fot. INEOS Grenadiers

Ekipa INEOS Grenadiers opublikowała skład na niedzielny wyścig Liege-Bastogne-Liege. Znaleźli się w nim między innymi Michał Kwiatkowski, Michał Gołaś, a także Tom Pidcock.

W niedzielę odbędzie się ostatni monument tej wiosny – Liege-Bastogne-Liege – będący ostatnim aktem „tryptyku ardeńskiego”. Zawodnicy, jak w poprzednich latach, będą rywalizowali na ponad 250-kilometrowej trasie ze startem i metą w belgijskim Liege. Po drodze czeka ich wiele ciężkich podjazdów, w tym Col du Rosier (4,5 km; 5,7%), Côte de Desnie (1,7 km; 7,1%) czy słynny Côte de La Redoute (2 km; 8,6%).

W tegorocznej edycji „Staruszki” w barwach INEOS Grenadiers wystartują Michał Kwiatkowski i Michał Gołaś. Pierwszy z nich dotychczas startował w Liege-Bastogne-Liege dziewięciokrotnie, a dwa razy stawał na podium tego wyścigu. Będzie to dla niego trzeci występ po przerwie spowodowanej złamaniem żebra. Michał Gołaś tym startem zwieńczy natomiast intensywną kampanię belgijskich wyścigów.

Oprócz Polaków w wyścigu wystartuje też będący w bardzo dobrej formie Tom Pidcock. Młody Brytyjczyk, który ostatnio zwyciężył w Strzale Brabanckiej i finiszował wysoko w Amstel Gold Race i Strzale Walońskiej, zadebiutuje w niedzielę w Liege-Bastogne-Liege. W barwach INEOS Grenadiers pojadą też zawodnicy specjalizujący się w jeździe po górach – Richard Carapaz, Adam Yates oraz Tao Geoghegan Hart, który spokojnie wchodzi w sezon. Siedmioosobowy skład brytyjskiej ekipy uzupełni Luke Rowe.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments