team Emirates + 37
07 Ryan Gibbons UAE Team Emirates + 52
08 Diego Lopez Kern Pharma + 53
09 Ethan Hayter [Leader jersey] INEOS Grenadiers + 01:02
10 Carlos Rodriguez INEOS Grenadiers + 01:13
11 Joao Rodrigues [Mountain jersey] W52 – FC Porto – Reconco + 01:14
12 Clément Davy Groupama-FDJ + 01:16
13 Alexys Brunel Groupama-FDJ + 01:16
14 Maxime Bouet Arkéa-Samsic + 01:18
15 Xabier Azparren Euskaltel-Euskadi + 01:23
16 Daniel Mestre W52 – FC Porto – Reconco + 01:23
17 Matis Louvel Arkéa-Samsic + 01:24
18 Joey Rosskopf Rally Cycling + 01:27
19 Lennard Kämna BORA-hansgrohe + 01:28
20 Pascal Ackermann BORA-hansgrohe + 01:30
21 Jesus Ezquerra Burgos-BH + 01:30
22 Ricardo Mestre W52 – FC Porto – Reconco + 01:30
23 Jarrad Drizners Hagens Berman Axeon + 01:32
24 Danny Van der Tuuk Kern Pharma + 01:39
25 Oliver Naesen AG2R Citroën Team + 01:40
26 Maurits Lammertink Intermarché-Wanty-Gobert + 01:44
27 Jonathan Lastra Caja Rural-Seguros RGA + 01:44
28 Vegard Stake Laengen UAE Team Emirates + 01:45
29 Gijs Van Hoecke AG2R Citroën Team + 01:46
30 Olivier Le Gac Groupama-FDJ + 01:47
31 Kevin Geniets Groupama-FDJ + 01:51
32 Sean Quinn [Youth jersey] Hagens Berman Axeon + 01:51
33 Daniel Freitas Radio Popular – Boavista + 01:52
34 Michael Garrison Hagens Berman Axeon + 01:53
35 Elie Gesbert Arkéa-Samsic + 01:54
36 Carlos Canal Burgos-BH + 01:54
37 Sebastian Henao INEOS Grenadiers + 02:00
38 Michael Mørkøv Deceuninck-Quick Step + 02:02
39 Damien Touzé AG2R Citroën Team + 02:02
40 Jose Neves W52 – FC Porto – Reconco + 02:02
41 Daniel Navarro Burgos-BH + 02:05
42 Joni Brandão W52 – FC Porto – Reconco + 02:05
43 Diego Rosa Arkéa-Samsic + 02:06
44 Alejandro Marque Atum General – Tavira + 02:06
45 Henrique Casimiro Kelly-Simoldes-UD Oliveirense + 02:09
46 Matthew Riccitello Hagens Berman Axeon + 02:11
47 Martí Márquez Kern Pharma + 02:12
48 Vicente Garcia de Mateos Antarte-Feirense + 02:15
49 Delio Fernandez Delko + 02:22
50 Emanuel Duarte Atum General – Tavira + 02:24
51 Jonas Koch Intermarché-Wanty-Gobert + 02:24
52 Marijn Van Den Berg Groupama-FDJ + 02:25
53 Joaquim Silva Tavfer – Measindot – Mortagua + 02:25
54 Willie Smit Burgos-BH + 02:26
55 Aleksandr Grigoriev Atum General – Tavira + 02:26
56 Shane Archbold Deceuninck-Quick Step + 02:26
57 Anthony Jullien AG2R Citroën Team + 02:27
58 Gaspar Goncalves Tavfer – Measindot – Mortagua + 02:27
59 Georg Zimmermann Intermarché-Wanty-Gobert + 02:28
60 Luís Gomes Kelly-Simoldes-UD Oliveirense + 02:29
61 Cameron Wurf INEOS Grenadiers + 02:29
62 Amaro Antunes W52 – FC Porto – Reconco + 02:30
63 Sam Bennett [Point jersey] Deceuninck-Quick Step + 02:32
64 Javier Moreno Efapel + 02:33
65 Clément Carisey Delko + 02:33
66 Rui Oliveira UAE Team Emirates + 02:33
67 Gavin Mannion Rally Cycling + 02:34
68 Boy van Poppel Intermarché-Wanty-Gobert + 02:34
69 Nicolas Prodhomme AG2R Citroën Team + 02:36
70 Leonardo Basso INEOS Grenadiers + 02:37
71 Kyle Murphy Rally Cycling + 02:37
72 Marc Sarreau AG2R Citroën Team + 02:37
73 João Benta Radio Popular – Boavista + 02:40
74 Odd Christian Eiking Intermarché-Wanty-Gobert + 02:41
75 Goncalo Amado Antarte-Feirense + 02:41
76 Michael Schwarzmann BORA-hansgrohe + 02:41
77 Eduard Michael Grosu Delko + 02:41
78 Samuel Caldeira W52 – FC Porto – Reconco + 02:43
79 Carlos Oyarzun Louletano – Loule Concelho + 02:43
80 Rüdiger Selig BORA-hansgrohe + 02:44
81 Joan Bou Euskaltel-Euskadi + 02:44
82 Fabio Costa Efapel + 02:45
83 Ivan Moreno Kern Pharma + 02:45
84 Peio Goikoetxea Euskaltel-Euskadi + 02:45
85 Julen Irizar Euskaltel-Euskadi + 02:48
86 Aritz Bagües Caja Rural-Seguros RGA + 02:48
87 William Bonnet Groupama-FDJ + 02:49
88 Jetse Bol Burgos-BH + 02:50
89 Sergio Martin Caja Rural-Seguros RGA + 02:51
90 Oliviero Troia UAE Team Emirates + 02:51
91 Bert Van Lerberghe Deceuninck-Quick Step + 02:52
92 Mikel Aristi Euskaltel-Euskadi + 02:53
93 Baptiste Planckaert Intermarché-Wanty-Gobert + 02:55
94 Hector Saez Caja Rural-Seguros RGA + 02:58
95 Luis Fernandes Radio Popular – Boavista + 02:59
96 Cesar Fonte Kelly-Simoldes-UD Oliveirense + 02:59
97 Iuri Leitao Tavfer – Measindot – Mortagua + 03:00
98 Andreas Schillinger BORA-hansgrohe + 03:02
99 Christophe Noppe Arkéa-Samsic + 03:03
100 Diogo Barbosa Hagens Berman Axeon + 03:03
101 Alberto Gallego Radio Popular – Boavista + 03:05
102 Julien Duval AG2R Citroën Team + 03:06
103 Gustavo Cesar Veloso Atum General – Tavira + 03:06
104 Ivan Sosa INEOS Grenadiers + 03:07
105 Mathijs Paasschens Bingoal Pauwels Sauces WB + 03:08
106 David González Caja Rural-Seguros RGA + 03:08
107 Pedro Miguel Lopes Kelly-Simoldes-UD Oliveirense + 03:12
108 Pedro Pinto Tavfer – Measindot – Mortagua + 03:12
109 Brandon Rivera INEOS Grenadiers + 03:13
110 Afonso Silva Radio Popular – Boavista + 03:16
111 Alessandro Fedeli Delko + 03:17
112 Stanislaw Aniolkowski Bingoal Pauwels Sauces WB + 03:20
113 Joao Salgado Kelly-Simoldes-UD Oliveirense + 03:20
114 Pedro Andrade Hagens Berman Axeon + 03:21
115 André Domingues Efapel + 03:25
116 Dimitri Peyskens Bingoal Pauwels Sauces WB + 03:26
117 Vojtech Repa Kern Pharma + 03:30
118 Jon Aberasturi Caja Rural-Seguros RGA + 03:32
119 Jon Irisarri Caja Rural-Seguros RGA + 03:32
120 Jose Manuel Diaz Delko + 03:32
121 Andre Ramalho LA Alumínios + 03:34
122 Nathan Brown Rally Cycling + 03:40
123 Cesar Paredes Louletano – Loule Concelho + 03:41
124 Milan Menten Bingoal Pauwels Sauces WB + 03:45
125 Keegan Swirbul Rally Cycling + 03:45
126 Jelle Vanendert Bingoal Pauwels Sauces WB + 03:47
127 Jose Sousa Kelly-Simoldes-UD Oliveirense + 03:49
128 Pedro Paulinho Tavfer – Measindot – Mortagua + 03:49
129 Alvaro Trueba Atum General – Tavira + 03:55
130 Cesar Martingil Atum General – Tavira + 03:56
131 Remy Mertz Bingoal Pauwels Sauces WB + 03:56
132 Hugo Nunes Radio Popular – Boavista + 03:58
133 Pedro Silva Radio Popular – Boavista + 03:58
134 Dzmitry Zhyhunou Euskaltel-Euskadi + 03:59
135 Bruno Silva Antarte-Feirense + 04:01
136 Antonio Ferreira Antarte-Feirense + 04:01
137 David De la Fuente Louletano – Loule Concelho + 04:02
138 Enrique Sanz Kern Pharma + 04:02
139 Helder Goncalves Kelly-Simoldes-UD Oliveirense + 04:10
140 João Medeiros LA Alumínios + 04:11
141 Miguel Salgueiro LA Alumínios + 04:13
142 Tomas Contte Louletano – Loule Concelho + 04:14
143 Rafael Silva Antarte-Feirense + 04:14
144 Rui Emanuel Rodrigues Louletano – Loule Concelho + 04:16
145 Emerson Oronte Rally Cycling + 04:20
146 Colin Joyce Rally Cycling + 04:22
147 Karel Hnik Efapel + 04:23
148 Fabio Jakobsen Deceuninck-Quick Step + 04:24
149 Mikel Alonso Euskaltel-Euskadi + 04:27
150 Rafael Lourenço Atum General – Tavira + 04:30
151 João Macedo LA Alumínios + 04:32
152 Raúl García Kern Pharma + 04:33
153 Marvin Scheulen LA Alumínios + 04:34
154 Evaldas Siskevicius Delko + 04:36
155 Jesus Del Pino Louletano – Loule Concelho + 04:39
156 Kenny Molly Bingoal Pauwels Sauces WB + 04:42
157 Leangel Linarez Tavfer – Measindot – Mortagua + 04:59
158 Fabio Oliveira Antarte-Feirense + 05:00
159 Martin Laas BORA-hansgrohe + 05:10
160 Mauro Finetto Delko + 05:14
161 Gabriel Muller Burgos-BH + 05:33
162 Venceslau Fernandes Antarte-Feirense + 05:38
163 Marcelo Salvador LA Alumínios + 05:40
164 Nuno Meireles Louletano – Loule Concelho + 05:41
OOT Fabio Fernandes Efapel
OOT Danny van Poppel Intermarché-Wanty-Gobert
DNS Davide Ballerini Deceuninck-Quick Step
DNS Frederico Figueiredo Efapel
DNS Joseph Laverick Hagens Berman Axeon
DNF Thomas Boudat Arkéa-Samsic
DNF Andres Ardila UAE Team Emirates

Klasyfikacja generalna Volta ao Algarve po 4. etapie:

01 Ethan Hayter INEOS Grenadiers 14:53:34
02 Joao Rodrigues W52 – FC Porto – Reconco + 12
03 Kasper Asgreen Deceuninck-Quick Step + 21
04 Thibault Guernalec Arkéa-Samsic + 22
05 Jonathan Lastra Caja Rural-Seguros RGA + 42
06 Maxime Bouet Arkéa-Samsic + 53
07 Elie Gesbert Arkéa-Samsic + 55
08 Sebastian Henao INEOS Grenadiers + 01:18
09 Sean Quinn Hagens Berman Axeon + 01:37
10 Daniel Navarro Burgos-BH + 01:43
11 Joni Brandão W52 – FC Porto – Reconco + 01:43
12 Olivier Le Gac Groupama-FDJ + 01:50
13 Delio Fernandez Delko + 01:57
14 Amaro Antunes W52 – FC Porto – Reconco + 01:58
15 Joey Rosskopf Rally Cycling + 02:09
16 Nicolas Prodhomme AG2R Citroën Team + 02:09
17 Alejandro Marque Atum General – Tavira + 02:09
18 Odd Christian Eiking Intermarché-Wanty-Gobert + 02:13
19 Ivan Sosa INEOS Grenadiers + 02:14
20 Martí Márquez Kern Pharma + 02:15
21 Joaquim Silva Tavfer – Measindot – Mortagua + 02:28
22 Georg Zimmermann Intermarché-Wanty-Gobert + 02:28
23 Luis Fernandes Radio Popular – Boavista + 02:32
24 Oliver Naesen AG2R Citroën Team + 02:32
25 Matthew Riccitello Hagens Berman Axeon + 02:53
26 Vicente Garcia de Mateos Antarte-Feirense + 03:02
27 Cesar Fonte Kelly-Simoldes-UD Oliveirense + 03:02
28 Ivan Moreno Kern Pharma + 03:04
29 Jose Manuel Diaz Delko + 03:07
30 Diego Rosa Arkéa-Samsic + 03:20
31 Joan Bou Euskaltel-Euskadi + 03:24
32 Jose Neves W52 – FC Porto – Reconco + 03:28
33 Emanuel Duarte Atum General – Tavira + 03:33
34 Pedro Andrade Hagens Berman Axeon + 04:03
35 Jesus Ezquerra Burgos-BH + 04:03
36 Sergio Martin Caja Rural-Seguros RGA + 04:17
37 Luís Gomes Kelly-Simoldes-UD Oliveirense + 04:21
38 Ryan Gibbons UAE Team Emirates + 04:26
39 Goncalo Amado Antarte-Feirense + 04:38
40 Maurits Lammertink Intermarché-Wanty-Gobert + 04:45
41 Carlos Rodriguez INEOS Grenadiers + 04:57
42 Hugo Nunes Radio Popular – Boavista + 05:12
43 Cesar Paredes Louletano – Loule Concelho + 05:34
44 Alberto Gallego Radio Popular – Boavista + 05:38
45 Nils Politt BORA-hansgrohe + 05:49
46 João Benta Radio Popular – Boavista + 06:07
47 Gaspar Goncalves Tavfer – Measindot – Mortagua + 06:50
48 Pedro Miguel Lopes Kelly-Simoldes-UD Oliveirense + 06:57
49 Mathijs Paasschens Bingoal Pauwels Sauces WB + 07:14
50 Remy Mertz Bingoal Pauwels Sauces WB + 07:52
51 Keegan Swirbul Rally Cycling + 08:14
52 Diego Lopez Kern Pharma + 09:07
53 Rafael Reis Efapel + 09:09
54 Lennard Kämna BORA-hansgrohe + 09:42
55 Jonas Koch Intermarché-Wanty-Gobert + 10:30
56 Javier Moreno Efapel + 10:36
57 Ricardo Mestre W52 – FC Porto – Reconco + 10:47
58 Dimitri Peyskens Bingoal Pauwels Sauces WB + 10:47
59 Aritz Bagües Caja Rural-Seguros RGA + 11:02
60 Leonardo Basso INEOS Grenadiers + 11:09
61 Nuno Meireles Louletano – Loule Concelho + 11:13
62 Daniel Mestre W52 – FC Porto – Reconco + 11:24
63 Rui Oliveira UAE Team Emirates + 11:31
64 Jarrad Drizners Hagens Berman Axeon + 11:33
65 Daniel Freitas Radio Popular – Boavista + 11:53
66 João Medeiros LA Alumínios + 11:56
67 Diogo Barbosa Hagens Berman Axeon + 11:56
68 Kyle Murphy Rally Cycling + 12:03
69 Samuel Caldeira W52 – FC Porto – Reconco + 12:44
70 Henrique Casimiro Kelly-Simoldes-UD Oliveirense + 12:49
71 Rafael Silva Antarte-Feirense + 13:14
72 Jesus Del Pino Louletano – Loule Concelho + 13:38
73 Antonio Ferreira Antarte-Feirense + 13:40
74 Afonso Silva Radio Popular – Boavista + 13:56
75 Matis Louvel Arkéa-Samsic + 14:06
76 Carlos Canal Burgos-BH + 14:18
77 Nathan Brown Rally Cycling + 14:32
78 João Macedo LA Alumínios + 14:33
79 Boy van Poppel Intermarché-Wanty-Gobert + 14:36
80 Andre Ramalho LA Alumínios + 14:38
81 Mauro Finetto Delko + 15:15
82 Baptiste Planckaert Intermarché-Wanty-Gobert + 15:19
83 Karel Hnik Efapel + 15:49
84 Damien Touzé AG2R Citroën Team + 16:23
85 Aleksandr Grigoriev Atum General – Tavira + 16:47
86 Anthony Jullien AG2R Citroën Team + 16:48
87 Venceslau Fernandes Antarte-Feirense + 17:04
88 Jelle Vanendert Bingoal Pauwels Sauces WB + 17:14
89 Alessandro Fedeli Delko + 17:40
90 David De la Fuente Louletano – Loule Concelho + 17:42
91 Ivo Oliveira UAE Team Emirates + 17:49
92 Michael Garrison Hagens Berman Axeon + 18:07
93 Danny Van der Tuuk Kern Pharma + 18:32
94 Carlos Oyarzun Louletano – Loule Concelho + 18:37
95 Marijn Van Den Berg Groupama-FDJ + 18:39
96 Vegard Stake Laengen UAE Team Emirates + 18:42
97 Gijs Van Hoecke AG2R Citroën Team + 18:43
98 Pascal Ackermann BORA-hansgrohe + 18:44
99 Kevin Geniets Groupama-FDJ + 18:48
100 Alexys Brunel Groupama-FDJ + 18:48
101 Michael Schwarzmann BORA-hansgrohe + 18:55
102 Michael Mørkøv Deceuninck-Quick Step + 18:57
103 Julen Irizar Euskaltel-Euskadi + 19:20
104 Emerson Oronte Rally Cycling + 19:20
105 Sam Bennett Deceuninck-Quick Step + 19:27
106 Gavin Mannion Rally Cycling + 19:31
107 Marc Sarreau AG2R Citroën Team + 19:34
108 Jetse Bol Burgos-BH + 19:47
109 Jon Aberasturi Caja Rural-Seguros RGA + 20:02
110 David González Caja Rural-Seguros RGA + 20:13
111 Stanislaw Aniolkowski Bingoal Pauwels Sauces WB + 20:17
112 Pedro Pinto Tavfer – Measindot – Mortagua + 20:29
113 Cameron Wurf INEOS Grenadiers + 20:29
114 Milan Menten Bingoal Pauwels Sauces WB + 20:42
115 Cesar Martingil Atum General – Tavira + 21:08
116 Brandon Rivera INEOS Grenadiers + 21:13
117 Jose Sousa Kelly-Simoldes-UD Oliveirense + 21:25
118 Rafael Lourenço Atum General – Tavira + 21:27
119 Alvaro Trueba Atum General – Tavira + 21:31
120 Pedro Silva Radio Popular – Boavista + 21:34
121 Bruno Silva Antarte-Feirense + 21:37
122 Kenny Molly Bingoal Pauwels Sauces WB + 21:46
123 Miguel Salgueiro LA Alumínios + 21:49
124 Leangel Linarez Tavfer – Measindot – Mortagua + 21:56
125 Helder Goncalves Kelly-Simoldes-UD Oliveirense + 22:19
126 Gustavo Cesar Veloso Atum General – Tavira + 22:26
127 William Bonnet Groupama-FDJ + 22:28
128 Colin Joyce Rally Cycling + 22:28
129 Fabio Oliveira Antarte-Feirense + 22:36
130 Martin Laas BORA-hansgrohe + 23:23
131 Clément Carisey Delko + 23:55
132 Fabio Costa Efapel + 24:12
133 Peio Goikoetxea Euskaltel-Euskadi + 24:13
134 Hector Saez Caja Rural-Seguros RGA + 24:19
135 Benjamin Thomas Groupama-FDJ + 24:19
136 Eduard Michael Grosu Delko + 24:29
137 Christophe Noppe Arkéa-Samsic + 24:31
138 Marcelo Salvador LA Alumínios + 24:32
139 Willie Smit Burgos-BH + 25:23
140 Jon Irisarri Caja Rural-Seguros RGA + 25:39
141 Bert Van Lerberghe Deceuninck-Quick Step + 25:42
142 Oliviero Troia UAE Team Emirates + 25:58
143 Iuri Leitao Tavfer – Measindot – Mortagua + 26:07
144 Clément Davy Groupama-FDJ + 26:46
145 Rui Emanuel Rodrigues Louletano – Loule Concelho + 27:06
146 Enrique Sanz Kern Pharma + 27:09
147 Andreas Schillinger BORA-hansgrohe + 27:25
148 Shane Archbold Deceuninck-Quick Step + 28:13
149 Vojtech Repa Kern Pharma + 28:46
150 André Domingues Efapel + 29:18
151 Xabier Azparren Euskaltel-Euskadi + 29:49
152 Mikel Alonso Euskaltel-Euskadi + 30:06
153 Evaldas Siskevicius Delko + 30:06
154 Rüdiger Selig BORA-hansgrohe + 30:30
155 Tomas Contte Louletano – Loule Concelho + 30:35
156 Marvin Scheulen LA Alumínios + 31:12
157 Gabriel Muller Burgos-BH + 31:13
158 Pedro Paulinho Tavfer – Measindot – Mortagua + 31:27
159 Dzmitry Zhyhunou Euskaltel-Euskadi + 31:37
160 Joao Salgado Kelly-Simoldes-UD Oliveirense + 32:20
161 Fabio Jakobsen Deceuninck-Quick Step + 32:27
162 Mikel Aristi Euskaltel-Euskadi + 34:03
163 Raúl García Kern Pharma + 39:17
164 Julien Duval AG2R Citroën Team + 40:38

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments