Mihkel Raim zajął 3. miejsce na królewskim etapie Belgrade-Banjaluka. Etap wygrał Daniel Auer.
Trzeci etap Belgrade-Banjaluka był zdecydowanie najtrudniejszy na całej trasie wyścigu. Podczas 124-kilometrowego przejazdu kolarze musieli pokonać dwa wymagające wzniesienia: Papracę (3,6 km, 7,4%) oraz Vlasenicę (4,6 km; 4,2%). To właśnie tu miała rozstrzygnąć się klasyfikacja generalna kończącego się jutro wyścigu.
Jeszcze na 20 kilometrów przed metą na czele samotnie uciekał Alessandro Tonelli (Bardiani), a tuż za nim jechała trzyosobowa grupka z Adrianem Kurkiem. Trójka została jednak szybko doścignięta, a z przodu pozostał tylko samotny Tonelli. Jego przewaga nie była duża, co wykorzystać próbował Szymon Rekita (Voster ATS Team). Polak rzeczywiście dogonił Włocha, ale niedługo później dwójka wróciła do wyselekcjonowanej głównej grupy.
Na kolejnych kilometrach próby ataków podejmowali kolejni kolarze, m.in. zespołowy kolega Tadellego – 5. w klasyfikacji generalnej Filippo Fiorelli, jednak i on poniósł porażkę. Ostatecznie kwestię zwycięstwa rozstrzygnąć miał więc finisz ze zredukowanej grupy. Najszybszy okazał się w nim Daniel Auer, drugi był Cyrus Monk, natomiast trzeci Mihkel Raim z Mazowsze Serce Polski.
Zadowoleni mogą być także szefowie innej polskiej grupy startującej na Bałkanach – Voster ATS Team. Paweł Franczak przekroczył linię mety jako 4., a w czołowej grupce znalazł się także Patryk Stosz, który dzięki temu utrzymał 2. miejsce w klasyfikacji generalnej.
Wyniki 3. etapu Belgrade-Banjaluka:
1 | AUER Daniel | WSA KTM Graz |
2 | MONK Cyrus | EvoPro Racing |
3 | RÄIM Mihkel | Mazowsze Serce Polski |
4 | FRANCZAK Paweł | Voster ATS Team |
5 | VENCHIARUTTI Nicola | Androni Giocattoli – Sidermec |
6 | TAGLIANI Filippo | Androni Giocattoli – Sidermec |
7 | KUBIŠ Lukáš | Dukla Banska Bystrica |
8 | RAPP Jonas |
Team Hrinkow Advarics Cycleang
|
9 | PRIMOŽIČ Jaka | Slovenia |
10 | YUSTRE Kristian Javier | Giotti Victoria – Savini Due |
11 | ČANECKÝ Marek | Dukla Banska Bystrica |
12 | FIORELLI Filippo | Bardiani-CSF-Faizanè |
13 | STOSZ Patryk | Voster ATS Team |
14 | EYSKENS Jeroen | EvoPro Racing |
15 | PER David | Adria Mobil |
16 | MARENGO Umberto | Bardiani-CSF-Faizanè |
17 | TYBOR Patrik | Dukla Banska Bystrica |
18 | LAVRIČ Martin | Slovenia |
19 | JERMAN Žiga | Androni Giocattoli – Sidermec |
20 | WOLF Justin | Bike Aid |
21 | NIKITIN Matvey | Vino – Astana Motors |
22 | MOL Wesley | XSpeed United Continental |
23 | RHIM Brendan | EvoPro Racing |
24 | BROŻYNA Piotr | Mazowsze Serce Polski |
25 | PATERSKI Maciej | Voster ATS Team |
26 | BARAć Antonio | Meridiana Kamen Team |
27 | GAROSIO Andrea | Bardiani-CSF-Faizanè |
28 | PIASETSKI Aliaksandr | Minsk Cycling Club |
29 | PONOMAR Andrii | Androni Giocattoli – Sidermec |
30 | REKITA Szymon | Voster ATS Team |
31 | TEASDALE Josh | XSpeed United Continental |
32 | VISCONTI Giovanni | Bardiani-CSF-Faizanè |
33 | DEBESAY Mekseb | Bike Aid |
34 | ZOCCARATO Samuele | Bardiani-CSF-Faizanè |
35 | SOBAL Yauhen | Minsk Cycling Club |
36 | LODERER Timon |
Team Hrinkow Advarics Cycleang
|
37 | EICHINGER Daniel |
Team Hrinkow Advarics Cycleang
|
38 | ONESTI Emanuele | Giotti Victoria – Savini Due |
39 | DAVIS Corey | Maloja Pushbikers |
40 | BROWN Jonny | EvoPro Racing |
41 | KOLB Stefan |
Team Hrinkow Advarics Cycleang
|
42 | BERNAS Paweł | Mazowsze Serce Polski |
43 | TONELLI Alessandro | Bardiani-CSF-Faizanè |
44 | PRONSKIY Daniil | Vino – Astana Motors |
45 | ILIĆ Ognjen | Serbia |
46 | KARIĆ Vedad | Meridiana Kamen Team |
47 | PAPANOV Martin | Bulgaria |
48 | SINZA Raul-Antonio | Giotti Victoria – Savini Due |
49 | RAAS Jesse | XSpeed United Continental |
50 | HOLLER Nikodemus | Bike Aid |
51 | DANILOVIĆ Marko | Serbia |
52 | HARBACH Artsiom | Minsk Cycling Club |
53 | IVANOV Borislav | Bulgaria |
54 | GRINKEVICH Mark | Minsk Cycling Club |
55 | DOSTIYEV Ilkhan | Vino – Astana Motors |
56 | ANDREEV Yordan | Bulgaria |
57 | ĆATOVIĆ Nermin | Serbia |
58 | VAN STAEYEN Michael | EvoPro Racing |
59 | SEMENOV Alexandr | Vino – Astana Motors |
60 | PAJEK Luka |
Team Hrinkow Advarics Cycleang
|
61 | REPŠE Uroš | Slovenia |
62 | GRABIS Mateusz | Voster ATS Team |
63 | BURTNIK Evan | XSpeed United Continental |
64 | O’LOUGHLIN Michael | EvoPro Racing |
65 | GÖTZINGER Valentin | WSA KTM Graz |
66 | BRAND Sam | Team Novo Nordisk |
67 | MARCHIORI Leonardo | Androni Giocattoli – Sidermec |
68 | PELIKÁN János | Androni Giocattoli – Sidermec |
69 | KONCZER Michael |
Team Hrinkow Advarics Cycleang
|
70 | SZARKA Gergely | Giotti Victoria – Savini Due |