Foto: Getty Images Sport)

Simon Yates (Team BikeExchange) wygrał klasyfikację generalną Tour of the Alps. Na ostatnim etapie triumfował Felix Grossschartner (BORA – hansgrohe).

Ostatnią odsłoną tegorocznej edycji Tour of the Alps był etap z Valle del Chiese/Idroland do Riva del Garda. Na 120 kilometrach kolarze będą musieli zmierzyć się z Passo Duron (6,4 km; 7,9%) oraz dwukrotnie z Lago di Tenno (8,5 km; 6,2%).

fot. procyclingstats.com

Od samego początku mieliśmy kilka ataków i ostatecznie ucieczkę utworzyło 16 kolarzy. W mocnym odjeździe znaleźli się: Vadim Pronskiy (Astana – Premier Tech), Felix Grossschartner i Matteo Fabbro (obaj BORA – hansgrohe), Alessandro De Marchi i Dan Martin (obaj Israel Start-Up Nation), Tony Gallopin i François Bidard (obaj AG2R Citroën Team), Nicolas Roche i Michael Storer, (obaj Team DSM), Tejay Van Garderen (EF Education – Nippo), Thibaut Pinot (Groupama – FDJ), Nick Schultz (Team BikeExchange), Hermann Pernsteiner (Bahrain – Victorious), Julen Amezqueta (Caja Rural – Seguros RGA), Iván Ramiro Sosa (INEOS Grenadiers) oraz Georg Steinhauser (Tirol KTM Cycling Team).

Na Passo Duron pierwszy zameldował się De Marchi, który objął prowadzenie w klasyfikacji górskiej. Włoch był także zwycięzcą lotnej premii w Fiavé.

Na zjeździe z Ballino ucieczka podzieliła się i na czele znaleźli się: Pinot, Grossschartner, De Marchi, Gallopin, Roche, Amezqueta oraz Steinhauser. 40 kilometrów przed metą mieli oni 40 sekund przewagi nad kolejną grupką i 2 minuty nad peletonem z liderem, Simonem Yatesem.

Ostatnią górską premię w wyścigu wygrał Steinhauser, ale to Alessandro De Marchi (Israel Start-Up Nation) został królem gór Tour of the Alps. Na pierwszym zjeździe z Lago di Tenno z peletonu skontrował Gianluca Brambilla (Trek – Segafredo).

19 kilometrów przed metą czołówka rozpadła się, a chwilę później w peletonie upadło kilku kolarzy, w tym Aleksandr Vlasov (Astana – Premier Tech). Na czele samotnie zaatakował Grossschartner, który miał wielką ochotę na etapowy skalp.

Na szczycie Lago di Tenno Austriak miał prawie minutę przewagi nad konkurentami i tylko 11 kilometrów do mety. Na zjeździe w pogoń ruszyli Daniel Felipe Martínez (INEOS Grenadiers) i Geoffrey Bouchard (AG2R Citroën Team).

Kolarz BORA – hansgrohe zjeżdżał na tyle dobrze, że nie stracił wiele ze swojej przewagi i na mecie w Riva del Garda mógł cieszyć się ze swojego czwartego triumfu w karierze. Drugi był Nicolas Roche (Team DSM), a trzeci Alessandro De Marchi (Israel Start-Up Nation).

Klasyfikację generalną wygrał Simon Yates (Team BikeExchange).

Wyniki ostatniego etapu:

1 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe 3:03:38
2 Nicolas Roche (Irl) Team DSM 0:00:34
3 Alessandro De Marchi (Ita) Israel Start-up Nation
4 Gianni Moscon (Ita) Ineos Grenadiers 0:00:40
5 Alejandro Osorio Carvajal (Col) Caja Rural-Seguros RGA
6 Romain Bardet (Fra) Team DSM
7 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana-Premier Tech
8 Ruben Guerreiro (Por) EF Education-Nippo
9 Mark Padun (Ukr) Bahrain Victorious
10 Matteo Fabbro (Ita) Bora-Hansgrohe
11 Henri Vandenabeele (Bel) Team DSM
12 Simon Yates (GBr) Team BikeExchange
13 Nicholas Schultz (Aus) Team BikeExchange
14 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Spa) Bahrain Victorious
15 Aleksandr Vlasov (Rus) Astana-Premier Tech
16 Domenico Pozzovivo (Ita) Team Qhubeka Assos
17 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R Citroën Team
18 Nairo Quintana (Col) Team Arkea-Samsic
19 Attila Valter (Hun) Groupama-FDJ
20 Hugh Carthy (GBr) EF Education-Nippo
21 Nicolas Prodhomme (Fra) AG2R Citroën Team
22 Joe Dombrowski (USA) UAE Team Emirates
23 Daniel Martinez Poveda (Col) Ineos Grenadiers 0:00:47
24 Pavel Sivakov (Rus) Ineos Grenadiers
25 Jefferson Cepeda (Ecu) Androni Giocattoli-Sidermec
26 Florian Lipowitz (Ger) Tirol KTM Cycling Team 0:01:12
27 Daniel Martin (Irl) Israel Start-up Nation 0:01:14
28 Guy Niv (Isr) Israel Start-up Nation 0:01:58
29 Amanuel Gebreigzabhier (Eri) Trek-Segafredo 0:02:05
30 Omer Goldstein (Isr) Israel Start-up Nation
31 Natnael Tesfazion (Eri) Androni Giocattoli-Sidermec
32 Fabio Felline (Ita) Astana-Premier Tech 0:03:14
33 Vadim Pronskiy (Kaz) Astana-Premier Tech
34 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ
35 Tony Gallopin (Fra) AG2R Citroën Team
36 Larry Warbasse (USA) AG2R Citroën Team
37 Callum Scotson (Aus) Team BikeExchange
38 Sebastian Henao Gomez (Col) Ineos Grenadiers
39 Erik Fetter (Hun) Eolo-Kometa Cycling Team 0:03:51
40 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain Victorious
41 Kilian Frankiny (Swi) Team Qhubeka Assos
42 Georg Steinhauser (Ger) Tirol KTM Cycling Team
43 Julen Amezqueta Moreno (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
44 Simon Guglielmi (Fra) Groupama-FDJ
45 Anthony Delaplace (Fra) Team Arkea-Samsic
46 Salvatore Puccio (Ita) Ineos Grenadiers
47 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani CSF Faizane’
48 Simone Ravanelli (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
49 Jaakko Hänninen (Fin) AG2R Citroën Team
50 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain Victorious
51 Michael Storer (Aus) Team DSM 0:03:57
52 Jonas Wilsly (Den) Astana-Premier Tech 0:04:34
53 Tanel Kangert (Est) Team BikeExchange 0:05:02
54 Antonio Nibali (Ita) Trek-Segafredo
55 Romain Combaud (Fra) Team DSM 0:06:24
56 Ben Zwiehoff (Ger) Bora-Hansgrohe
57 Rafael Valls Ferri (Spa) Bahrain Victorious
58 Davide Gabburo (Ita) Bardiani CSF Faizane’ 0:06:32
59 Luca Covili (Ita) Bardiani CSF Faizane’ 0:06:35
60 Anton Palzer (Ger) Bora-Hansgrohe 0:06:36
61 Lars van den Berg (Ned) Groupama-FDJ
62 Matteo Sobrero (Ita) Astana-Premier Tech
63 Domen Novak (Slo) Bahrain Victorious
64 Ilnur Zakarin (Rus) Gazprom-RusVelo
65 Maxime Bouet (Fra) Team Arkea-Samsic 0:06:38
66 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo
67 Cristian Scaroni (Ita) Gazprom-RusVelo 0:08:08
68 François Bidard (Fra) AG2R Citroën Team 0:08:52
69 Andres Camilo Ardila Ordoñez (Col) UAE Team Emirates
70 Pavel Kochetkov (Rus) Gazprom-RusVelo 0:09:51
71 Alessandro Bisolti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 0:10:13
72 Julius van den Berg (Ned) EF Education-Nippo
73 Chris Froome (GBr) Israel Start-up Nation
74 Mattias Skjelmose Jensen (Den) Trek-Segafredo
75 Luca Chirico (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
76 Michel Ries (Lux) Trek-Segafredo
77 Santiago Umba Lopez (Col) Androni Giocattoli-Sidermec
78 Filippo Zana (Ita) Bardiani CSF Faizane’
79 Alexander Cataford (Can) Israel Start-up Nation
80 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF Faizane’
81 Winner Anacona (Col) Team Arkea-Samsic
82 Cristian Camilo Muñoz Lancheros (Col) UAE Team Emirates
83 Johnatan Cañaveral Vargas (Col) Bardiani CSF Faizane’
84 Márton Dina (Hun) Eolo-Kometa Cycling Team
85 Tejay van Garderen (USA) EF Education-Nippo
86 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ 0:11:42
87 Sergio Roman Martin Galan (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
88 Anton Kuzmin (Kaz) Gazprom-RusVelo
89 Connor Brown (NZl) Team Qhubeka Assos
90 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ
91 Kevin Colleoni (Ita) Team BikeExchange
92 Jon Barrenetxea Golzarri (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
93 Mathias Vacek (Cze) Gazprom-RusVelo
94 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
95 Davide Bais (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team
96 Mark Christian (GBr) Eolo-Kometa Cycling Team
97 Andrea Vendrame (Ita) AG2R Citroën Team
98 Nicholas Dlamini (RSA) Team Qhubeka Assos
99 Daniel Savini (Ita) Bardiani CSF Faizane’
100 Felix Engelhardt (Ger) Tirol KTM Cycling Team
101 Matevz Govekar (Slo) Tirol KTM Cycling Team
102 William Barta (USA) EF Education-Nippo
103 Edward Ravasi (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team
104 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates
105 Frederik Wandahl (Den) Bora-Hansgrohe
106 Dayer Quintana (Col) Team Arkea-Samsic
107 Ivan Ramiro Sosa Cuervo (Col) Ineos Grenadiers
108 Leon Heinschke (Ger) Team DSM
109 Lachlan Morton (Aus) EF Education-Nippo
110 Cameron Meyer (Aus) Team BikeExchange
111 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe 0:13:48
112 Reuben Thompson (NZl) Groupama-FDJ
113 Denis Nekrasov (Rus) Gazprom-RusVelo
114 Leonardo Basso (Ita) Ineos Grenadiers
115 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates 0:14:27
116 Nikolay Cherkasov (Rus) Gazprom-RusVelo 0:14:33
DNF Harold Tejada Canacue (Col) Astana-Premier Tech
DNF Mikel Nieve Iturralde (Spa) Team BikeExchange
DNF Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Qhubeka Assos
DNF Romain Hardy (Fra) Team Arkea-Samsic
DNF Alessandro Fancellu (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team
DNF Kevin Pezzo Rosola (Ita) Tirol KTM Cycling Team
DNF Emanuel Zangerle (Aut) Tirol KTM Cycling Team
DNS Jai Hindley (Aus) Team DSM

 

Końcowa klasyfikacje generalna:

1 Simon Yates (GBr) Team BikeExchange 18:36:06
2 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Spa) Bahrain Victorious 0:00:58
3 Aleksandr Vlasov (Rus) Astana-Premier Tech 0:01:06
4 Jefferson Cepeda (Ecu) Androni Giocattoli-Sidermec 0:02:25
5 Hugh Carthy (GBr) EF Education-Nippo 0:02:37
6 Pavel Sivakov (Rus) Ineos Grenadiers 0:02:44
7 Nairo Quintana (Col) Team Arkea-Samsic 0:02:54
8 Ruben Guerreiro (Por) EF Education-Nippo 0:03:12
9 Romain Bardet (Fra) Team DSM
10 Nicholas Schultz (Aus) Team BikeExchange 0:03:36
11 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R Citroën Team 0:03:53
12 Matteo Fabbro (Ita) Bora-Hansgrohe 0:03:59
13 Daniel Martinez Poveda (Col) Ineos Grenadiers 0:04:21
14 Alejandro Osorio Carvajal (Col) Caja Rural-Seguros RGA 0:04:25
15 Daniel Martin (Irl) Israel Start-up Nation 0:04:35
16 Domenico Pozzovivo (Ita) Team Qhubeka Assos 0:05:01
17 Joe Dombrowski (USA) UAE Team Emirates 0:06:20
18 Florian Lipowitz (Ger) Tirol KTM Cycling Team 0:06:28
19 Amanuel Gebreigzabhier (Eri) Trek-Segafredo 0:08:21
20 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain Victorious 0:08:53
21 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani CSF Faizane’ 0:09:48
22 Tony Gallopin (Fra) AG2R Citroën Team 0:09:52
23 Gianni Moscon (Ita) Ineos Grenadiers 0:10:07
24 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo 0:10:17
25 Erik Fetter (Hun) Eolo-Kometa Cycling Team 0:10:28
26 Antonio Nibali (Ita) Trek-Segafredo 0:11:20
27 Attila Valter (Hun) Groupama-FDJ 0:11:38
28 Vadim Pronskiy (Kaz) Astana-Premier Tech 0:12:01
29 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana-Premier Tech 0:12:05
30 Jaakko Hänninen (Fin) AG2R Citroën Team 0:12:31
31 Guy Niv (Isr) Israel Start-up Nation 0:13:13
32 Sebastian Henao Gomez (Col) Ineos Grenadiers 0:13:30
33 Larry Warbasse (USA) AG2R Citroën Team 0:14:04
34 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe 0:14:33
35 Ben Zwiehoff (Ger) Bora-Hansgrohe 0:14:52
36 Nicolas Prodhomme (Fra) AG2R Citroën Team 0:15:43
37 Mattias Skjelmose Jensen (Den) Trek-Segafredo 0:16:32
38 Andres Camilo Ardila Ordoñez (Col) UAE Team Emirates
39 Kilian Frankiny (Swi) Team Qhubeka Assos 0:16:33
40 Michel Ries (Lux) Trek-Segafredo 0:16:55
41 Georg Steinhauser (Ger) Tirol KTM Cycling Team 0:17:28
42 Ivan Ramiro Sosa Cuervo (Col) Ineos Grenadiers 0:17:39
43 Nicolas Roche (Irl) Team DSM 0:17:45
44 Edward Ravasi (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team 0:18:10
45 Simone Ravanelli (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 0:18:34
46 Tejay van Garderen (USA) EF Education-Nippo 0:19:01
47 Anton Palzer (Ger) Bora-Hansgrohe 0:20:52
48 Luca Chirico (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 0:20:54
49 Alexander Cataford (Can) Israel Start-up Nation 0:21:18
50 François Bidard (Fra) AG2R Citroën Team 0:21:44
51 Natnael Tesfazion (Eri) Androni Giocattoli-Sidermec 0:22:12
52 Winner Anacona (Col) Team Arkea-Samsic 0:22:14
53 Pavel Kochetkov (Rus) Gazprom-RusVelo 0:22:33
54 Anthony Delaplace (Fra) Team Arkea-Samsic 0:23:58
55 Jonas Wilsly (Den) Astana-Premier Tech 0:24:33
56 Julen Amezqueta Moreno (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:24:43
57 Simon Guglielmi (Fra) Groupama-FDJ 0:24:49
58 Lars van den Berg (Ned) Groupama-FDJ 0:24:59
59 Tanel Kangert (Est) Team BikeExchange 0:25:09
60 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ 0:25:35
61 Luca Covili (Ita) Bardiani CSF Faizane’ 0:26:25
62 Omer Goldstein (Isr) Israel Start-up Nation 0:27:13
63 Alessandro De Marchi (Ita) Israel Start-up Nation 0:27:15
64 Ilnur Zakarin (Rus) Gazprom-RusVelo 0:27:27
65 Davide Gabburo (Ita) Bardiani CSF Faizane’ 0:27:57
66 Rafael Valls Ferri (Spa) Bahrain Victorious 0:28:23
67 Cristian Scaroni (Ita) Gazprom-RusVelo 0:28:28
68 Cristian Camilo Muñoz Lancheros (Col) UAE Team Emirates 0:28:46
69 Filippo Zana (Ita) Bardiani CSF Faizane’ 0:30:11
70 Sergio Roman Martin Galan (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:30:33
71 Mark Christian (GBr) Eolo-Kometa Cycling Team 0:31:08
72 Mark Padun (Ukr) Bahrain Victorious 0:31:11
73 Fabio Felline (Ita) Astana-Premier Tech 0:32:20
74 Daniel Savini (Ita) Bardiani CSF Faizane’ 0:33:28
75 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain Victorious 0:35:21
76 Matteo Sobrero (Ita) Astana-Premier Tech 0:36:00
77 Michael Storer (Aus) Team DSM 0:36:50
78 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF Faizane’ 0:38:38
79 Santiago Umba Lopez (Col) Androni Giocattoli-Sidermec 0:39:30
80 Callum Scotson (Aus) Team BikeExchange 0:40:00
81 Johnatan Cañaveral Vargas (Col) Bardiani CSF Faizane’ 0:41:59
82 Romain Combaud (Fra) Team DSM 0:42:02
83 Alessandro Bisolti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 0:42:55
84 Lachlan Morton (Aus) EF Education-Nippo 0:44:35
85 Dayer Quintana (Col) Team Arkea-Samsic 0:44:49
86 Salvatore Puccio (Ita) Ineos Grenadiers 0:47:05
87 Kevin Colleoni (Ita) Team BikeExchange 0:47:15
88 Connor Brown (NZl) Team Qhubeka Assos 0:47:37
89 Maxime Bouet (Fra) Team Arkea-Samsic 0:48:00
90 Márton Dina (Hun) Eolo-Kometa Cycling Team 0:48:44
91 Jon Barrenetxea Golzarri (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:49:06
92 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates 0:49:54
93 Chris Froome (GBr) Israel Start-up Nation 0:51:09
94 Cameron Meyer (Aus) Team BikeExchange 0:55:08
95 Nicholas Dlamini (RSA) Team Qhubeka Assos 0:55:41
96 Henri Vandenabeele (Bel) Team DSM 0:56:20
97 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 0:59:54
98 Anton Kuzmin (Kaz) Gazprom-RusVelo 1:00:11
99 Denis Nekrasov (Rus) Gazprom-RusVelo 1:00:23
100 Domen Novak (Slo) Bahrain Victorious 1:01:16
101 Reuben Thompson (NZl) Groupama-FDJ 1:02:04
102 Frederik Wandahl (Den) Bora-Hansgrohe 1:03:07
103 Davide Bais (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team 1:06:27
104 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ 1:07:15
105 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 1:07:16
106 Felix Engelhardt (Ger) Tirol KTM Cycling Team 1:07:52
107 Andrea Vendrame (Ita) AG2R Citroën Team 1:09:13
108 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ 1:10:00
109 William Barta (USA) EF Education-Nippo 1:13:47
110 Nikolay Cherkasov (Rus) Gazprom-RusVelo 1:14:34
111 Leon Heinschke (Ger) Team DSM 1:17:55
112 Leonardo Basso (Ita) Ineos Grenadiers 1:19:08
113 Julius van den Berg (Ned) EF Education-Nippo 1:21:02
114 Mathias Vacek (Cze) Gazprom-RusVelo 1:24:33
115 Matevz Govekar (Slo) Tirol KTM Cycling Team 1:27:03
116 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe 1:29:09
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments